Przerywane połączenie w Huawei B68A

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawlisko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-09, 13:21

Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: pawlisko »

Cześć, mam problem z internetem mobilnym w Play. Podpisałem niedawno umowę, dostałem kartę SIM i używam jej we wspomnianym Huaweiu B68A. Niestety internet raz działa bez zarzutów, a raz nie działa prawie wcale (czy to wifi, czy bezpośrednio po kablu rj45 z kompa do routera). Zasięg internetu na stronie play w miejscu zamieszkania jest na fioletowo, zasięg wewnątrz budynku też, więc niby nie powinno być problemów... Wie ktoś z was gdzie tu może leżeć problem? To po prostu przeciążony nadajnik BTS czy przyczyna może być jakaś inna?

pozdrawiam ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: dzejk »

A gdzieś Ty to cudo wygrzebał ? ;)
Router podaje jakieś parametry połączenia ? Jeśli nie, to podaj miejscowość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: matek451 »

Nie wygrzebał tylko nie wiedzieć czemu kupił za ponad 300 zł, bo po tyle to oferuja w slepach. To pewnie taki B683 po lifcie. W naszej rzeczywistości właściwie bezużyteczny. Spełnia wymagania internetu mobilnego z 2010 roku, nawet DC na UMTS2100 nie obsługuje. Proponuję szybo to oddać i kupić router z LTE. Jaka to oferta z Play, abonament internetowy czy dodatkowy SIM do formuły rodzina /BIZ ?
pawlisko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-09, 13:21

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: pawlisko »

Abonament internetowy :) Tak myślałem, że to wina tego routera, także jutro go oddam. Zatem jaki router z LTE polecicie? Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach... jak widać ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: matek451 »

A skąd masz ten szajs? no bo chyba nie kupiłeś go sam ? Na dodatek kto ci polecił brać abonament w Play tylko SIM. Gorzej wybrać nie można. W play na LTE można mieć internet bez limitu prawie za darmo czyli kilka z/m-c. I to bez żadnej umowy na kartę w RBM, więc ja możesz to zrezygnuj z umowy na abonament tylko SIM. Gdzie chcesz używać LTE z Play?
pawlisko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-09, 13:21

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: pawlisko »

W Gdańsku będę używał tego LTE. Podpisałem umowę na rok (dłuższa nie wchodzi w grę) i nie chciałem drogo, a te 35 złotych miesięcznie przełknę, w dodatku przy rocznej umowie nie mogłem wziąć urządzenia. I sam sobie kupiłem... właśnie tego B68A.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerywane połączenie w Huawei B68A

Post autor: matek451 »

To żeś wybrał po całości, bez sprzętu za 35 zł 30GB i aktywacja 39 zł to chyba jakiś żart w dzisiejszej rzeczywistości. Przez pół roku dadzą ci bez limitu czyli 100GB a potem lejek 1Mb/s a potem będziesz się skrobał z 30GB. w Play nie bierze się takich ofert. Od 3 lat można mieć internet LTE bez limitu za kilka zł/m-c i bez umowy. A od sierpnia nawet 100GB/m-c w LTE i 3G za 0 zł m/c. Wystarczy zdobyć startery zasięgowe Play Internet na Kartę za 0 zł, zarejestrować 10 z nich i uruchamiać bonus RWK i 100GB do końca stycznia 2017. Nie chciałeś drogo a wybrałeś odwrotnie a kupno B68a to kuriozum, szczególnie za ponad 300 zł. router oczywiście do zwrotu. Umowa abonamentowa zawiera opcję kup i sprawdź czyli jak nie minęło 14 dni to możesz z niej zrezygnować. http://www.play.pl/dokumenty/2016/90876 ... -08-22.pdf
ODPOWIEDZ