Zewnętrzna antena Huawei E586

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misiek_mati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-20, 22:15

Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: misiek_mati »

Witam, posiadam modem Huawei E586 i chciałbym podłączyć do niego antene zewnętrzną.
Modem posiada wejście pod baterią, z tym, że nie mogę znaleźć nigdzie przejściówki to takiego złącza.

Czy ktoś wie jaką koncówkę muszę kupić aby podłączyć antene?

Pozdrawiam

Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: dzejk »

zapewne u.fl
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: krystianb »

dzejk pisze:zapewne u.fl
Ile razy jeszcze trzeba będzie tłumaczyć. W modemach nie ma złącz u.fl (pomijając pojedyncze wyjątki, ale wtedy do takiego złącza podłączona jest antena). To co widać to złącze diagnostyczne prawdopodobnie z rodziny hirose, mechanicznie odłącza wbudowaną antenę od toru radiowego (funkcjonalność niedostępna dla u.fl) do tego ma trwałość projektową ~80 cykli. Do tego musi być stale dociskane, samo nie zapewnia trwałego połączenia (testowane są gołe PCB na automatycznej linii, bądź w serwisie jest specjalistyczny uchwyt). Można próbować za granicą odpowiedni konektor, ostatnio chyba nawet pojawiły się chińskie zamienniki w bardziej przystępnej cenie. Ale IMO to kompletna partyzantka, na dłuższą metę taniej wyjdzie kupić router ze złączem antenowym. Porównywalny używany router ze złączem SMA da się kupić taniej niż konektor.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
misiek_mati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-20, 22:15

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: misiek_mati »

Dziękuje bardzo za odpowiedź, to odpowiada na wszystkie moje pytania. Miałem jednak nadzieje że coś da się zrobić.
Czy jest możliwość przylutowania na krótko anteny?

Mógł by ktoś mi polecić, nie drogi modem/router z wejsciem na karte sim i SMA?

Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: dzejk »

złącza SMA mają routery stacjonarne. Jakim budżetem dysponujesz i czego oczekujesz (wifi, porty lan, itd.)?
Mobilne mifi w dobrych cenach na allegro to huawei e5573, airbox 2 plus - mają mniejsze złącza crc9/ts5.
misiek_mati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-20, 22:15

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: misiek_mati »

Dziekuje za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym jak najtaniej, ponieważ już zakupiłem modem Huawaei który okazał się bezużyteczny.

Mieszkam w miejscu gdzie zasięg GSM nie jest zdyt dobry, a o 4g trzeba zapomniec bez anteny (jak się okazało).

Modem/router nie musi byc przenosny, chodzi żeby kożystał z sieci GSM i żebym mógł podłączyć antene, a jak by miał wejscie enthernet to był by idealny wręcz.

Myślałem że częsciowo rozwiąże problem z zasięgiem podłączając antene, ale dzieki pomocy życzliwym urzytkownikom okazało się, że nie uda się.

Dziękuje i pozrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: dzejk »

Nie warto brać sprzętu bez obsługi LTE - jeśli nawet teraz sygnał nie dolatuje, to niedługo może już być, bo operatorzy rozbudowują sieć, np. na 800 MHz. Poszukaj używanych na allegro, czy olx, wyjdzie taniej. Np. Huawei e5180, a dokładnie e5180As-22 z plusa ma port ethernet i 2 złącza antenowe. Widzę używki na allegro za 159 i 210 zł. Możesz też szukać b593s-22 lub b315, to także sprawdzone routery, choć droższe.
misiek_mati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-20, 22:15

Re: Zewnętrzna antena Huawei E586

Post autor: misiek_mati »

Witam.

Dzieki radzie urzytkowinka "dzejk" zamówiłem modem Huawei e5180. Myślę że to najlepsza opcja i rzeczwiście koszt używanego to 150 złotych.

Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