HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mayllo
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2012-10-22, 00:46
Lokalizacja: Kraków

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: mayllo »

Niestety probowalem na wszystkie sposoby i auto, i manual i za kazdym razem DC Unlocker wyrzuca - modem not found.
ares19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-10, 22:19

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: ares19 »

hej, mayllo udało Ci się podnieść modem? Pytam bo mam sytuację dokładnie taką jak Ty i chciałbym wiedzieć czy jest sens o niego walczyć?
charlie112

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: charlie112 »

Na https://4pda.ru zerkałeś? Zdaje się, że to dystrybucja na Rosję, więc u tamtejszych magików rozwiązania trzeba szukać.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: aros »

Witam wszystkich. Dołączam do grona posiadaczy Balong 7.2 :)
Ale po kolei. Tematem ożywiania modemów zainteresowałem się niedawno i moja wiedza zapewne jest znikoma, więc proszę o wyrozumiałość. Jakiś czas temu zakupiłem kilka sprzętów do których w gratisie dostałem E3372h-153 z Plusa. Modem uszkodził się podobno podczas burzy i przestał się logować. Po podłączenia do komputera na Win10 migała szybko pojedynczo zielona dioda, a w systemie pojawiał się CDrom.
Trochę poczytałem, odpaliłem modem z igły, ale mogłem wgrywać tylko WEBUI, podczas wgrywania softu (w zasadzie różnych softów) pojawiał się błąd 13. Spróbowałem wgrać nie HiLink, ale też bez powodzenia. Znalazłem opis wgrania firmware przy pomocy zewnętrznego flashera i udało się wgrać E3372h-607_Update_21.110.99.02.00. Niestety po zakończeniu wgrywania pojawiło się nowe urządzenie Balong 7.2 które nie mogło się zainstalować, znikały comy i koniec zabawy. Wszystko robiłem na starym laptopie z WinXP.
Powtórzenie zbawy jest już niemożliwe, ponieważ w momencie uruchomienia flashera wykrywa się Balong 7.2 i koniec, brak com'ów, brak komunikacji. Jeżeli teraz wgrywam firmware, proces wgrywania dochodzi do końca, pojawia się "rozpocznij przywracanie informacji użytkownika", wykrywa się Balong 7.2 i dalej wiadomo, brak komunikacji, po dłuższym czasie komunikat przywracanie informacji nie powiodło się. Dzieje się tak dla HiLink i nie HiLink.
Obecnie jest w modemie UTPS23.015.06.02.03_MAC23.015.06.02.03_LNX23.015.06.02.03 i nie do końca wgrane E3372h-607_Update_21.110.99.02.00. już bez użycia zewnętrznego flashera.
Spróbowałem też skryptu go.cmd, ale w momencie kiedy skrypt dochodzi do "Wait for the device override and press Enter", wykrywa się Balong 7.2 i wisi, bo nie może się zainstalować. Co ciekawe w skrypcie pojawia się dalej wpis "If you see the line "product: balong v7r2", then press Enter", czyli coś jest na rzeczy. Z tego co znalazłem na forum w tym momencie w menadżerze urządzeń zamiast Balong 7.2 powinno się pojawić "Android Single ADB Interface".
Przepraszam za przydługi wpis i gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć, byłoby fajnie. Może gdyby udało się doprowadzić do zainstalowania tego Balong 7.2 coś by dalej poszło?
EDIT: chyba trafiłem na wskazówkę w innym temacie E3372s-153 nie łączy z siecią (miga szybko dwa razy zielona dioda podaną przez kolegę @charlie112. Wieczorem sprawdzę.
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 17:33 przez aros, łącznie zmieniany 1 raz.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: lukkki »

Spróbuj wykonać procedurę z paczki e3372h-153_ratunek kolegi dzejka:
http://www.mediafire.com/file/x11lurkk1 ... atunek.zip
Obrazek
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: aros »

Już próbowałem, bez skutku.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: lukkki »

Nie mylisz wersji -h i -s?
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: dzejk »

Trzeba mu pousuwać partycje, czyli metoda igły + fastboot, wszystko w paczce od charlie112:
- instrukcja w pdf http://www.mediafire.com/file/lmym1sz4z ... modem2.pdf
- potrzebne pliki http://www.mediafire.com/file/9mmoafpps ... paczka.zip
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: aros »

