Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

Cześć!
Kolega używa Airbox2 i chcemy mu zmienić sprzęt, nowy router + antena outdoor LTE 800MHz/1800MHz - no właśnie i tu jest problem.
Musimy wiedzieć jakiego pasma używa, poleciłem mu sprawdzić to LTEWatchem, ale ten program mu nie łączy, pomimo tego, że w przeglądarce, gdy sprawdza połączenie - 192.168.1.1 z hasłem admin - wszystko śmiga.
Ktoś wie, jak to sprawdzić? Chcemy mu kupić np. Huawei B315 i od razu antenę.
Pozdrawiam ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: dzejk »

Airbox 2 to nie to samo co airbox 2 plus. Tylko ten drugi to huawei, na którym działa ltewatch.
Jeśli nie macie innych modemów/routerów, to pozostaje telefon z lte, a na nim program network cell info lite.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

Po pierwsze, dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź.
Pobrałem sobie Cell Info Lite dla testu, żeby pomóc kumplowi i gdzie mogę tu sprawdzić właśnie tę częstotliwość? 800MHz/1800MHz? Podłączyłem się do wifi i pokazuje mi w zakładce "Wskaźnik" Freq: 2442MHz, kiedy używam 1800MHz i nawet sprawdziłem to LTEWatchem. Zakładam, że częstotliwość sprawdza się gdzie indziej, ale jestem prawdopodobnie ślepy.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: dzejk »

Samą częstotliwość da się sprawdzić w tym programie dla operatora play. W przypadku innych można dochodzić znając numer nadajnika i pozwolenia. Pokaż zakładkę gauge z tego programu. To co Ci podaje wskaźnik, to wifi.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: dzejk »

Po tym, to Ci nic nie powiem - szczątkowy sygnał 3g, w dodatku na roamingu od plusa. Złap sygnał LTE.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

Mówiłem, że próbuję złapać informację będąc podłączonym do wi-fi. Nie mam zasięgu z telefonu, żeby to sprawdzić, zrobię to jutro w mieście.
Czyli jak potem po numerze nadajnika stwierdzić częstotliwość, z której korzystam?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: dzejk »

Telefonem masz sprawdzić sygnał tam, gdzie docelowo będzie modem/router. To chyba logiczne.
viewtopic.php?f=14&t=46043
Nadajniki play tak łatwo rozpoznać się nie da, trzeba liczyć na pomoc osób, które to potrafią.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

No tak, logiczne. Myślałem że uda mi się podłączyć do wifi i to sprawdzić. Ja tylko to włączyłem dla testów, żeby być w stanie koledze powiedzieć co gdzie i jak. On ma w Orange, czy problemem będzie odczytanie tej nieszczęsnej częstotliwości?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: dzejk »

niektóre telefony w trybie serwisowym podają częstotliwość, zależy od producenta i modelu.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Airbox2 - sprawdzenie pasma sieci

Post autor: Shaviq »

matek451 pisze:A jaka to lokalizacja ?
Marki, ja znam nadajniki, chcę tylko sprawdzić tylko wyniki na różnych pasmach sieci.


Telefon ma z simlockiem jednak, więc ciężko. Nie ma innego programu jak LTEwatch?
ODPOWIEDZ