Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Grupens »

Zrzut:
Deformują nas formuły.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Grupens »

ok zrobiłem. teraz przy wgrywaniu softu przejściowego pojawia się kod błędu 12 :mur:
Deformują nas formuły.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Grupens »

:cwaniak: Po kilku "głębszych" udało się. Dziękuję wszystkim zainteresowanym. :szampan:
Deformują nas formuły.
Pasiasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-02-08, 17:04

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Pasiasty »

Czy komuś pojawił się update softu alternatywnego? Widzę go w menu routera ale nie mogę wybrać opcji update a w GUI nie widzę w ogóle zakładki aktualizacja systemu .
Qrzysio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-07, 17:45

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Qrzysio »

Serdeczne dzięki dla autora modyfikacji. Mi po kilku próbach udało się. Miałem nowszy software, ale udało się bez metody igły.

W moim przypadku pomogła komenda

Kod: Zaznacz cały

AT^SFM=1
. Dla laików (takich jak ja) podpowiem, że wpisujemy ją w programie DC Unlocker w okno, w którym wyświetlają się dane o znalezionym modemie. Po prostu wklejamy tam ten fragment tekstu i wciskamy enter, po chwili poniżej pojawi się napis "OK".

Tak samo jak autor musiałem instalować dodatkowe sterowniki (z jego odnośnika). Po wgraniu przejściowego softu na ekranie modemu wyświetlało się logo Huawei oraz napis "FTM". Okazało się, że to specjalny tryb i tak musi być.
Po zainstalowaniu dodatkowych sterowników DC Unlocker znów wykrył modem, wgrałem oprogramowanie z kolejnych odnośników autora (Zmodyfikowany soft do E5577 oraz WEBUI do routerów E5573 i E5577) i router działa.

Zostało jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych. U mnie w ustawieniach nie działało hasło "admin", które powinno być domyślne (takie jest podane na etykiecie pod baterią). Reset wykonuje się wciskając przycisk przy baterii oznaczony napisem RESET, ale uwaga: trzeba przytrzymać około 10 sekund, nieważne, że router się już restartuje, wciąż trzeba trzymać. Zbyt krótkie przytrzymanie nie przywraca domyślnego hasła.

Fajną opcją jest to, że możemy zmienić nazwę i hasło do sieci WiFi, a router wyświetli nasze nowe dane na ekranie.

Jeszcze raz serdeczne dzięki.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: lucek1221 »

Wszystko ok. wgrałem i wszystko pięknie chodzi dodatkowo wgrałem instant parameter z linku kolegi dzejka link http://www.mediafire.com/file/b9i22bhlb ... dd_par.rar co daje sprawdzenie na jaki nadajnik się logujemy w programie HManager na androida. Ten soft ma jeden minus nie ma wyboru anten albo ja nie mogę znaleźć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: radius »

Co rozumiesz przez wybór anten? Wewnętrzne - Zewnętrzne? Tylko w nielicznych urządzeniach taki wybór jest. W większości przełącza utomatycznie. U Ciebie tego nie robi?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: lucek1221 »

Tak chodzi wewnętrzne-zewnętrzne, nie wiem tylko szukałem tego w opcjach na podstawie routera Huawei B315 do którego też wgrałem podobne oprogramowanie a jeżeli jest to automat to ok. Po wgraniu tego do Airboxa i połączeniu go z HManager możemy znaleźć najlepsze miejsce w domu do ustawienia routera stacjonarnego jeśli chodzi o parametry sygnału LTE.
ets2driver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-17, 08:10

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: ets2driver »

@garysek dzięki za soft. Działa rewelacyjnie. Mam tylko jeden problem, nie działa mi DHCP po kablu , muszę ręcznie wpisać adresy IP w ustawieniach karty sieciowej. Po wifi wszystko hula.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Masz windows 10? Bo to znany problem po aktualizacji do najnowszej wersji windy. Ponoć Microsoft już nad tym pracuje.
ets2driver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-17, 08:10

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: ets2driver »

Zgadza się Windows 10 (1709).
Jak się dostać do routera przez adb?
ets2driver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-10-17, 08:10

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: ets2driver »