Dzięki za wszystkie sugestie. Modem żyje i jest w nim teraz UTPS23.015.06.02.03_MAC23.015.06.02.03_LNX23.015.06.02.03 i E3372h-607_Update_21.110.99.02.00. Zielona dioda miga podwójnie, modem nie widzi sim, ale w TNI jest komunikacja AT, pokazuje siłę sygnału, poprawną wersję softu, prawidłowy IMEI. Chyba pierwszy krok zrobiony. Czy teraz powinienem wgrać metodą igły soft z paczki Ratunek, a dopiero później docelowy?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: dzejk »

Zrób co podałem post wyżej, a w skrypcie wybierz czyszczenie partycji.
Chyba, że nie chcesz hilinka (zarządzanego przez przeglądarkę www), bo wolisz mieć program do łączenia z netem, to wtedy innych plików z firmware użyj + dashboard.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: aros »

Zrobiłem to co podałeś wyżej, ale zanim to przeczytałem. Trafiłem na post kolegi charlie112 odnośnie ręcznego zainstalowania sterowników ADB. Zrobiłem fastboot z czyszczeniem partycji, ale wgrałem soft ratunkowy nie HiLink. Teraz chcę wgrać HiLink, ale nie wiem, czy mogę od razu docelowy.
Firmware: E3372h-153_Update_22.317.01.00.17_M_AT_05.01
webUI: Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.4
już bez fasboot, ale z igły. Czy powtórzyć wszystko jeszcze raz już dokładnie jak w pliku modem2.pdf.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: dzejk »

Próbuj na samej igle. Jak będą problemy to dołóż fastboot z czyszczeniem partycji.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: aros »

Dziękuję za pomoc w szczególności koledze dzejk. Nie wszystko poszło tak gładko, ale efekt końcowy, jak być powinien. Soft jaki chciałem i dograny pl. Ten modem potraktowałem jako testowy do nauki, ponieważ chcę się zająć modemem znajomych, który uległ wypadkowi :) Chciałem najpierw przyswoić trochę informacji. Napiszę później w odpowiednim temacie, bo to E3272. Ten post piszę już korzystając z ożywionego modemu. Jeszcze raz dzięki, jestem pod wrażeniem wiedzy posiadanej przez kolegów.
tomeq82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-20, 14:46

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: tomeq82 »

dzejk pisze:Trzeba mu pousuwać partycje, czyli metoda igły + fastboot, wszystko w paczce od charlie112:
- instrukcja w pdf http://www.mediafire.com/file/lmym1sz4z ... modem2.pdf
- potrzebne pliki http://www.mediafire.com/file/9mmoafpps ... paczka.zip
Przepraszam, że odkopuję jakieś starocie ale... czy spotkałeś się z problemem, aby metoda igły nie działała? Niestety, mój modem mimo że ma napisane E3372s-153 ma jedynie 4 punkty stykowe w dolnej linii i dwa malutkie w górnej - żaden z nich nie wprowadza modemu w tryb recovery. Zwarcie kwadratowego punktu powoduje reset modemu. To jedyna akcja jaką uzyskałem.

Problem mój jest taki, że przerobiłem modem na "stick" z "hilinka" a następnie chciałem z powrotem. No i umarło po wgraniu firmware, samo firmware wgrało się gładko. Nie byłem w stanie wgrać WebUI, błąd 10 port nie znaleziony. Co ciekawe, po włożeniu modemu do USB otwiera się strona 192.168.8.1 ale .... z błędem 404 i jest pusta. Po telnecie po zalogowaniu się, nie widzę partycji 14 na której jest zwykle WebUI. Czyli - o ile telnet mogę zrobić, działa fajnie, o ile w ogóle modem jest rozpoznawany to za nic w świecie nie działa:
- recovery przez igłę
- nie pojawia się napęd CD
- nie widać żadnych portów COM jakkolwiek i cokolwiek bym nie robił.

Próbowałem na Windowsie 10, na Windowsie 7, na fizycznym kompie i na wirtualkach - nic z tego. Metoda igły nie działa.

Jakieś pomysły?

dzięki,
Tomek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: dzejk »

Masz najzwyklejszy e3372s, wszystko się zgadza. Zauważ, że linkujesz do tutoriali dla innego modelu, czyli e3372h.
Boot pin masz tutaj https://routerunlock.com/wp-content/upl ... ot-pin.jpg
Ale na brak webui nie jest wymagana igła. Powinno być widać literę wirtualnego cd-rom od modemu w dyskach windowsa.
Uruchom skrypt http://www.mediafire.com/file/jexg56a7n ... y.zip/file i podaj tę literę z dwukropkiem.
Porty się pojawią, wgraj webui i po robocie.
tomeq82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-20, 14:46

