Huawei e5776

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Holender
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 16:26

Huawei e5776

Post autor: Holender »

Witam,

mam problem z internetem bezprzewodowym od Plusa. Zrywa mi połączenie na kilka minut. Potem znowu mam internet (prędkość OK) przez kilka minut i znowu brak połączenia. Zasięg: 4 kreski.

Używam modemu Huawei e5776. Zauważyłem, że spodzie ma dość duże pęknięcie. Nie przypominam sobie, żeby mi upadł na ziemię. Jest ono dziwne, ponieważ jest wybrzuszone na zewnątrz (choć jest to subiektywna ocena...). Router jest po gwarancji. Używany w 99 proc. stacjonarnie.

Nie reklamowałem jeszcze do Plusa - może powinienem?

Limit transferu nie jest wyczerpany - nie dostałem sms-a z powiadomieniem.

Ktoś pomoże?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e5776

Post autor: dzejk »

może bateria ?
Holender
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 16:26

Re: Huawei e5776

Post autor: Holender »

Bateria się przegrzewa w routerze? Nie rozumiem. Urządzenie jest na stałe podłączone do prądu.

H.
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Huawei e5776

Post autor: droxu »

Zdejmij pokrywę i zobacz jak wygląda bateria, powinna być płaska. Jeśli jest wybrzuszona to znaczy że jest uszkodzona. Odłącz zasilacz i sprawdź ile wytrzyma na samej baterii.
Router mobilny używany wyłącznie za zasilaczu prędzej lub później uszkodzi baterię, ma za duży pobór prądu w stosunku do mocy zasilacza i bateria jest na przemian ładowana i rozładowywana. Może bateria jest już mocno wyeksploatowana i router nie wyrabia na samym zasilaczu.
Holender
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 16:26

Re: Huawei e5776

Post autor: Holender »

droxu pisze:Zdejmij pokrywę i zobacz jak wygląda bateria, powinna być płaska.
Pokrywa jest - a właściwie była - na zatrzaski. Nie udało mi się jej zdjąć, ale udało mi się popsuć router. Kupiłem nowy router ASUS-a i problem z internetem zniknął. Wygląda na to stary router już się wysłużył.
ODPOWIEDZ