Dziwną przypadłość zauważyłem na tym sofcie. Bardzo słaby DL przez WIFI,UL jest OK (DL6-10Mb/s UL 32Mb/s). Router na stałe podłączony przez USB do laptopa na którym download mam na poziomie 50-60Mb/s. Problem dotyczy różnych telefonów , tabletów i innego laptopa.
Próbowałem różnych kanałów, szerokość kanału ustawiona na 20Mhz. Wszystkie urządzenia podłączone przez wifi wskazują siłę i jakość sygnału bardzo dobrą, prędkość połączenia 72Mb/s. Na wcześniejszym oryginalnym sofcie download przez wifi wahał się pomiędzy 35 a 40 Mb/s.4
Ciekawe czy to tylko u mnie tak.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Czy w którymś sofcie jest taka możliwość aby np po wyczerpaniu się akumulatora, router po podaniu napięcia sam się włączał a nie trzeba było go włączać przyciskiem? Mam zainstalowany taki router w samochodzie (aktywacja Orange) i - poza wszystkimi udogodnieniami - Orange daje mi możliwość lokalizacji karty SIM. Płaci się tylko 1,50 PLN za każdego MMS z mapką lokalizacji. Usługa nie ma stałego abonamentu. Ale za to 30% zniżki za AC u niektórych ubezpieczycieli.
I drugie pytanie - czy alternatywne softy mają możliwość przekierowywania SMS`ów wysyłanych do routera na inny numer?
Trzecie pytanie - czy można ustawić w alternatywnych softach czas po jakim router przechodzi w stan uśpienia?

Będę bardzo Kolegom wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

mackowiakp pisze:Czy w którymś sofcie jest taka możliwość aby np po wyczerpaniu się akumulatora, router po podaniu napięcia sam się włączał a nie trzeba było go włączać przyciskiem?
To nie jest kwestia softu, tylko ustawień w NVRAM:
forth32 pisze:To the issue of starting without a battery.

Bumped into this topic on a scheme that allows you to run a router without an inserted battery. The scheme is, of course, elementary. But there is quite a regular way, implemented by the developers themselves from HUAWEI, to do this without any electronic snot, purely software. The method is suitable not only for this router, but, probably, for any other ones built on the Balong V7R2 chipset and older ones.
In the NVRAM router there is a cell with the number 50364, consisting of 4 bytes. The low (zero) byte of the cell is called no_battery_powerup_enable. If it is 0, then without a battery, the router does not work. If 1 - turns on immediately after attaching the USB cable. Thus, to enable the operating mode without a battery, it is enough to give the commands:

Kod: Zaznacz cały

  at ^ datalock = "oem code" 
  at ^ nvwrex = 50364,0,4,01 00 00 00 
and restart the router. Now it will turn on and will run without a battery.
For those interested, here is the purpose of these 4 bytes:

byte 0 - no_battery_powerup_enable, described above

byte 1 - exception_poweroff_poweron_enable, allows automatic re-activation of the router after power failures and other exceptions that lead to software power failure

byte 2 - low_battery_poweroff_disable. If it is set to 1, then the router will not auto-disconnect when the battery is low, but it will be sucked to the last until the voltage for the circuit operation is sufficient. The option is a very dangerous battery.
Czyli w Twoim wypadku po wgraniu softu pozwalającego na wysyłanie poleceń AT powinieneś zalogować się do konsoli i wydać polecenie:

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,00 01 00 00 
Tylko od razu zaznaczam, że nie testowałem tego!
mackowiakp pisze:I drugie pytanie - czy alternatywne softy mają możliwość przekierowywania SMS`ów wysyłanych do routera na inny numer?
Nie widziałem takiej opcji w żadnym sofcie.
Możliwe, że funkcjonalność taką dałoby się okiełznać pisząc odpowiedni skrypt i uruchamiać go w cronie, ale nie podejrzewam że komuś będzie chciało się tak kombinować...
mackowiakp pisze:Trzecie pytanie - czy można ustawić w alternatywnych softach czas po jakim router przechodzi w stan uśpienia?
Jest możliwość aktywowania opcji "Automatyczne wył. sieci WLAN: (Bez zasilania zewnętrznego)" z możliwością podania interwału czasowego. Na modzie 1.3 jest też "Interwał automatycznego rozłączenia (minuty):" połączenia komórkowego (na nowszym 1.4 nie widzę tego). Jak to działa i czy można to traktować jako stan uśpienia musiałbyś sobie potestować i sprawdzić.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Skoro już temat podbity, to wspomniany wyżej mod 1.4 webui i kolejny mod softu. Pisząc posta wyżej, jak już napisałem zauważyłem brak w ustawieniach połączenia opcji automatycznego rozłączenia.
Soft do routerów E5577
----------------------

Mod _DB
Zmiany względem21.316.01.01.778 mod M_AT_04.10 by @rust3028:
- dodany skrypt do obsługi wyświetlania dodatkowych parametrów sygnału (inst_add_par)
- dodana obsługa ssh/scp (dropbear)
- dodany cron
- uaktywnienie IPv6

