Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

Witam,
potrzebuję waszej pomocy.
Mam problem z E5577Cs-321 z t-mobile.
Przy wgrywaniu nowego softu router się zawiesił i cały czas wyświetla się "installing"
Widziałem podobny post w którym gościu sobie poradził, ja niestety nie umiem.

Czy jest ktoś kto może mi pomoc ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

router utknął w trybie pobierania, najprościej uruchomić skrypt http://www.mediafire.com/file/ss1a3e7kd ... adMode.rar
Jaki masz w nim soft teraz ?
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

Wersji softu nie jestem w stanie już sprawdzić, przynajmniej nie umiem.
Co do zaproponowanego programu, to nie działa.
Uruchamiam go pojawia się kilka danych router się restartuje i dalej jest installing.
Przesyłam printscreen
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

No to metoda igły, opisana już i w tym temacie i dużo bardziej przy 3372 (zasada ta sama, tylko pliki inne). Jak pierwszego swojego robiłem to miałem to samo.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Przez jakiś terminal, np. dc-unlocker, spróbuj wydać komendę AT^DATAMODE
ten sam program pokaże numer softu jaki masz w modemie.
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

ok,
Udało się !!! Szczerze nie wiem jak to zrobiłem :-)
Dziękuję za podpowiedzi, faktycznie nowy soft jest o niebo lepszy od tego z t-mobile.
Awatar użytkownika
Mesrin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-29, 13:39

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Mesrin »

Witam,

Mam problem. Uwaliłem swojego E5577C (z T-Mobile) przy zmianie softu. Teraz na wyświetlaczu widać tylko Installing. Jak chcę wgrać na nowo oprogramowanie to dostaje komunikat: Kod błędu 13 -Aktualizacja nie powiodła się.
Oraz poniżej:
Bieżąca wersja oprogramowania: 21.323.07.00.55
Bieżąca wersja panela: WEBUI_17.100.18.00.55_MRE5

Ma może ktoś pomysł jak reanimować tą mydelniczkę?

Pozdrawiam
Tomasz
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Do wyjścia z trybu pobierania użyj skryptu http://www.mediafire.com/file/ss1a3e7kd ... adMode.rar
Tego softu, co masz obecnie, nie pozbędziesz się łatwo - trzeba rozbierać modem, zwierać pin z masą i wgrywać modowany bootloader...
Awatar użytkownika
Mesrin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-29, 13:39

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Mesrin »

Witam,

niestety ten skrypt nic nie robi. Nadal jest to samo.

No to cóż, jak trzeba igiełką to rozbebesze modem. Miałem nadzieję, że uniknę tego.

Czy wystarczą te pliki które są na forum aby reanimować ten modem?

Pozdrawiam
Tomasz
Alan998
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-31, 11:59

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Alan998 »

Wczoraj kupiłem identyczny modem z T-Mobile. Wczesniej rozpoznalem kilka instrukcji e5577c, z czego wynikało, że funkcja "Rozszerzenie WIFI" jest w tym modelu do uruchomienia. Nie spodziewałem się w najgorszych snach, że może być inaczej! Grzebałem w nim pół dnia i dopiero wtedy zorientowałem się ze ma wyciętą funkcję na której mi zależy - Rozszerzenie WIFI! (WIFI extender).

Zbyt mało się wyznaję w tych tematach. Czy byłby ktoś w stanie pomóc mi/pokierować/albo wykonać samemu - zmiany firmware na niebrandowany. Oczywiście za rękompensatą :) Jestem z Warszawy jakby co.

pozdrawiam
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

garysek pisze:
mackowiakp pisze:Czy w którymś sofcie jest taka możliwość aby np po wyczerpaniu się akumulatora, router po podaniu napięcia sam się włączał a nie trzeba było go włączać przyciskiem?
To nie jest kwestia softu, tylko ustawień w NVRAM:
forth32 pisze:To the issue of starting without a battery.

Bumped into this topic on a scheme that allows you to run a router without an inserted battery. The scheme is, of course, elementary. But there is quite a regular way, implemented by the developers themselves from HUAWEI, to do this without any electronic snot, purely software. The method is suitable not only for this router, but, probably, for any other ones built on the Balong V7R2 chipset and older ones.
In the NVRAM router there is a cell with the number 50364, consisting of 4 bytes. The low (zero) byte of the cell is called no_battery_powerup_enable. If it is 0, then without a battery, the router does not work. If 1 - turns on immediately after attaching the USB cable. Thus, to enable the operating mode without a battery, it is enough to give the commands:

Kod: Zaznacz cały

  at ^ datalock = "oem code" 
  at ^ nvwrex = 50364,0,4,01 00 00 00 
and restart the router. Now it will turn on and will run without a battery.
For those interested, here is the purpose of these 4 bytes:

byte 0 - no_battery_powerup_enable, described above

byte 1 - exception_poweroff_poweron_enable, allows automatic re-activation of the router after power failures and other exceptions that lead to software power failure

byte 2 - low_battery_poweroff_disable. If it is set to 1, then the router will not auto-disconnect when the battery is low, but it will be sucked to the last until the voltage for the circuit operation is sufficient. The option is a very dangerous battery.
Czyli w Twoim wypadku po wgraniu softu pozwalającego na wysyłanie poleceń AT powinieneś zalogować się do konsoli i wydać polecenie:

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,00 01 00 00 
Tylko od razu zaznaczam, że nie testowałem tego!
Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Mój ruterek jest z Orange i właściwie soft w nim mnie zadowala. Jednak aby uzyskać to czego chcę (czyli tylko to żeby router sam się włączał jak tylko pojawi się zasilanie, bez naciskania przycisku) , Kolega powiedział o konieczności instalacji softu pozwalającego na wysyłanie komend AT. Czy chodzi o instalację jakiegoś nowego softu na samym routerku (jeżeli tak to jakiego) czy też na kompie. Używam Linuxa na PC, więc nie ma problemów z konsolą do wydawania komend AT.
Pytanie może trochę banalne ale nie chciałbym uceglić ruterka więc wolę się spytać.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

No właśnie konsola przy oryginalnym sofcie od Orange do niczego Ci się nie przyda, przy alternatywnym nic więcej byś nie potrzebował.

Ale i na oryginalnym jest sposób na wysyłanie komend AT - program DC - Unlocker 2 Client (pod windows chyba tylko). Po podłączeniu routera do komputera trzeba odpalić program, kliknąć przycisk detekcji i jak poprawnie wykryje sprzęt to wydać komendę odblokowującą

Kod: Zaznacz cały

AT^DATALOCK=”flash_code”
gdzie flash_code to wyliczony kod programem Universal Master Code Calculator na podstawie IMEI. Jeśli router na polecenie odpowie "OK", to powinien już normalnie przyjmować komendy AT.
Aha, żeby program poprawnie zadziałał trzeba najpierw zainstalować sterowniki Huawei-Debug-and-Project-mode-drivers-FcSerial.

Dawno tej procedury nie wykonywałem, ale raczej chyba nic nie pokręciłem przy tym zgrubnym opisie.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Ok. Spróbuję. Dzięki,
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Z tego co wiem, to na platformie V7R11, czyli modelach huawei 5573, 5577, 3372h, 8372h, do komendy AT^datalock potrzebny jest kod OEM, a nie flash code. Kod OEM jest zaszyty w pamięci nvram urządzenia i można go odczytać komendą AT^NVRDEX=50502,0,128 i wrzucić w kalkulator.
Ale przecież na oryginalnym sofcie masz zablokowane komendy AT...
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Pamięć teraz zawodzi, ale wydawało mi się, że używałem komendy AT^datalock ze swoim E5577 i działała. Jednak jak teraz zerknąłem na swoje stare notatki to chyba robiłem to już na sofcie z odblokowanymi komendami AT - czyli w sumie bez sensu. Router na komendę odpowiadał OK, więc założyłem że działa. Jak teraz sprawdziłem router na tym sofcie odpowiada OK na każdy 8-mio znakowy ciąg, więc poprzedni mój post to chyba głupoty.
Wychodzi na to, że bez zmiany softu jednak nie obejdzie się.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Coś mi nie wyszło. Nie znam się na Windows bo od 1983 roku (tak, tak !) pracuję z Unixami a obecnie Linuxami. Udało się unlockerem uzyskać poniższe:

Kod: Zaznacz cały

Found Applications port COM4

Found modem         : E5577Cs-321
Model               : Huawei AuthVer 4 modem (New)
IMEI                : 864695032214258
Serial NR.          : D2L7N17608001796
Firmware            : 21.316.01.02.314
Dashboard version   : WEBUI_17.100.09.11.314_MRE5
Web UI version      : WEBUI_17.100.09.11.314_MRE5
SIM Lock status     : unlocked
Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
I wyliczyć calculatorem

Kod: Zaznacz cały

Unlock -> 58934597
Flash -> 61213010
No i teraz próbowałem zainstalować pliki:

Kod: Zaznacz cały

E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4pl.exe 
E5577Cs-321_Update_21.316.01.01.778_M_AT_DB_04.10_nv.exe
Ale wywala błąd że nie znajduje portu z urządzeniem. Dla jasności. Windows "pika" jak podłączę modem a Linux widzi 3 porty szeregowe tzn ttyUSB1, ttyUSB2 i ttyUSB3 powiązane z tym urządzeniem. Wiem to na pewno bo listing urządzeń podłączonych do USB zawiera wpis:

Kod: Zaznacz cały

Bus 003 Device 006: ID 12d1:1c05 Huawei Technologies Co., Ltd. Broadband stick (modem on)
Czyli niby system operacyjny oraz Windows widzą modem ale jakoś nic nie mogę wgrać, bład nie znaduje urządzenia (jak pisałem).
Używam WIN10 ze wszytkimi patchami, wyłączonym na czas prób Avastem i uruchamiam wszystko jako administrator.

