ZTE MF28D problem z simlockiem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

Witam forumowiczów. Piszę z prośbą wyjaśnienia dziwnej sytuacji. Router pochodzi z sieci plus gsm, zakupiony przeze mnie od prywatnej osoby (nie posiada już gwarancji) rzekomo bez simlocka i faktycznie włożyłem kartę Orange śmiga, i tak trwało conajmniej pół roku aż tu pewnego dnia dokładnie 2 dni temu jakaś dziwna sytuacja, router przestał łączyć się z siecią, nikt nic nie grzebał po prostu sobie stał i sam przestał działać. Postanowiłem sprawdzić czy ustawienia sieci są poprawnie, wpisane razem z konsultantem od nowa i nic, okazuję się że ze strony sieci jest ok,router dalej nie działa przetestowałem na innych sieciach, okazuje się że router działa jedynie poprawnie na karcie sim z plus gsm, czyli tak jak by był simlock wyłącznie na ta sieć. Czy wiecie co mogło się stać. Pisałem pod adres: [email protected] ale cisza nikt nic nie odpisuje. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić aby router ten zaczął znów działać z kartą Orange ponieważ internet jest na abo.Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: matek451 »

A jaki APN masz ustawiony na tym szajsie MF-28D? Dla Orange APN to internet. No i nie marnuj czasu na pisanie do supportu ZTE. Takie wsparcie ze strony ZTE nie istnieje. Nikt kto ma choć trochę pojęcia lub nie musi nie kupi sprzętu tej firmy.
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

APN dla sieci Orange jest prawidłowy. Jeżeli ktoś ma coś na uwadzę bardzo proszę o podpowiedź.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: dzejk »

spróbuj przez program dc unlocker sprawdzić, czy to rzeczywiście simlock.
Nie znam za bardzo tego modelu, ale jak program nie będzie go widział, to spróbuj ustawić IP na karcie sieciowej komputera, jak w tym linku https://www.dc-unlocker.com/zte-mf28-de ... lock-guide
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

dzięki za naprowadzenie, właśnie wyszperałem coś o tym programie jutro już dowiem się więcej na ten temat, i spróbuję coś wykombinować.
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

dzięki wielkie, będę informował o postępach.
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

Witam ponownie. Simlock odpada ponieważ karta plusa i karta t-mobile działają prawidłowo, Orange oraz play nie łączy się, próbowałem na trzech kartach sim i Orange i Play ten sam efekt, czy problem może leżeć po stronie tych dwóch operatorów??? czy wina po stronie routera bo już zgłupiałem.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: dzejk »

masz na pewno zasięg orange i play ?
Większość nadajników t-mobile z LTE 1800 MHz wpuszcza karty orange (wspólna firma Networks!), a część nawet na LTE 800 MHz.
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

Jestem w centrum Bydgoszczy, mam 2km od nadajnika, więc zasięg full. Na drugim modemie wszystkie sieci działają bdb na każdym paśmie wszystko działa bardzo szybko powyżej 10Mbps up/down tylko problem jedynie z tym routerem.
coleman23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-07-26, 12:09

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: coleman23 »

Modem zaczął działać! utworzyłem po raz kolejny nowy profil, ale zalogowałem się do sieci będąc już w innej miejscowości, i odżył. Takie czary mary hokus pokus. Ale na serio jeśli ktoś może wyjaśnić mi zaistniałą sytuację będę wdzięczny, bo nie wiem czy to chwilowy objaw, czy modem będzie już pracował prawidłowo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF28D problem z simlockiem

Post autor: matek451 »

Ten router to niekończąca się seria problemów. Wystarczy zapoznać się z ich opisem na forach Plusa i Play. "Szczęśliwi" posiadacze u tych operatorów nigdy nie uzyskali sensownej pomocy a router miał i ma wiele bugów w FW, których ZTE nigdy nie załatał. Tak wygląda "wsparcie" MF28D na stronie ZTE http://pl.ztedevice.com/produkty-archiwalne/ , support w tej firmie nie istnieje podobnie jak aktualizacja FW.
ODPOWIEDZ