Na czas połaczenia ssh lub scp zamontowane katalogi /system, /app, oraz /app/webroot są odblokowane do zapisu. Po rozłaczeniu się automatycznie ponownie przyjmują atrybut read-only.
E5577Cs-321_Update_21.316.01.01.778_M_AT_DB_04.10.rar
WEBUI do routerów E5573 i E5577
-------------------------------

Mod1.4pl
Zmiany względem mod1.4 by @rust3028:
- dodana obsługa języka polskiego (język domyślny) wraz z drobnymi poprawkami tłumaczenia
- uaktywniona opcja zapamiętywania pinu (z poziomu gui)
- dodano wyświetlanie nazwy operatora 26034 (Networks!)
- uaktywnienie obsługi ipv6
E5573_Update_WEBUI_17.100.11.00.03_Mod1.4pl.rar
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

Witam,
potrzebuję waszej pomocy.
Mam problem z E5577Cs-321 z t-mobile.
Przy wgrywaniu nowego softu router się zawiesił i cały czas wyświetla się "installing"
Widziałem podobny post w którym gościu sobie poradził, ja niestety nie umiem.

Czy jest ktoś kto może mi pomoc ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

router utknął w trybie pobierania, najprościej uruchomić skrypt http://www.mediafire.com/file/ss1a3e7kd ... adMode.rar
Jaki masz w nim soft teraz ?
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

Wersji softu nie jestem w stanie już sprawdzić, przynajmniej nie umiem.
Co do zaproponowanego programu, to nie działa.
Uruchamiam go pojawia się kilka danych router się restartuje i dalej jest installing.
Przesyłam printscreen
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

No to metoda igły, opisana już i w tym temacie i dużo bardziej przy 3372 (zasada ta sama, tylko pliki inne). Jak pierwszego swojego robiłem to miałem to samo.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Przez jakiś terminal, np. dc-unlocker, spróbuj wydać komendę AT^DATAMODE
ten sam program pokaże numer softu jaki masz w modemie.
borcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-17, 17:31

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: borcio »

ok,
Udało się !!! Szczerze nie wiem jak to zrobiłem :-)
Dziękuję za podpowiedzi, faktycznie nowy soft jest o niebo lepszy od tego z t-mobile.
Awatar użytkownika
Mesrin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-29, 13:39

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Mesrin »

Witam,

Mam problem. Uwaliłem swojego E5577C (z T-Mobile) przy zmianie softu. Teraz na wyświetlaczu widać tylko Installing. Jak chcę wgrać na nowo oprogramowanie to dostaje komunikat: Kod błędu 13 -Aktualizacja nie powiodła się.
Oraz poniżej:
Bieżąca wersja oprogramowania: 21.323.07.00.55
Bieżąca wersja panela: WEBUI_17.100.18.00.55_MRE5

Ma może ktoś pomysł jak reanimować tą mydelniczkę?

Pozdrawiam
Tomasz
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Do wyjścia z trybu pobierania użyj skryptu http://www.mediafire.com/file/ss1a3e7kd ... adMode.rar
Tego softu, co masz obecnie, nie pozbędziesz się łatwo - trzeba rozbierać modem, zwierać pin z masą i wgrywać modowany bootloader...
Awatar użytkownika
Mesrin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-29, 13:39

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Mesrin »

Witam,

niestety ten skrypt nic nie robi. Nadal jest to samo.

No to cóż, jak trzeba igiełką to rozbebesze modem. Miałem nadzieję, że uniknę tego.

Czy wystarczą te pliki które są na forum aby reanimować ten modem?

Pozdrawiam
Tomasz
Alan998
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-31, 11:59

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: Alan998 »

Wczoraj kupiłem identyczny modem z T-Mobile. Wczesniej rozpoznalem kilka instrukcji e5577c, z czego wynikało, że funkcja "Rozszerzenie WIFI" jest w tym modelu do uruchomienia. Nie spodziewałem się w najgorszych snach, że może być inaczej! Grzebałem w nim pół dnia i dopiero wtedy zorientowałem się ze ma wyciętą funkcję na której mi zależy - Rozszerzenie WIFI! (WIFI extender).

Zbyt mało się wyznaję w tych tematach. Czy byłby ktoś w stanie pomóc mi/pokierować/albo wykonać samemu - zmiany firmware na niebrandowany. Oczywiście za rękompensatą :) Jestem z Warszawy jakby co.

pozdrawiam
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

garysek pisze:
mackowiakp pisze:Czy w którymś sofcie jest taka możliwość aby np po wyczerpaniu się akumulatora, router po podaniu napięcia sam się włączał a nie trzeba było go włączać przyciskiem?
To nie jest kwestia softu, tylko ustawień w NVRAM:
forth32 pisze:To the issue of starting without a battery.

