Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
coolhart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-19, 22:24

Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: coolhart »

Witam,
Mam takie modemy Huawei: E173 - 2szt oraz E3131 (wszystkie z sieci PLAY). Wszystko próbuje podłączyć z czynną kartą PLAY. Po podłączeniu jednego z nich (E173) do modemu mobilnego Tenda 3G150B łączy on się pięknie sam. Drugi E173 oraz E3131, niestety już nie. Zgrałem dashboard z tego łączącego się do tego drugiego i nic, dalej tak samo. Później ustawienia modemu z tego łączącego skopiowałem i wgrałem do tego co się nie łączy. Nic to nie dało. W windowsie właściwości obydwa maja takie same. Nie wiem dlaczego ten drugi nie chce się automatycznie połączyć przez modem. Sprawdziłem w top netinfo ustawienia obydwu i chyba są też takie same. Po wpięciu do złącza usb kompa, żaden się nie łączy automatycznie i trzeba tego ręcznie dokonać. Miałem kiedyś modem polsatu LTE bodajże E3372 i on również łączył się automatycznie, bezpośrednio wpięty do kompa czy przez modem.
będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam.
charlie112

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: charlie112 »

Na przykładzie E3131 i Windows 7:

Wkładasz modem, instalujesz sterowniki i apkę Play online. Idziesz do połączeń sieciowych i:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli nie chcesz żeby apka od Playa Ci wyskakiwała za każdym razem to w ustawieniach aplikacji zaznaczasz "minimalizuj okno po uruchomieniu". I tyle.
coolhart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-19, 22:24

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: coolhart »

O.K. dzięki za odpowiedź. Wszystko fajnie, nie chodziło mi o to że jestem zbyt leniwy aby kliknąć "połącz". Oczywiście to rozwiązuje problem na kompie, tylko i wyłącznie jednym. Jeśli nie wyartykułowałem swojego problemu dostatecznie jasno to sorry. Chodziło mi aby modem połączył się automatycznie z internetem przez mobilny router do którego go podłącze. Bo tam już takich czarów jak wyżej nie zrobię. pozdr.

p.s. czyli tak jak pisałem, jeden modem się łączy przez router automatycznie a drugi nie. i o to mi chodzi. gdzie jest ten myk?
charlie112

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: charlie112 »

Aaaaaa.... Taka historia :) Może to kwestia softu w samym routerze? Zerknij tutaj:
http://aero2forum.pl/temat-tenda-3g150b ... e3131-play

Jest mowa o problemie ze wznawianiem połączenia i że nowszy soft ma z tym problem.
coolhart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-19, 22:24

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: coolhart »

Dzięki za linka. Sprawdzę to za jakiś czas ponieważ potrzebuję auto łączenia przez ten router dla dziecka w ciągu najbliższych 2 tygodni i boje się całkowitej padaczki. Faktycznie mam teraz najnowszy soft w routerze. Jednak dlaczego on łączy się z jednym modemem a z drugim nie? Maja przecież ten sam dashboard...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: dzejk »

Dashboard to głównie program do łączenia i sterowniki dla kompa. Dla routera liczy się firmware.
coolhart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-19, 22:24

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: coolhart »

dzejk pisze:Dashboard to głównie program do łączenia i sterowniki dla kompa. Dla routera liczy się firmware.
nie będę polemizował, ponieważ to Wy na tym forum jesteście specjalistami. tylko w mojej głowie cały czas kłuje pytanie: dlaczego ten router (z tym oprogramowaniem) z jednym modemem łączy się a z drugim i trzecim nie? jeśli nie miałbym tego modemu co się łączy to nie zaśmiecałbym tego forum, bo uważałbym, że tak musi być, czyli tzw. siła wyższa.
dzięki za odzew i pomoc w temacie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Automatyczne łączenie modemu w sieci PLAY

Post autor: dzejk »

Na pewno na obu e173 masz ten sam firmware (nie dashboard) ?
ODPOWIEDZ