Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dre4merOn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 09:16

Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dre4merOn »

Cześć, próbuję połączyć się z siecią play na kartę przez modem Huwawei E3276 w laptopie Lenovo y510p z systemem Windows 8.1. Wykrywa sieć jest zasięg ale nie mogłem się połączyć. Teraz na chwilę obecną to nie mogę się nawet z siecią play połączyć. U kolegi na komputerze widać chociaż sieć play. Jak poprawnie skonfigurować modem huwawei E3276 by łączył się z siecią play w laptopie poproszę jakoś krok po kroku od samego początku heh. Coś robię źle tylko nie wiem co.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: radius »

Wszystko zależy jaki masz soft w tym modemie. Jeśli HiLink to po włożeniu modemu w port USB komputera powinna otworzyć się strona, np. 192.168.8.1 gdzie ustawisz chociażby APN.
Jeżeli masz natomiast soft nie HiLink to powinien instalować się menadżer Play, gdzie należy kliknąć Połącz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dre4merOn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 09:16

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dre4merOn »

Do mojego modemu pasuje software mobile partner albo play online. Ale w obu nie mogę się połączyć. Wiem jaki software pasuje bo mój kumpel to ustawił kiedyś u siebie tylko nie pamięta już jak a rok chodził na nim. Czy może trzeba najpierw zarejestrować kartę? Czy to nie ma nic do tego jeśli chodzi o internet?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dzejk »

oczywiście, że trzeba zarejestrować nową kartę.
dre4merOn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 09:16

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dre4merOn »

Dziękuję za wypowiedz Wam obu. Idę dziś do salonu playa i rejestruje. Chyba ,że można jakoś przez internet? Ale pewnie znowu się głupio pytam. Proszę jeszcze nie zamykać tematu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dzejk »

jeśli masz jakiś numer już zarejestrowany w play, to kolejny możesz dopisać przez telefon.
dre4merOn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-10-03, 09:16

Re: Jak poprawnie połączyć się z siecią w laptopie z modemem huwawei LTE E3276?

Post autor: dre4merOn »

Niestety nie mam. Czyli wybieram się do salonu. Rozumiem, dzięki raz jeszcze.
ODPOWIEDZ