Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
valion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-08, 16:58

Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: valion »

Witam wszystkich. Wiem, że nie wypada w pierwszym poście świeżo po zarejestrowaniu pisać o pomoc ale nie mam wyjścia, bo nie znalazłem nawet podobnego przypadku na forum, a tym bardziej w Google, a jest mi wstyd z powodu tego, ze nie jestem laikiem bo już nie jeden modem/tel postawiłem na nogi, a teraz nie mogę sobie poradzić :mur: - pierwszy taki przypadek uczący pokory i za pewne nie ostatni :) .

Mianowicie jak w tytule mam modem HUAWEI E3372h-153 po wgraniu nie odpowiedniego firmware (paczki mi się pomyliły :facepalm: za dużo tego miałem), modem nie reaguje na rożne akcje czy to jest Huawei Dashboard ToolBox czy DC-Unlocker client, a j-taga używam w ostateczności ale tu nie ma potrzeby do czasu kiedy jest komunikacja z komputerem.

Przy probie wgrania czegokolwiek czy to jest WEBUI cz firmware, wywala mi taki komunikat:

Obrazek

ale co najdziwniejsze, ze modem jest widoczny na kompie:

Obrazek

sterowniki:

Obrazek

Jedyne co mogę jeszcze napisać to, ze przed wgraniem firmware to był brandowany PLAY noHilink.
od razu jeszcze napisze ze nie znam więcej szczegółów bo nie było takiej potrzeby bo robiłem kopie zapasowa tylko w miedzy czasie dysk mi padł :facepalm: i teraz jestem w ...

Dla tego proszę o pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: dzejk »

odinstaluj sterowniki od huawei i program do łączenia, a zainstaluj huawei datacard i fcserial.
Zrób restart kompa, podłącz modem. Jak będzie widać wirtualny cd-rom modemu, to jesteśmy w domu.
Jak nie, to najszybciej metodą igły.
Stery i reszta plików do modemu u mnie na mediafire z podpisu, fcserial na dropie.
valion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-08, 16:58

Re: Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: valion »

dzejk- dzięki za pomoc ale jest to samo w menażerze urządzeń jest widoczny ale dalej nic nie chce zassać i brak reakcji i tez nie jest widoczny jako napęd.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: dzejk »

to rób igłę http://www.mediafire.com/file/x11lurkk1 ... atunek.zip - instrukcja pdf w środku.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: dzejk »

kolego, jak nie robiłeś jeszcze igły, to spróbuj tak https://routerunlock.com/bypass-dataloc ... re-update/
daj znać, czy się udało.
valion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-08, 16:58

Re: Martwy HUAWEI E3372h-153 ale widoczny na kompie

Post autor: valion »

Witam- przepraszam, ze tak późno ale rodzina, praca, rodzina, praca itd.; ale do meritum sprawy udało się!!! :hurra: Na igle ale za 7 razem nie wiem czemu, ale ważne że działa- dzejk jesteś wielki :zdrowko: :padam:
ODPOWIEDZ