Brak połączenia z internetem, problem z kartą sim

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karaluch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-31, 18:06

Brak połączenia z internetem, problem z kartą sim

Post autor: karaluch »

Witam

Spotkał mnie dość nietypowy problem. Jestem posiadaczem 3 kart sim:
1. Aero 2
2.PLAY abonamnet - wykorzystywania w telefonie do prowadzenia rozmów, sms, internet
3.PLAY internet na kartę

Problem dotyczy karty numer 3. Korzystam z niej w modemie E3272. Kartę mam od około miesiąca i do tej pory nie było problemów. Konto jest ważne na rok, pakiet internetowy jest, dodatni stan konta jest. Karta ta albo się nie loguje do sieci albo loguje ale nie nawiązuje połączenia internetowego. Wszystkie karty oprócz trzeciej działają bez zarzutu zarówno w modemie E3272 jak i telefonie OnePlus ONE. Konfiguracja połączenia (ustawienie APN itd.) wydają się być w porządku. W końcu mam 2 karty od PLAYa i jedna nie działa. Prosiłbym o pomoc szanownych forumowiczów bo ja nie wyrabiam :gwiazdki:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Brak połączenia z internetem, problem z kartą sim

Post autor: wojteks »

Wymień w salonie na nową.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak połączenia z internetem, problem z kartą sim

Post autor: matek451 »

Karta internetowa działa tylko w zasięgu sieci własnej Play na 3G/LTE. Karta głosowa może korzystać na 3G z roamingu krajowego i sieci własnej 3G/LTE. Masz zasięg sieci macierzystej Play na 3G lub LTE?
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brak połączenia z internetem, problem z kartą sim

Post autor: Romek »

matek451 pisze:Karta internetowa działa tylko w zasięgu sieci własnej Play na 3G/LTE. Karta głosowa może korzystać na 3G z roamingu krajowego i sieci własnej 3G/LTE. Masz zasięg sieci macierzystej Play na 3G lub LTE?
:D
Bingo !!!
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ODPOWIEDZ