E3372H hilink - stabilność połączenia

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pulawal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-23, 07:34

E3372H hilink - stabilność połączenia

Post autor: pulawal »

Dzień dobry,
Mam modem E3372h przerobiony z PLAY na wersję hilink. Dopóki go używałem do sporadycznego połączenia z internetem nie było problemu, ale
od kilku dni stanąłem przed wyzwaniem przełączenia się z neostrady na LTE ORange. Więc zanim zakupię umowę chciałem się upewnić, że wszystko będzie działać. Modem podłączyłem do mikrotika RB951U i transfery są lepiej niż super - DL:80mb/s, a UL 30-40Mb. Problem w tym, że jak go obciążę, np wrzucę ściąganie 7-8 plików 1GB to przy 6-7 zawiesza się i trzeba zresetować sam modem (na szczęście router ma możliwość resetu portu USB). Po dotknięciu modem jest bardzo ciepły, mam wrażenie, że się przegrzewa, co do portu USB to chyba nie ma znaczenia czy z hubem, czy bez, bo i tak, i tak mi się modem zawieszał (jak za symulowałem mu stres).
Teraz sedno, czy zmiana na opcję NDIS spowoduje spadek transferu i czy może pomóc sposób łączenia?
Dodatkowo za NDIS przemawia to, że chciałbym korzystać z zewnętrznego IP (hilink ogranicza możliwości, ale ma DMZ), ale znowu szkoda mi transferu..
Czy macie drodzy forumowicze jakieś doświadczenia związane ze stabilnością tego modemu przy połączeniach LTE.
Dodatkowo dodam, że jakość sygnału jest dość dobra:
RSSI: -57dBm
RSRP: -78dBm
RSRQ: -5dB
SINR: 18dB

Software version: 22.315.01.00.00
Web UI version: 17.100.13.01.03-Mod1.3
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: E3372H hilink - stabilność połączenia

Post autor: ja.michal »

Modem widocznie nie wyrabia, przy NDIS "obróbka" ruchu przejdzie na CPU mikrotika (o ile coś nie pokręciłem z tym NDIS i RAS). Transfer nie powinien spadać, chyba że mikrotik nie da rady, ale nie sądzę bo napisali, że routing na poziomie prawie 500 Mbps. Chyba tylko test "w boju" da jednoznaczną odpowiedź, do hilinka zawsze można wrócić i kombinować jakieś chłodzenie.
ODPOWIEDZ