Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: python »

Witam,
mam dziwny problem, otóż w komputerze z Windows 8 z modemem Huawei E3372 działa karta Play, działa Tmobile, ale Plus którego używałem przestał działać. Zasięg jest pełny, menadżer połączeń umożliwia połączenie, wszystko niby normalnie, ale nie ma możliwości połączenia z internetem pomimo , że pojawia się na pasku dymek informujący o połączeniu z netem. Akurat mało miałem danych do wykorzystania na tej karcie, więc to olałem, uruchomiłem bonus w Orange żeby skorzystać z 100GB na miesiąc ... to samo. A Play i TMobile działają. Dla każdej z sieci utworzyłem oddzielny profil w menadżerze połączeń z odpowiednimi wpisami w każdej rubryce. Przełączam jak zmieniam operatora. Nie ma możliwości skorzystania z netu, niby łączy i wszystko działa normalnie, ale nie działa. Tzn Plus i Orange nie działa, bo inni operatorzy działają. Co może być przyczyną? Zaglądałem gdzie się da w systemie, niczego dziwnego nie widzę. Odinstalowałem menadżera połączeń i zainstalowałem ponownie. W innym komputerze wszystko jest ok i działa każdy operator. O co tu chodzi? :klnie:
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: robertnik »

Nikt nie wie, puki nie wstawisz pełnego kompletu informacji o ustawieniach. Zacznij jednak od telefonu do BOK, czy karty nie mają jakiś blokad ponakładanych.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: python »

Blokad? Chcesz powiedzieć, że dwóch operatorów założyło mi blokadę na ten jeden konkretny komputer? Bo jak pisałem, na innym wszystko działa. To chyba pierwszy tai przypadek na świecie. :hurra:
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: python »

Sorry, ale nie widzę możliwości edycji postu, więc piszę nowy.

Jak już pisałem, Plus działał i to kilka tygodni zanim tak się stało i z 50GB wykorzystałem z 40 więc olałem pozostałe GB, Orange odpaliłem nowy i od początku jest to samo co z Plusem tzn niby wszystko ok a nie działa. Natomiast inni operatorzy działają normalnie i z każdą ich kartą nie ma problemu. Pomijając zwyczajowe problemy z T-Mobile, ale to inna bajka.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: robertnik »

python pisze:Chcesz powiedzieć, że dwóch operatorów założyło mi blokadę na ten jeden konkretny komputer?
Co Ty się martwisz co to ja chcę powiedzieć. Napisałem co jest potrzebne i co warto na początku sprawdzić.
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Win8 E3372, nie działa Orange i Plus, działają inni. Co to jest???!!!

Post autor: droxu »

A te karty z orange i plusa działają w 2G lub 3G czy tego nie sprawdzałeś?
ODPOWIEDZ