Bumped into this topic on a scheme that allows you to run a router without an inserted battery. The scheme is, of course, elementary. But there is quite a regular way, implemented by the developers themselves from HUAWEI, to do this without any electronic snot, purely software. The method is suitable not only for this router, but, probably, for any other ones built on the Balong V7R2 chipset and older ones.
In the NVRAM router there is a cell with the number 50364, consisting of 4 bytes. The low (zero) byte of the cell is called no_battery_powerup_enable. If it is 0, then without a battery, the router does not work. If 1 - turns on immediately after attaching the USB cable. Thus, to enable the operating mode without a battery, it is enough to give the commands:

Kod: Zaznacz cały

  at ^ datalock = "oem code" 
  at ^ nvwrex = 50364,0,4,01 00 00 00 
and restart the router. Now it will turn on and will run without a battery.
For those interested, here is the purpose of these 4 bytes:

byte 0 - no_battery_powerup_enable, described above

byte 1 - exception_poweroff_poweron_enable, allows automatic re-activation of the router after power failures and other exceptions that lead to software power failure

byte 2 - low_battery_poweroff_disable. If it is set to 1, then the router will not auto-disconnect when the battery is low, but it will be sucked to the last until the voltage for the circuit operation is sufficient. The option is a very dangerous battery.
Czyli w Twoim wypadku po wgraniu softu pozwalającego na wysyłanie poleceń AT powinieneś zalogować się do konsoli i wydać polecenie:

Kod: Zaznacz cały

atc at^nvwrex=50364,0,4,00 01 00 00 
Tylko od razu zaznaczam, że nie testowałem tego!
Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Mój ruterek jest z Orange i właściwie soft w nim mnie zadowala. Jednak aby uzyskać to czego chcę (czyli tylko to żeby router sam się włączał jak tylko pojawi się zasilanie, bez naciskania przycisku) , Kolega powiedział o konieczności instalacji softu pozwalającego na wysyłanie komend AT. Czy chodzi o instalację jakiegoś nowego softu na samym routerku (jeżeli tak to jakiego) czy też na kompie. Używam Linuxa na PC, więc nie ma problemów z konsolą do wydawania komend AT.
Pytanie może trochę banalne ale nie chciałbym uceglić ruterka więc wolę się spytać.
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

No właśnie konsola przy oryginalnym sofcie od Orange do niczego Ci się nie przyda, przy alternatywnym nic więcej byś nie potrzebował.

Ale i na oryginalnym jest sposób na wysyłanie komend AT - program DC - Unlocker 2 Client (pod windows chyba tylko). Po podłączeniu routera do komputera trzeba odpalić program, kliknąć przycisk detekcji i jak poprawnie wykryje sprzęt to wydać komendę odblokowującą

Kod: Zaznacz cały

AT^DATALOCK=”flash_code”
gdzie flash_code to wyliczony kod programem Universal Master Code Calculator na podstawie IMEI. Jeśli router na polecenie odpowie "OK", to powinien już normalnie przyjmować komendy AT.
Aha, żeby program poprawnie zadziałał trzeba najpierw zainstalować sterowniki Huawei-Debug-and-Project-mode-drivers-FcSerial.

Dawno tej procedury nie wykonywałem, ale raczej chyba nic nie pokręciłem przy tym zgrubnym opisie.
mackowiakp
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2018-01-15, 16:00

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: mackowiakp »

Ok. Spróbuję. Dzięki,
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: dzejk »

Z tego co wiem, to na platformie V7R11, czyli modelach huawei 5573, 5577, 3372h, 8372h, do komendy AT^datalock potrzebny jest kod OEM, a nie flash code. Kod OEM jest zaszyty w pamięci nvram urządzenia i można go odczytać komendą AT^NVRDEX=50502,0,128 i wrzucić w kalkulator.
Ale przecież na oryginalnym sofcie masz zablokowane komendy AT...
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Alternatywny soft do Airbox 2 plus (E5577Cs-321)

Post autor: garysek »

Pamięć teraz zawodzi, ale wydawało mi się, że używałem komendy AT^datalock ze swoim E5577 i działała. Jednak jak teraz zerknąłem na swoje stare notatki to chyba robiłem to już na sofcie z odblokowanymi komendami AT - czyli w sumie bez sensu. Router na komendę odpowiadał OK, więc założyłem że działa. Jak teraz sprawdziłem router na tym sofcie odpowiada OK na każdy 8-mio znakowy ciąg, więc poprzedni mój post to chyba głupoty.
Wychodzi na to, że bez zmiany softu jednak nie obejdzie się.
ODPOWIEDZ