huawei b315s-22 problem z przekierowaniami i okrojony FW

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucaa44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-08-04, 17:04
Lokalizacja: wrocław

huawei b315s-22 problem z przekierowaniami i okrojony FW

Post autor: lucaa44 »

Niedawno kupiłem nowy niebrandowany ruter huawei b315s-22. Specjalnie wybrałem niebrandowany żeby mieć dostępne wszystkie opcje w panelu konfiguracyjnym, w tym ustawienia voip i anten zewn. Sielanka skonczyła się przy pierwszych testach rutera. Obecnie mam 2 problemy na które nie znalazłem rozwiązania:

1) ciągłe przekierowania na adres 192.168.8.1: gdy na podstronie "ekran główny" panelu konfiguracyjnego status połączenia z internetem pokazuje "rozłączono", wtedy wpisanie i zatwierdzenie jakiegokolwiek adresu w pasku adresu przeglądarki powoduje ciągłe automatyczne przekierowanie na 192.168.8.1, przez co dana zakładka staje się bezużyteczna

Pytanie czy da się wyłączyć te przekierowania? jeżeli nie w panelu konfiguracyjnym to może jakoś w ustawieniach sieciowych w samym windowsie (używam xp) lub przeglądarce(opera)? Czy w wersjach brandowanych tego rutera np tych od plusa te przekierowania też występują?

2) okrojony firmware: ruter mimo że jest niebrandowany ma okrojony firmware (wersja fw: 21.311.05.01.1185, interfejsu www: 17.100.09.00.03), w ustawieniach brakuje zakładki "ustawienia voip" i w zakładce "system", w "informacje o urządzeniu" brakuje diagnostyki sygnału np RSSI.

Pytanie czy da się coś zrobić z brakiem tych opcji? Czy upgrade lub downgrade firmware moze spowodować że te opcje staną się dostępne? Czy wgranie firmware od plusa jest możliwe w przypadku mojego modelu i czy nie uwale w ten sposob rutera?

ps dołączam screeny panelu konf z mojego b315

Pozdrawiam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: huawei b315s-22 problem z przekierowaniami i okrojony FW

Post autor: Hermogenes »

Przecież na własne oczy widzę na ekranie system zakładka diagnostyka .a może ja mam zwidy choć nic nie wciągałem.poz Hermogenes
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: huawei b315s-22 problem z przekierowaniami i okrojony FW

Post autor: radius »

LTEWatch do podglądu użyj.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