E3272 jak to naprawić

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

Witam!
Proszę o pomoc
Próbowałem przerobić zwykły modem na hilink i coś zepsułem.Wgrałem soft 22.470.07.00.00 i dalej mam problem bo nic już nie mogę zakualizować,ciągle wyskakuje bład 10 nie znajduje portów.
Zainstalowałem MobileBrServ i otwiera sie strona 192.168.1.1 z komunikatem Pętla przekierowań,Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.Modem jest widziany w menedżeże jako karta sieciowa a w urządzeniach i drukarkach ma nazwę Remote NDIS based Internet Sharing Device,bez MobileBrServ modem jest widziany jako napęd cd.
Instalowałem różne drivery datacard.
Co mogę jeszcze zrobić.
pozdrawiam
Obrazek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: key »

Prawy przycisk na CD-Drive, wyrzuc dysk. Powinien doinstalowac reszte.
Nie pomagam na PW.
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

witam
wysuń dysk nie działa,nie reaguje.
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: dzejk »

Odinstaluj na chwilę mobilebrserv. Jak widać cd-rom, to zapamiętaj jego literę, np. E:
Uruchom skrypt http://www.mediafire.com/file/3gp3hvcp9 ... ateway.rar i podaj w nim tę literę z dwukropkiem.
Modem się przełączy, a porty się pojawią.
Zainstaluj webui i mobilebrserv.
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

Nie działa
missing parametr:
<drive_letter>
press any key to terminate program.
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: dzejk »

Bo nie wpisałeś litery cdrom. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem wyżej.
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

Nie mogę nic wpisać bo program się zamyka.
pozdrawiam
Obrazek
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

Dobra poszło :)
ściągnąłem balong_sw_gateway od e3372 i zadziałało.
pozdrawiam
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: dzejk »

to ten sam skrypt, uruchamiałeś zły plik z paczki.
marek.m
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-28, 16:05
Lokalizacja: Internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: marek.m »

dzejk pisze:to ten sam skrypt, uruchamiałeś zły plik z paczki.
Problem w tym że w pliku który linkujesz jest tylko aplikacja,jeden pliczek,nie ma tam skryptu.
pozdrawiam
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: dzejk »

Faktycznie. Musiałem go pominąć przy uaktualnianiu plików, dzięki.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: aros »

Podepnę się pod temat, bo tytuł jak najbardziej pasuje. Znajomy używa dwr-116 z E3272s-153 z Play nie HiLink. Podczas przewożenia zestawu na działkę pod miasto, z modemem niestety wpiętym w USB, nastąpiło uszkodzenie modemu. Coś się przewróciło w bagażniku i modem się złamał. Styki się nie przerwały, ale z uwagi na mocne wygięcie, był w gnieździe bardzo płytko. Prawdopodobnie to spowodowało jakieś przepięcia, które zablokowały modem. Po naprawie wtyku USB obecny stan jest taki, że modem się wykrywa, instaluje aplikację play, czyta kartę pamięci, a w menedżerze pojawia się HUAWEI Mobile Connect - Modem i odpowiedni port com (com 10) a dioda miga podwójnie na zielono sygnalizując gotowość modemu. Niestety komunikacja na tym porcie jest jakby zablokowana. Nie da się podejrzeć jaki jest soft, ani przez Play Online, ani przez TNI. Jeżeli odpalimy TNI z podpiętym modemem, kliknięcie na ustawienia powoduje zawieszenie programu. Po wyjęciu i ponownym podłączeniu modemu TNI poprawnie pokazuje com 10 ale próba resetu zwraca komunikat "nieznana odpowiedź modemu". Proszę o jakieś wskazówki jak można go odblokować.
EDIT: dc unlocker również nie wykrywa modemu, a dioda miga podwójnie na zielono również z kartą SIM.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: aros »

Witam ponownie. Ponieważ mój poprzedni post pozostał bez odpowiedzi, spróbowałem metodą igły. Wgrałem E3272S_Update_21.491.05.00.00_M1_01 i modem ożył. Jest jednak problem ze współpracą z routerem dwr-116 z którym wcześniej pracował. Nie chce się połączyć z siecią. W modemie pozostał dashboard Playa, czy to może powodować problem? Gdybym wiedział jakie firmware było wcześniej, to może jego wgranie przywróciło by modemowi chęć współpracy z routerem. A może jest jakaś komenda, której należy użyć, żeby modem rejestrował się i logował automatycznie? Modem wpięty bezpośrednio do laptopa działa bezproblemowo. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
aros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-29, 16:39

Re: E3272 jak to naprawić

Post autor: aros »

Modem E3272s-153 z Play nie HiLink po usterce mechanicznej. Przywrócone oryginalne oprogramowanie Play, niestety modem dość często rozłącza sesję i zachowuje się niestabilnie. Podejrzewam, że podczas uszkodzenia mechanicznego mogło powstać przepięcie i to są następstwa.
Dzięki poradom kolegi dzejk udało mi się skutecznie naprawić modem E3372h uszkodzony po burzy. Pomogła procedura fastboot z opcją kasowania błędów. Modem od kilku miesięcy pracuje bezawaryjnie.
I tu dwa pytania:
-Czy jest jakaś analogiczna procedura dla E3272s-153 ?
-Jakie oprogramowanie HiLink wgrać do modemu ?
Bardzo proszę o poradę, w szczególności kolegę dzejk.
ODPOWIEDZ