HUAWEI B593U-12 nie przyjmuje hasła

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sigon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-03, 18:38

HUAWEI B593U-12 nie przyjmuje hasła

Post autor: sigon »

Witam

Dziś przyszedł do mnie zamówiony na Alledrogo router HUAWEI Speedport LTE II (kupiłem w dość atrakcyjnej cenie, bodajże ze zwrotów konsumenckich). Po włożeniu karty SIM, podpięciu zasilania, oraz połączeniu routera z kompem za pomocą kabla sieciowego pożyczonego z Liveboxa (mojego obecnie używanego routera) wszedłem zgodnie z zaleceniem na stronkę konfiguarcji (192.168.1.1 lub sppedport.ip). W tym momencie spotkałem się z problemem, który nie pozwala mi na nic więcej. Mianowicie, nie działa hasło z tabliczki znamionowej (!) urządzenia. Sprawdzałem, czy nie mam caps locka, włączałem i wyłączałem router, wyjmowałem i wkładałem kartę SIM... Niestety, zero efektów. Nie mogę spersonalizować urządzenia ergo nie mam internetu. Pomijam fakt, że karta SIM została włożona do telefonu i działa normalnie (łapie zasięg LTE), natomiast router, pomimo 3-4 kresek zasięgu nie może złapać LTE. Czy ktoś mógłby mi cokolwiek poradzić ? Z góry dziękuję.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI B593U-12 nie przyjmuje hasła

Post autor: dzejk »

skontaktuj się ze sprzedawcą lub zrób twardy reset, aby przywrócić domyślne hasło http://sklep1678628.home.pl/pl/p/file/e ... 93s-12.pdf
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI B593U-12 nie przyjmuje hasła

Post autor: matek451 »

Atrakcyjna cena nie równa się dobremu zakupowi, routery pochodzą z T-Mobile i mają okrojone FW, nie posiadaja portu RJ11 , ani bramki VoIP. To routery sprzed 4-5 lat. Domyślne hasło do panela adminstracyjnego mogło zostać zmienione bo ten handlarz pisze coś o polskim menu jakie są wgrane. Spróbuj admin, admin. Jesli nie działa pytaj handlarza. Daje przecież rok swojej gwarancji.
sigon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-03, 18:38

Re: HUAWEI B593U-12 nie przyjmuje hasła

Post autor: sigon »

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź. Zrobiłem twardy reset i router przyjął hasło ! Teraz wyskakuje, że jest soft do zaktualizowania, ale trochę się boję... :gwiazdki:

Edit. LTE również zaskoczyło
Edit 2: może komuś pomogą przykładowe hasła na poszczególne routery HUAWEI:
http://www.cleancss.com/router-default/Huawei/B593u-12
ODPOWIEDZ