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: tomeq82 »

dzejk pisze:Masz najzwyklejszy e3372s, wszystko się zgadza. Zauważ, że linkujesz do tutoriali dla innego modelu, czyli e3372h.
Boot pin masz tutaj https://routerunlock.com/wp-content/upl ... ot-pin.jpg
Ale na brak webui nie jest wymagana igła. Powinno być widać literę wirtualnego cd-rom od modemu w dyskach windowsa.
Uruchom skrypt http://www.mediafire.com/file/jexg56a7n ... y.zip/file i podaj tę literę z dwukropkiem.
Porty się pojawią, wgraj webui i po robocie.
Hm, link numer jeden nie działa - 403 forbidden, który to bootpin? (EDIT: już widzę który, ale nie działa to niestety :( ) Literki dysku niestety brak, niestety bo... bawiłem się komendami AT poprzez terminal i żeby uruchomić modem pod FreeBSD gdzie średnio działa modeswitching, wyłączyłem na siłę napęd CD. Jak widać, na zawsze.

Czyli właściwie powinienem teraz:
- igła + flash czy cokolwiek
- jeśli masz/wiesz skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> obraz *.img partycji z webUI wykonany za pomocą dd z poziomu telneta (z choćby tego poradnika: http://sh.com.hr/en/modificiranje-huawe ... te-sticka/) , to sobie dalej poradzę...

pozdrawiam serdecznie,
Tomek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: dzejk »

Nie mam teraz jak zrobić zrzutu webui, sorry. Może ktoś inny podrzuci.
Jak masz terminal, to po prostu przywróć cd-rom. Oprócz tego powinna być także litera karty sd.
Tu masz trochę o komendzie setport http://blog.asiantuntijakaveri.fi/2015/ ... -from.html
Komenda AT^GODLOAD przełącza modem w tryb pobierania, w którym są widoczne porty.
Lub dorwij windowsa 7/xp i na nim zwieraj port z masą.
tomeq82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-20, 14:46

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: tomeq82 »

dzejk pisze:Nie mam teraz jak zrobić zrzutu webui, sorry. Może ktoś inny podrzuci.
Jak masz terminal, to po prostu przywróć cd-rom. Oprócz tego powinna być także litera karty sd.
Tu masz trochę o komendzie setport http://blog.asiantuntijakaveri.fi/2015/ ... -from.html
Komenda AT^GODLOAD przełącza modem w tryb pobierania, w którym są widoczne porty.
Lub dorwij windowsa 7/xp i na nim zwieraj port z masą.
Uparcie ale udało się, w końcu. Bootpin wymagał nieco wydrapania aby zadziałał, ale zadziałał za którymś razem. Potem poszło w miarę gładko, w miarę... - 3372s recovery, kilka prób, potem po zrobieniu erase i fastboot reboot nie wstawał więc zrobiłem ponownie "balong_usbdload -p5 usblsafe-3372s.bin" i dopiero ruszył w trybie umożliwiającym wgranie firmware po "ludzku".

Oczywiście, nie obyło się bez ręcznej instalacji ADB driverów bo nie wykrył, ale to spoko.

Potem firmware z Twojego folderu i ... śmiga ;)

dzięki!
mattai_pm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-03, 19:53

Re: HUAWEI M150-2 E3372 przestał działać.

Post autor: mattai_pm »

Witam, to tym razem ja odgrzeję starego kotleta.

Z igiełką...
Wszystko za każdym razem daje sie ładnie doprowadzić do mrugania na biało. Bezbłędnie. Niewiarygodna praca autorów żeby to przygotować :-).
Odpalam z "ratunku" FW - coś się tam dzieje, ale mam błąd 16.
Udało się wrzucić wcześniej BF_E3372h-607_Update_21.110.99.02.00_01
Po tym modem przestał mrugać na zielono - oczekiwanie na połączenie.
Ani przed ani po operacje nie udało mi się wrzucić żadnej wersji FW. SZuka portu, zbiera dane, później na coś czeka... i błąd 12 lub 16
Poproszę o jakąś sugestię dlaczego FW nie wchodzą poprawnie?

Przeczytałem masę wątków - informacje przy różnych wersjach FW i modemów są bardzo niejdnoznaczne.

Wszelkie problemy które występują mogą i w większości będą spowodowane tym że operacje nie są wykonywanie na Windows.
W moim przypadku wirtualizacja, linux i parę innych obejść nie dawała szans na poprawne przeprowadzenie dwóch ostatnich kroków z instrukcji.
Po podłączeniu pod lapka z windows, wykonaniu tego co w "ratunku", ręcznym załadowaniu sterowników ADB (same się nie zainstalowały), instalacja softu i WebUI - poszła bez żadnych zacięć.
ODPOWIEDZ