Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobek123
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-29, 20:04

Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: bobek123 »

Cześć

Jest jak w temacie. Mam modem Huawei E5573s-320 od Cyfrowego Polsatu (obecnie wgrany najnowszy modowany soft wraz z WEBUI) i niestety internet jest tylko w jednej części domu. W celu "rozszerzenia" domowego Wi-Fi postanowiłem zastosować router NEXX jako przekaźnik. Niestety sprawa wygląda następująco.

Ustawienia modemu:
2.png
Ustawienia NEXXA:
1.png
Sieć z NEXXA jest widoczna i udaje się z nią połączyć:
4.png
Niestety po chwili internet znika, a w szczegółach widnieje coś takiego:
3.png

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? :?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: dzejk »

nexx ma zły adres IP, powinno być 10 z przodu, nie 1, ale to raczej nie to jest problemem. Czy oba routery dobrze się "widzą", tzn. czy sygnał wifi jest dostatecznie silny ? Bo komp gubi IP z huawei, stąd ten dziwny 169.254...
Jeden i drugi to w zasadzie zabawki wifi tylko z wewnętrznymi antenami. Sam tryb przekaźnika też jest zawodny i spowalnia neta.
bobek123
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-29, 20:04

Re: Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: bobek123 »

Problem występował kiedy urządzenia były 30cm obok siebie więc to raczej nie jest przyczyną. Zmiana IP na 10 z przodu też nic nie pomogła. Ehh..
Jeśli nie repeater/przekaźnik to potrzebne są dwa urządzenia żeby rozszerzyć wifi? tj router+ap? Chyba, że po prostu jeden dobry router z mocnym wifi na środku domu co by wszędzie był zasięg? Jeśli tak to jakie urządzenie możesz polecić?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: dzejk »

A spróbuj tak jak ja mam http://imgur.com/a/mjxC6 tylko Wireless Mode przestaw na Client + AP.
Proponowałbym też zmianę IP nexxa, na klasę C, czyli np. 192.168.9.1
bobek123
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-29, 20:04

Re: Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: bobek123 »

Wow, działa.. to tak się w ogóle da? Żeby jedno urządzenie odbierało i wysyłało przez Wi-Fi? Ostatni raz kiedy zagłębiałem się w te tematy (chyba z 5 lat temu) wydaje mi się że potrzebne były dwa urządzenia żeby zrobić taki zabieg. W takim razie po co w ogóle funkcja przekaźnika? :D

Czy jak ustawię na Nexxie taką samą nazwę Wi-Fi i takie samo hasło jak na modemie to urządzenia w domu będą się automatycznie łączyć z tą siecią która ma lepszy zasięg?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5573s-320 + router NEXX jako repeater/przekaźnik

Post autor: dzejk »

Różnica taka, że teraz masz IP z gargoyle, a nie bezpośrednio z huawei. Co do tych samych nazw sieci, to nie próbowałem, ale intuicja podpowiada, że może się chrzanić.
ODPOWIEDZ