D-Link DWR 921

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

D-Link DWR 921

Post autor: adziu82 »

Witam,
Znajoma posiada w/w sprzęt.
Moja prośba( szukałem i nie znalazłem) jako, że router posiada oprogramowanie oryginalne i bardzo stare ( zawiesza się i trzeba go wyłączać ) proszę kogoś o to, żeby dał linka do najnowszego ( jakoś na stronie D-Linka nie umiałem znaleźć ).
1.Jako że posiadam inny router, to czy te dwie antenki mogę zamieć na jakaś antenę kierunkową/panelową?
2.Czy mogę np kupić dwie na LTE800 lub LTE1800 ( jeżeli jest opcja na tym nadajniku- Żary Grotów, Dz. nr 357) i ustawić jak na swoim ZTE w Orange z pionową i poziomą polaryzacją?Czy może jedno wejście jest do 3G a druga do 4G?
3.Czy jest w tym routerze opcja wymuszenia 4G? Szukałem i nie widziałem, dużo opcji ma, nie jak mój ZTE.
4.Jest jakiś programik do sprawdzenia częstotliwości, coś typu jak na ZTE 3wg3-watch-v3 lub na inny sprzęt typu LTEWatchH?
RAW
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: D-Link DWR 921

Post autor: nefczibaku »

Tutaj są pliki do pobrania http://www.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... lte-router, musisz tylko wybrać właściwą wersję sprzętową - jest napisana na routerze.
Tutaj masz faq ustawienia połączenia, można wybrać 4g, ale bez konkretnej częstotliwości http://www.dlink.com/pl/pl/wsparcie-tec ... ze-dwr-921

Możesz podłączyć antenę zewnętrzną zamiast dwóch patyków - można je odkręcić, natomiast nie działa żadna aplikacja typu ltewatch.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: D-Link DWR 921

Post autor: adziu82 »

Dziękuje @nefczibaku.
Wczoraj wyczytałem, że można uwalić router wgrywaniem nowego oprogramowania, spotkałeś się z tym?
Nie jest to mój router, więc nie chce narobić kłopotu, przede wszystkim sobie.
Na razie zrobiłem hard reset, może coś pomoże na ,,zawiechy''.
RAW
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: D-Link DWR 921

Post autor: nefczibaku »

Wiesz, nie jestem w tej sprawie ekspertem, ale w swoim 3 razy wgrywałem soft i poszło bez problemu, mam rev. B - myślę, że jeśli akurat nie zostanie wyłączony prąd to nic strasznego nie powinno się wydarzyć.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: D-Link DWR 921

Post autor: adziu82 »

Mógłbyś napisać mi jeszcze jedno?
Skonfigurowałem go na nowo, wgrałem nowy soft, połączyłem się stacjonarnym po kablu, później laptopem po wi-fi, ale nie sprawdziłem telefonem wi-fi.
Dziś byłem u znajomej i mówi mi że ma problem z połączeniem się po wi-fi telefonami. Laptop po wprowadzeniu hasła łączy się, ale żaden z telefonów ( łącznie z moim Sony Z ) nie.
Wpisuję hasło i łączy..... łączy i wyskakuje komunikat, że ,,zapisana'' i nic, albo, że problem z uwierzytelnieniem.
Jak to naprawić? Coś na routerze muszę ustawić pod telefony?
Zresztą, moja żona ma podobny problem, na ZTE283+, czasami wyskakuje też ten komunikat.
RAW
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: D-Link DWR 921

Post autor: nefczibaku »

Nie mam teraz dostępu do tego routera, ale nie przypominam sobie jakichś specjalnych opcji do ustawienia, nie jestem pewien czy filtrowanie po mac adresach jest nawet dostępne. Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to pytanie o dhcp - jeśli łączymy się telefonami to powinno być raczej włączone. Zakładam, że telefony łączą się z innymi sieciami wifi. Być może ktoś z większym doświadczeniem się wypowie bo raczej nie dotyczy to problemu stricte związanego z dwr.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: D-Link DWR 921

Post autor: adziu82 »

Szyfrowanie TKIP zmieniłem na AES, na moim telefonie pomogło. Zobaczymy czy u znajomej będzie ok.
RAW
ODPOWIEDZ