B593-s22 + ATK 400 - rozłącza/traci zasięg - bardzo dziwny objaw

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tadziak
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-11-15, 16:17
Lokalizacja: Gdansk

B593-s22 + ATK 400 - rozłącza/traci zasięg - bardzo dziwny objaw

Post autor: tadziak »

Szanowni forumowicze,
Od 2 lat korzystam z Internetu LTE T-Mobile i generalnie sobie chwalę. Posiadam router B593-s22 oraz dwie anteny kierunkowe ATK-400.

Ostatnio uruchomiony został nowy nadajnik, jakieś 7 km ode mnie, bez żadnych przeszkód po drodze. Poziom sygnału jest bardzo dobry (61 RSSI/87 RSRP/6 RSRQ), stabilne 4-kreski. Prędkości znakomite - na poziomie 70-80 Mbit Download i 35 Mbit upload. Niestety, średnio raz na dobę dzieje się coś dziwnego. Nagle sygnał spada do bardzo słabego (RSSI ponad 85, jedna kreska), gubią się pingi i problem utrzymuje się do restartu modemu. Po restarcie wszystko wraca do normy. Z moich testów wynika, że problem występuje tylko wówczas, gdy anteny skieruję na ten nowy nadajnik. Gdy anteny ustawione są na stary nadajnik (około 90 stopni w przeciwnym kierunku), wszystko jest stabilne, ale prędkości i jakość sygnału sporo gorsze (2-3 kreski).

Co to może być, gdzie szukać przyczyny? Zgłaszałem do T-mobile i twierdzą, że z nadajnikiem wszystko gra.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: B593-s22 + ATK 400 - rozłącza/traci zasięg - bardzo dziwny objaw

Post autor: ja.michal »

Sprawdź kable i złącza przy antenie i routerze.
ODPOWIEDZ