Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

Yo.
Zdecydowałem się w końcu napisać bo już mnie to denerwuje. To normalne, że chcę używać routera 24/7 jako normalny router a nie modem do blaszaka. Jednak padnie w nim bateria po kilku godzinach.... No nic przecież jest ładowarka... yyy jaka ładowarka nawet jak go mam podpiętego do ładowarki to powinien przestać ładować jak się naładuje. Jednak ten durny router nadal ładuje :facepalm: przez co się wyłącza po jakimś czasie. Gdy go odpalę to na pustą baterię, ale nie mogę go ładować, bo i tak się wyłączy. Normalnie nie ma z nim problemu jeśli naładuje i odłączę ładowarkę. Po prostu będzie normalnie działał. Z tym że ja chce go ładować 24/7 aby się nigdy nie wyłączył. Nawet gdy jest podpięty do usb to i tak się wyłączy. jest to wersja Hi-link z najnowszym oprogramowaniem. Wersja sprzętu modemu: CL1E5372SM . Ogólnie znam się na komputerach itp. więc poradzę sobie z instalacją innego firmware tylko, że jaki i czy w ogóle jest możliwe aby chodził 24/7.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: matek451 »

Jak chciałeś korzystać z routera 24/7 to trzeba było kupić stacjonarny router LTE a nie mobilną zabawkę MiFi. Mobilne routery w celu ochrony baterii mają funkcję wyłączania się. Ten czas bezczynności ustawia się w menu MiFi . Nic z tym nie zrobisz, nie ma w FW opcji pracy ciągłej. To sprzęt dedykowany do pracy mobilnej i nie nadaje się do tworzenia sieci domowej z prawdziwego zdarzenia i pracy 24/7.
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

matek451 pisze:Jak chciałeś korzystać z routera 24/7 to trzeba było kupić stacjonarny router LTE a nie mobilną zabawkę MiFi. Mobilne routery w celu ochrony baterii mają funkcję wyłączania się. Ten czas bezczynności ustawia się w menu MiFi . Nic z tym nie zrobisz, nie ma w FW opcji pracy ciągłej. To sprzęt dedykowany do pracy mobilnej i nie nadaje się do tworzenia sieci domowej z prawdziwego zdarzenia i pracy 24/7.
Po to właśnie są tworzone mody na FW SW, aby zaradzać takim problemom. Nie mów mi że czegoś się nie da, że to nie jest wbudowane to nie znaczy że nie możliwe. Nie szukam odpowiedzi osób, którzy mi radzą kup to i to.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: matek451 »

Pytaj na PW użytkownika @Fred . Ma na chomiku softy do E5372 http://chomikuj.pl/f.r.e.d/Huawei+Firmware/E5372
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: dzejk »

może to pomoże https://translate.googleusercontent.com ... ry35789107
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

Zmieniło by to coś jeśli użył bym jeszcze Repeter'a? Np. coś takiego http://allegro.pl/router-easybox-4g-lte ... 09352.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: dzejk »

a jak wyjmiesz baterię i podłączysz ładowarkę, to też się wyłączy ?
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

dzejk pisze:a jak wyjmiesz baterię i podłączysz ładowarkę, to też się wyłączy ?
Wtedy da się go odpalić, ale pisze że nie ma baterii no i nie udostępnia połączenia, ani nie wykrywa go komputer przez kabel.
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: Romek »

ToRymySnu pisze:
dzejk pisze:a jak wyjmiesz baterię i podłączysz ładowarkę, to też się wyłączy ?
Wtedy da się go odpalić, ale pisze że nie ma baterii no i nie udostępnia połączenia, ani nie wykrywa go komputer przez kabel.
No to kaplica
ToRymySnu pisze:Zmieniło by to coś jeśli użył bym jeszcze Repeter'a? Np. coś takiego http://allegro.pl/router-easybox-4g-lte ... 09352.html
Nic to nie zmienia w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2016-11-03, 00:01 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: Romek »

ToRymySnu pisze:Zmieniło by to coś jeśli użył bym jeszcze Repeter'a? Np. coś takiego http://allegro.pl/router-easybox-4g-lte ... 09352.html
Nic to nie zmienia w tym temacie.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

Teraz już nie będę sam korzystał z tego neta, więc wykombinowałem opcję, aby się z kimś złożyć na router domowy, a ten sprzedam. Jak ktoś chce kupić to się odzywajcie na pw. Myślę że ten będzie spoko: http://www.dlink.com/pl/pl/support/prod ... =deu_reva# Wersja: A. Co myślicie?
Edit: Ten router trzymam na parapecie, na takim stelażu, bo jak leży na biurku to nie łapie LTE. Ten co zamierzam kupić będzie wystarczał z biurka? Żeby nie było, że ma słabszą antenę od tego i nawet z parapetu nie złapie eh.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: dzejk »

zamienił stryjek siekierkę na kijek
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

dzejk pisze:zamienił stryjek siekierkę na kijek
Ziomek jaśniej, bo nie rozumiem :D Znaczy ten tez lipa? Przecież on jest na zasilacz bez baterii.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: dzejk »

stary model z LTE tylko do 100 Mb/s.
ToRymySnu
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-08-14, 14:23

Re: Durny soft routera Huawei E5372 LTE

Post autor: ToRymySnu »

Ogarnąłem sytuacje. Miałem kupować router, a tu się okazało, że wystarczy ograniczyć pasmo za pomocą "LTEWatch", po tym zabiegu ani razu mi się nie wyłączył. Skakał po pasmach i mogła ładowarka nie wyrabiać albo coś w tym stylu.
ODPOWIEDZ