Huawei e5577cs-321 z anteną zewnętrzną Cybertech

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
annmar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-07, 09:33

Huawei e5577cs-321 z anteną zewnętrzną Cybertech

Post autor: annmar »

Witam, do najbliższego nadajnika Play mam w linii prostej 900m, stojąc na dachu nie mam żadnych przeszkód i jest widoczny. Robiłem test samego routera i ma na dachu pełny zasięg, download na speedtest.net w okolicach 20Mbps, upload 10, ping 32ms, po podłączeniu anteny (w pokoju router łapie zaledwie 1 kreskę, cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html, 10m kabla) wartości wzrastają do download 50Mbps, upload 20, ping 30ms, pełny zasięg (LTE only, PLAY). Z internetu korzystałem sporadycznie i wyglądało, że wszystko jest ok. Aktualnie zauważyłem, że w trakcie ładowania stron internet się jakby zacina i po np. 20s ładuje do końca, tak samo przy ściąganiu, po dojściu do maksymalnej prędkości przerwa, spada do zera i po chwili wznawia ściąganie (cały czas jest pełny zasięg). Na różnych urządzeniach jest to samo więc raczej wina routera bądź anteny. Wiem, że to router mobilny i do zastosowań domowych średnio się nadaję, ale chciałem sprawdzić LTE na dłuższą metę, a akurat ten modem miałem pod ręką. Próbowałem dowiedzieć się czegoś z LTEwatchH, ale program po wpisaniu poprawnych danych nic nie wyświetla, wszystkie pola są puste. Tylko w programie E5186 Toolbox udało uzyskać mi się jakiś podgląd (niestety również nie pokazuje nic w dBm) i ustawiłem na sztywno 1800MHz, ale nic to nie pomogło. Router jest z T-mobile i może dlatego nie do końca działa z powyższymi programami. Co jeszcze mógłbym zrobić żeby połączenie było stabilne i się nie zawieszało?
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Huawei e5577cs-321 z anteną zewnętrzną Cybertech

Post autor: Mario80 »

Rozwiazales problem?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e5577cs-321 z anteną zewnętrzną Cybertech

Post autor: key »

Co jeszcze mógłbym zrobić żeby połączenie było stabilne i się nie zawieszało?
Spytac operatora, czy dany BTS nie ma ograniczonego pasma.
Nie pomagam na PW.
annmar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-07, 09:33

Re: Huawei e5577cs-321 z anteną zewnętrzną Cybertech

Post autor: annmar »

Mario80 pisze:Rozwiazales problem?
Tak, po prostu zmieniłem router na b315 i wszystko działa bez problemów. Jeśli chodzi o e5577 prawdopodobnie oddam go na gwarancję, bo ewidentnie coś jest z nim nie tak przy podłączonej antenie zewnętrznej, gdy korzystam z niego bez podłączonej anteny nie ma problemów.
ODPOWIEDZ