TopNetInfo - czy mogę przeskanować BTS w okolicy ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
boo9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-12-09, 02:09

TopNetInfo - czy mogę przeskanować BTS w okolicy ?

Post autor: boo9 »

Czy programem TopNetInfo mogę przeskanowąc stacje LTE _wszystkich operatorów_ dostępne w mojej okolicy ?
Tzn, mam kartę Orange starter or E3372s-153, net łączy się poprawnie w trybie Hilink,
Przełączam w trym RAS, TNI widzi modem, łączy się do stacji Orange i podaje parametry CID, LAC, RSRP, CSQ,

Chciałbym przeskanować inne BTSy, Oranga i innych operatorów aby zobaczyć RSRQ,CSQ parametry.

czy to da się zrobić bez nabywania karty innych operatorów ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: TopNetInfo - czy mogę przeskanować BTS w okolicy ?

Post autor: radius »

Nie, bo niby jak ma to zadziałać?

Menu serwisowe Samsunga wypluwa takie dane, ale wtedy i tylko wtedy, gdy nie masz zasięgu na właściwej karcie. Już w niewielu miejscach da się tak pobawić.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
boo9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-12-09, 02:09

Re: TopNetInfo - czy mogę przeskanować BTS w okolicy ?

Post autor: boo9 »

Pogrzebałem trochę w top_netinfo,
czy jest gdzies jakaś instrukcja jak to używać co oznaczają info wyświetlane. np Moc Sygnaułu "-83dbm, 48%, CSQ 16",
83dbm jakiego parametru ?, RSRP ? RSSI ? 48% jakiego parametru ?

top_netinfo, Komunikacja AT i PIN, [Zm Operatora] po 120 sekundachy, wypluło listę,
Status,Długa Nazwa, Krotka nazwa, Id Operator, Act (access type)

na liście są orange,play,plus,t-mobile, Act = 7 (gdzies musiałem zaznaczyć LTE pewnie tylko bo liste miałem inna z innymi Act wartościami)

czy Act = 7 to LTE ?

Czy można załączyć jakiś log w TNI aby podglądnąc komunikację TNI z modemem ?
ODPOWIEDZ