Aktualizacja B593-u dla początkującego

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: matek451 »

Ja tam już dziś próbowałbym z Play, linka dostałeś więc gdzie tu ryzyko ? Nawet na telefonie z LTE warto spróbować.
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

ryzyko żadne, ale u mnie to jest grybsza robota. zakup anteny, wgramolenie się na dach, więc myślałem, że zimę przetrwam z tym moim Orange, ale juz mnie drażni te zaniki kilkuminutowe.
mam jeszcze pytanie techniczne: czy jeśli w okienku połączenia z siecią (windows 7) mam komunikat Dostęp do internetu to znaczy, że mój modem łączy się z nadajnikiem tak? i po drugie: czym się różni komunikat: brak sieci od brak internetu
dodatkowo zauważyłem, że przed rozłączeniem PING biegnie do 80 -90 (normalnie mam 34-39)
beba45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-15, 19:03

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: beba45 »

chcialam zapytac czy ktos wie jak sprawdzic swoj numer w aldi talk niemcy dziekuje
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: droxu »

Obrazek
Tak mniej więcej wygląda profil terenu dla play, odległość ok 4,7km, po drodze same lasy. Nie wiem czy w tym przypadku jest szansa na LTE1800. Z jakim nadajnikiem teraz się łączysz? Może jest szansa na LTE800 z t-mobile z Wojtal, Leśna, Dz. nr 119.
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

droxu pisze:Może jest szansa na LTE800 z t-mobile z Wojtal, Leśna, Dz. nr 119.
właśnie z tego teraz ciągnę swoje zrywane 3G, byłem z telefonem LTE pod nadajnikiem i póki co brak LTE, jest natomiast właśnie w Konarzynach dla których załączyłeś układ terenu, bardzo fajna sprawa.
Mieszkam w leśniczówce, więc w każdą stronę mam bity, rozlegly las. Do te pory przez teren leśny ściągałem CDMA z nadajnika odległego o 13-14 km od domu, na 4 lata użytkowania zerwało mi połączenie może 5-8 razy (oczywiście pomijamy prędkości, bo miałem od 1 do 3,5 MB/s)
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

cały czas nie mam pewności czy to nie sprawka mojego b593...jako fachowcy, którzy wiele już takich przypadków widzieliście co myślicie. przypomnę, że przez pierwszy niecały miesiąc było wszystko ok, zero zrywania połączenia, teraz chyba częściej internetu brak jak jest (chociaż ikonka o dostępie internetu jest)
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: droxu »

To może być wina nadajnika.
Możesz w routerze wymusić tylko LTE? Karta sim obsługuje LTE? Można spróbować ustawić antenę na Górki Dz. nr 48, tu profil terenu wygląda lepiej, wg. mapy zasięgu LTE powinno tam być, jak nie to jest UMTS900, może będzie lepiej działał.
Czym sprawdzałeś ten nadajnik Wojtal? Nadajnik może nie wpuszczać karty z orange. Należałoby użyć karty z t-mobile obsługującej LTE.
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

droxu pisze:To może być wina nadajnika.
Czym sprawdzałeś ten nadajnik Wojtal? Nadajnik może nie wpuszczać karty z orange. Należałoby użyć karty z t-mobile obsługującej LTE.
Rzeczywiście sprawdzałem kartą Orange, ale skoro T-Mobile budują sieć LTE razem z Orange, to myślałem, że w ten sposób sprawdzę. No i zostają te Górki, co prawda trochę dalej, ale może stabilniej będzie pracowało.

widzę, że bez wchodzenia na dach i kręcenia anteną się nie obędzie przed zimą :)
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

już prawie na 100% wiem , że moje problemy z brakiem sieci nie są związane z B593. Podobne sceny robi mi internet w telefonie na karcie play z roamingiem t-mobile (własnie z tego nadajnika)

teraz mam włozoną karte play i przekręciłem antenę na nadajnik Play (Konarzyny) i nie zrywa nic. Fakt, że mam tylko jedną kreskę i tylko 1,5 MB/s, przy pingu ok.100 ale to temat na inny dział....

a przy okazji.. jak sprawdzacie z jakim sygnałem odbierany jest internet (dB)?? nie mogę tego w moim menu znaleźć.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: Hermogenes »

Menu.jpg
poz Hermogenes

Dałem wcześniej link gdzie możesz pobrać wersję PL
wegi
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2016-10-03, 05:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: wegi »

ok, diagnostyka, juz znalazłem, dzięki. a czy wgrywając to polskie menu nic nie nabroje w routerze?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: Hermogenes »

Musisz tylko pobrać ten plik na kompa rozpakować jakimś Rarem wybrać w zakładce aktualizuj i tam wskazać że chcesz z tego rozpakowanego pliku ,dobrze by było abyś miał pewne zasilanie . Ja wgrywałem kilka szukając rozbudowanego lecz one wszystkie ubogie ale ten jest PL.poz Hermogenes

Jak jeszcze nie aktualizujesz to zrób to przez kabel
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: dzejk »

jaka to wersja softu ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: Hermogenes »

Pytasz mnie czy wegi ?. poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: dzejk »

obu :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: Hermogenes »

V100R001C69SP103
poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Aktualizacja B593-u dla początkującego

Post autor: dzejk »

aa ok, źle spojrzałem, Wy macie wersję u, a nie s :)
ODPOWIEDZ