ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loyko92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-04, 18:38
Lokalizacja: Siemiatycze

ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: loyko92 »

Witam, niedawno dowiedziałem się, że w mojej miejscowości Plus uruchomił usługę LTE (1800 MHz) więc jako użytkownik Aero2 w wersji pakietowej postanowiłem przeskoczyć na lepszy zasięg tak więc zaszedłem do Plusa, podpisałem umowę próbą żeby sprawdzić sobie dokładnie jakie osiągam transfery i jestem mile zaskoczony bo na zestawie IDU/ODU 200 (z kartą Aero2) wybiło mi 44,39MB/s Downlink-u oraz 13,96MB/s Uplink-u i tutaj nasuwa mi się pytanie czy warto czatować na taki zestaw jak ODU/IDU czy lepiej znaleźć coś z Huaweia o identycznych lub lepszych parametrach?

Dodam, że zestaw Plusa/CP jest dość ciężko znaleźć w dobrej kasie.

Proszę o propozycje a budżet jaki chcę na to przeznaczyć to maksymalnie 450 złotych.

Pozdrawiam,
Artur
WDR3500 @ Gargoyle 1.9.1.1 @ Huawei E3131 & Aero2
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: dzejk »

jak chcesz podpisać umowę, to lepiej brać huawei b315, e5186 lub d-link dwr-966
Do końca stycznia możesz zarejestrować starter na kartę plusa i dostaniesz 50 GB na 30 dni http://www.plus.pl/rejestracja więc prawie 3 miesiące jeszcze net za grosze w plusie.
Awatar użytkownika
loyko92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-04, 18:38
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: loyko92 »

Umowy nie chcę podpisywać bo żadne warunki jak w Aero2 nie są mi wygodniejsze, kupuję pakiet kiedy chcę chodzi mi tutaj bardziej o pomoc w doborze sprzętu bo jak opisałem wyżej IDU/ODU wywarło na mnie spore wrażenie w tych transferach tylko szukać go ze świecą a może akurat jest jakiś dobry 'odpowiednik' oczywiście musi być ze złączem na antenę zewnętrzną.
WDR3500 @ Gargoyle 1.9.1.1 @ Huawei E3131 & Aero2
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: dzejk »

to routery jak wyżej podałem lub do tego wdr3500, który już masz możesz wpiąć e3372.
Awatar użytkownika
loyko92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-04, 18:38
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: loyko92 »

Obsłuży takie transfery poprzez USB 2.0?
WDR3500 @ Gargoyle 1.9.1.1 @ Huawei E3131 & Aero2
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: dzejk »

mój z podpisu wyciąga prawie 70 - więcej play nie daje
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: matek451 »

A skad ta fascynacja tym szajsem IDU-ODU 200, zdajesz sobie sprawę ze toto posiada kiepską antenę dookólną i dziala tylko w poblizu BTS-a?. Użytkownicy maja ogromne problemy, z uzyskaniem na nim prawidłowych parametrów sygnału LTE( RSRQ, SINR) nawet przy takich odległościach. Nie zapewnia stabilnego połaczenia z BTS-em. Działa tylko na LTE , nie korzysta z 3G na UMT2100, czy UMTS800. Nie skorzystasz na nim też z LTE900 a Plus planuje uruchomienie LTE na tym pasmie. Nie wspomnę, ze nie korzysta z LTE-A czyli nie agreguje pasm LTE.To sprzęt nie w pelni wykorzystujacy ofertę Plusa, dziś i w przyszlości. No i po co w Siemiatyczach placić 30 zł za 30GB w Aero2 skoro jest zasięg LTE Play i za 5 zł można mieć kilka razy więcej GB i bez umowy? Jakie masz parametry sygnalu LTE z LTE1800Aero2, z którego BTS-a korzystasz? Za 450 zł można próbować kupić E5186, spokojnie wystarczy na B315 z antena dual LTE1800MHz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: zurek »

Następnego "jelenia" łapią na ten szajs ODU/IDU, a później bek i lament na forum... Ludzie opamiętajcie się :facepalm:
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
loyko92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-04, 18:38
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: loyko92 »

Nie mieszkam w Siemiatyczach tylko w okolicach w promieniu 8KM a Play kończy swój zasięg LTE już za terenem zabudowanym czyli do mnie w linii prostej ok 5KM, sprawdzałem anteną zewnętrzną i niestety jedynie 3G i to jedną kreskę... co do 'jelenia' kolego to nie gniewam się nic z tych rzeczy tylko po prostu szukam w miarę taniego i dobrego sprzętu do odbioru LTE z Plusa bo sygnał z tej sieci łapie u mnie mniej więcej 3 kreski a wziąłem z Plusa zestaw testowy którym był ODU-IDU i w spisał się dobrze bo wybijało mi 30-44 MB/s bez problemu i to bez montażu anteny na dachu tylko na strychu (ok. 2 metry niżej niż mam uchwyt montażowy) testowałem to w zamkniętym pomieszczeniu.
Zastanawiam się nad E5186 i na niego raczej padnie wybór a do tego dobra antena i po sprawie a co do lamentu na temat ODU/IDU sporo ludzi na terenach podmiejskich/wiejskich używa i są zadowoleni.
WDR3500 @ Gargoyle 1.9.1.1 @ Huawei E3131 & Aero2
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: matek451 »

Kolego uzyskiwane prędkości nie są ci dane na zawsze, niezależnie od operatora. Poziom sygnału wskazywany w kreskach nie ma żadnego znaczenia, do tego służą inne parametry i narzędzia. Na IDU-ODU jest diagnostyka sygnału i to parametry pokazywane w niej są miarodajne. Plus ma w Siemiatyczach 3 pozwolenia na LTE1800Aero2 i nie wiadomo, z którym się łączysz. Testy można zrobić na telefonie z LTE i Network Cell Info. Pokaże parametry sygnału i eNB BTS-a. Do tego przy Ciechanowieckiej 23 jest pozwolenie na LTE800Sferii. Play ma pozwolenie przy Pałacowej 3.Działa na LTE1800 i LTE2100. A co do IDU-ODU ci, którzy go używają nie mają zielonego pojęcia jak powinien działać sprzęt do LTE. Im wystarcza kilka Mb/s i już są wniebowzięci.m Ludzie w większości są podatni na marketing a Plus skutecznie im wmawia, że to rewolucyjne urządzenie. A to nic innego jak modem LTE zamknięty w puszce i wystawiony na dach połączony z routerem kablem koncentrycznym. Dzięki temu przeniesiono punkt poboru sygnału na zewnątrz i nic więcej. Problemy zaczynają się gdy odległość do BTS-a jest znaczna lub gdy jest on przeciążony. Dookólna charakterystyka niby anteny w ODU nie pozwala wymusić połączenia z innym nawet gdy jakiś jest w danej okolicy.
Awatar użytkownika
loyko92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-04, 18:38
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: ODU/IDU 200 lub inny sprzęt do LTE

Post autor: loyko92 »

Witam ponownie, jestem na etapie zakupu E5186 powiedzcie mi czy wersja z Plusa lub Play była w jakiś sposób okrojona? Mam do wyboru dwie wersje z tych polskich sieci.
WDR3500 @ Gargoyle 1.9.1.1 @ Huawei E3131 & Aero2
ODPOWIEDZ