E3372s-153 i problem z Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Calineczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-16, 18:49

E3372s-153 i problem z Aero2

Post autor: Calineczek »

Witam serdecznie :)
Myślałem, że poradzę sobie bez waszej pomocy ale niestety, pomimo lektury wielu tematów i kombinowania z różnymi firmware nie mogę zarejestrować swojego modemu z kartą Aero2 w sieci.
Mam modem jak w tytule. Pierwotnie miał HILINK-a ale poszukując rozwiązania mojego problemu wgrałem mu zwykłe firmware. Otóż, moja Mama używała go w mieście bez problemu z LTE Plusa. Wziąłem na wieś, wsadziłęm kartę od Orange i śmigał jak należy. Zachciało mi się ożenić go z Aero2 i....jakież było moje zdziwienie-nie może zarejestrować się w sieci. Nawet gdy próbuję wymusić rejestrację, bez powodzenia. Karta Aero2 wyjęta z modemu i wsadzona do jakiegoś smartfona działa, mam neta. Wybitnie modem nie chce mi tej karty zarejestrować.
Próbowałem wymusić mu według jakiegoś poradnika określony rodzaj transmisji (z TopNetInfo)ale nie przyjmował mi komendy. Informacje ala poziom sygnału oczywiście pokazuje.
Możecie coś doradzić?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372s-153 i problem z Aero2

Post autor: dzejk »

bezpłatne aero2 jest na umts 900 MHz, jak chcesz mieć LTE, to musisz wykupić pakiet.
Calineczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-16, 18:49

Re: E3372s-153 i problem z Aero2

Post autor: Calineczek »

Dzięki za zainteresowanie. Pakiet wykupiłem parę dni temu i mam ważny do końca kwietnia, limit danych jest.
Przypomnę, nie mogę ani z automatu, ani na siłę zarejestrować się w sieci. Niech to nawet nie będzie LTE, on nie może się zarejestrować w Aero2(roaming danych włączony)
Ostatnio zmieniony 2017-04-16, 19:33 przez Calineczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: E3372s-153 i problem z Aero2

Post autor: Hermogenes »

Jak masz ustawiony APN dla Aero 2.poz Hermogenes
Calineczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-16, 18:49

Re: E3372s-153 i problem z Aero2

Post autor: Calineczek »

APN mam darmowy, ale żeby do APN-u się podłączyć modem musi się w sieci zarejestrować, prawda? Nie chodzi mi o to, że po zalogowaniu do sieci Aero nie mam internetu. Na dashboardzie jest NO SERVICE, gdy wyszukuję ręcznie dostępne sieci pokazuje mi listę operatorów, przy dwóch mam "dozwolone" ale gdy ręcznie każę się w tych sieciach zarejestrować to bez powodzenia.
ODPOWIEDZ