Gdzie szanowni Koledzy uważają że popełniam błąd?
Zaznaczam koleny raz że właściwie jedynym moim celem jest to aby routerem sam zastartował, mimo rozładowanej baterii. tzn żebym nie musiał wciskać przycisku włączającego. Posiadany egzemplarz pochodzi z Orange i taką ma kartę aktywacyjną.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

firmware 21.316.* jest już raczej zablokowane, więc nawet port tu nie wystarczy do zmiany. Musiałbyś rozebrać mifi, zewrzeć boot pin z masą i wgrać modowany bootloader. Dopiero wtedy wejdzie modowany soft.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

To nieco komplikuje sprawę, tym bardziej że podana przez Kolegów komenda AT uruchamiająca router po pojawieniu się zasilania na USB, nie wiadomo czy zadziała. Czyli czy uzyskam to o co mi chodzi. No a uceglenie pewniejsze.
Router używam w samochodzie i zrobiłem do niego układ zasilający który doładowuje przez 40 min router co 10 godzin. No chyba że działa silnik, wtedy zasilany jest cały czas. Tak więc pomyślałem sobie żeby zrobić prosty układzik który zwierał by włącznik na 4 sek, pod warunkiem oczywiście że router nie działa. To znaczy nie jest włączony.
Mam więc pytanie. czy wiedzą Koledzy czy jakiegoś pinu/pola lutowniczego można pobrać napięcie świadczące że router działa. Tzn że się zabootował i nieważne czy jest w stanie aktywnym czy też stand-by?
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze:tym bardziej że podana przez Kolegów komenda AT uruchamiająca router po pojawieniu się zasilania na USB, nie wiadomo czy zadziała. Czyli czy uzyskam to o co mi chodzi.
Potestowałem przed chwilą to :).

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,01,00,00,00
Po wyjęciu baterii i podłączeniu zasilania przez USB router automatycznie uruchomił się i nawiązał połączenie z siecią. W sumie przy włożonej baterii zachował się identycznie.

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,00,01,00,00
Router bez baterii nie działa, z baterią po podpięciu kabla USB startuje z automatu jak wyżej.

Nie przetestowałem jeszcze tylko jak zachowa gdy całkowicie rozładuje się bateria i wtedy podłączy zasilanie, ale patrząc po wyniku powyższego eksperymentu zapowiada się obiecująco.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Fakt, wygląda to bardzo obiecująco. A czy przechodzi przy braku zasilania z USB i braku zalogowanej stacji po WiFi w stan spoczynku? tzn wyłącza WiFi i wylogowuje się z access pointa LTE, pozostając jednak zalogowanym do sieci GSM? (Tak jak dzieje się to w obecnym sofcie Orange)
Nie wiem czy to nie za duże wymagania z mojej strony (za co przepraszam) ale bardzo interesował by mnie test z rozładowaną baterią.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze:A czy przechodzi przy braku zasilania z USB i braku zalogowanej stacji po WiFi w stan spoczynku? tzn wyłącza WiFi i wylogowuje się z access pointa LTE, pozostając jednak zalogowanym do sieci GSM? (Tak jak dzieje się to w obecnym sofcie Orange)
Automatyczne wył. sieci WLAN wraz z interwałem możemy ustawić w zaawansowanych ustawieniach WLAN i jak sprawdziłem działa to. Wciśnięcie przycisku na modemie lub podłączenie zasilania skutkuje włączeniem wifi.
A co do sieci GSM to pewnie odpowiada za to ustawienie Interwału automatycznego rozłączenia, zakładam że jest to ta sama funkcja co w sofcie z brand'em Orange.
Mod1.4.1pl
Zmiany względem mod1.4pl:
- przywrócenie w menu "Połączenie" opcji automatycznego rozłączenia połaczenia GSM
E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4.1pl.rar
mackowiakp pisze:Nie wiem czy to nie za duże wymagania z mojej strony (za co przepraszam) ale bardzo interesował by mnie test z rozładowaną baterią.
Jak już testować to do końca :). Nawet nie wiedziałem, ze tak długo może ten router na baterii pracować, ale w końcu rozładowałem. Uruchomił się od razu po podłączeniu zasilania.

