Spalony modem, szansa naprawy?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Spalony modem, szansa naprawy?

Post autor: Bartek4175 »

Witam
Dzisiaj podczas proby znalezienia zasięgu podłączyłem go do huba aktywnego, który wymagał zasilania. Jak później okazało się gdy hub jest odłączony od komputera jest na nim napięcie 8V. (Usb ma 5V). Modem teraz nie działa nie daje oznak życia. Natychmiast go odłączyłem od komputera i wyjałem karte SIM. Model to: HUAWEI E3276. Mam gwarancję, ale był zmieniany system na ten internetowy. Ile by kosztowała naprawa? I gdzie moge to naprawic?
charlie112

Re: Spalony modem, szansa naprawy?

Post autor: charlie112 »

Jeżeli jest na gwarancji to z niej skorzystaj(lub niezgodności towaru z umową, co jest korzystniejsze, bo narzuca terminy) - może jest tak uwalony, że nie zauważą zmiany softu, może nawet sprawdzać nie będą i wymienią od ręki. Może też odmówią, ale to wtedy zastanawiałbym się co dalej. A dalej to pewno nikt już pewno nie reanimuje i trzeba będzie szukać nowego modemu ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Spalony modem, szansa naprawy?

Post autor: krystianb »

Powiem tak, jeśli modem, często nawet telefon jest fizycznie uszkodzony tak, że nie ma szans na uruchomienie. To nikt w serwisie nie będzie sprawdzał jaki on miał firmware, bo koszta tego będą nawet większe niż nowy modem. Co najwyżej mogą po uszkodzeniach stwierdzić, że "podłączyłeś go do kontaktu", a tego gwarancja nie obejmuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