Dodam też, że przy pierwszej opcji (no_battery_powerup_enable) nie pokazuje stanu naładowania baterii (tzn. cały czas pokazuje 100%). Przy opcji drugiej (exception_poweroff_poweron_enable) wszystko działa jak należy.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Hmm. Niezwykle pocieszające. I dziękuję za test ! No to pozostało mi <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> torxa i rozkręcić cudaka. Jakby co - będę pytał ;-)
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Za trzecim razem się udało. Tu może istotna uwaga dla wszystkich. Udało się zainstalować modowany bootloader modowany i softy modowane ale dopiero po wyłączeniu Avast Premium, jaki akurat mam na Windozie ver 10. Z tego co wiem (a nie znam się na M$) to Avast blokuje wiele rzeczy i coś tam sprawdza szukając dziury w całym. I to nie tylko na WIN ale też na MAC`ach.
Tak więc należy go wyłączyć na czas update softu w routerze. Z innymi antywirusami nie wiem jak jest. Na pewno nie przeszkadza ClamAV, bo miałem cały czas włączony.
Jeszcze raz dzięki.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Ponoć Kaspersky też blokuje.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Drobne pytanko. Chciałbym wyłączyć telnet na modemie i zmodyfikować dropbear, tak abym mógł wchodzić po kluczach a nie user/pass. No tylko nie ma edytora vi. Jest coś innego, bo nie zauważyłem.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

vi jest w busybox, tylko symlinka nie ma zrobionego, użyj

Kod: Zaznacz cały

busybox vi
Jak już uda Ci się po kluczach wejść to daj info, bo coś przypominam sobie, że miałem bardzo duże problemy z tym i ostatecznie chyba sobie odpuściłem temat.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Tak, faktycznie. Nie da rady wejść po kluczu. Przyczyną jest wersja dropbear`a (jeszcze dla procesorów ver 6). I w tej wesji - mimo że powinno się to dać zrobić - to nie działa. Jakiś babolec jest w tej wersji. Rozwiązanie to "sshpass".
Ale mam inne pytanie. Czy Kolega wie jak mógłbym z shella wysłać SMS`a?
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Mam jeszcze pytanko. Oczywiście po komendzie:

Kod: Zaznacz cały

mount -o rw,remount /system
ustawiłem hasło na roota, w autorun.sh wyłączyłem telneta i zrobiłem symlink vi do /bin. Intryguje mnie jednak dlaczego otwarty jest port 5080. Działa na nim coś uruchomione z busyboxa, tylko nie wiem dokładnie co. Może mi Kolega podpowiedzieć?
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Możesz wysyłać w 2 formatach: tekstowym lub PDU. Domyślnie ustawiony jest PDU, aby go zmienić na tekstowy musisz wydać komendę:

Kod: Zaznacz cały

atc at+cmgf=1
Format komendy do wysłania SMS w trybie tekstowym:
AT+CMGS="+48123123123" wciskamy enter lub przesyłamy znak ASCII 13
>Tekst wiadomości wciskamy CTRL+Z lub przesyłamy znak ASCII 26
Samego programu atc chyba nie da się zmusić do wysłania poprawnie tej komendy, więc robimy np:

Kod: Zaznacz cały

echo -e 'AT+CMGS="+48123123123"\r Test\x1A' > /dev/appvcom1
i to wszystko.

Przy PDU jest podobnie, tylko musisz jeszcze odpowiednio zakodować wiadomość. Odpowiednik powyższego przykładu dla numeru centrum SMS +487909986222:

Kod: Zaznacz cały

echo -e 'AT+CMGS=18\r 079184979089262211000B918421133221F30000AA04D4F29C0E\x1A' > /dev/appvcom1
Oczywiście jeśli przełączyłeś wcześniej na tryb tekstowy to przed wykonaniem komendy trzeba przełączyć na PDU:

Kod: Zaznacz cały

atc at+cmgf=0

mackowiakp pisze: Intryguje mnie jednak dlaczego otwarty jest port 5080. Działa na nim coś uruchomione z busyboxa, tylko nie wiem dokładnie co. Może mi Kolega podpowiedzieć?
Nie wiem.
mackowiakp pisze:Oczywiście po komendzie:

Kod: Zaznacz cały

mount -o rw,remount /system
ustawiłem hasło na roota...
Jeśli używasz mojego ostatniego obrazu, to po zalogowaniu przez ssh nie musisz wydawać tej komendy (no chyba, że powycinałeś co nie co...).
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

OK, Dzięks. Ale dziwne jest to że bez remounta zawsze miałem "read-only filesystem". Właściwie jestem do tego przyzwyczajony bo tak jest w każdym Androidzie. No przynajmniej z tymi z którymi miałem kontakt.
A telnet na port 5080 odpowiada. Ciekawostka.
Ostatnio zmieniony 2018-02-18, 09:09 przez mackowiakp, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