[Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
musicshaggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-10, 21:25

[Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: musicshaggy »

Cześć, od jakiegoś czasu borykam się z problemem: Otóż po wpięciu modemu do komputera, urządzenie normalnie jest wykrywane, instalują się sterowniki z wirtualnego napędu itp. Problemem jest fakt iż nie mam połączenia z internetem, nie działa WebUI, na liście interfejsów sieciowych widnieje urządzenie NDIS lecz jest jako "Kabel sieciowy odłączony", nie przydziela adresu przez co nie mogę się połączyć się z WebUI. Modem wpięty miga na jasno-niebieskim kolorem w średnim interwale czasowym.

Po podłączeniu modemu do routera (D-Link DWR-116) dostęp do internetu bez problemu uzyskuje.

Nie jestem pewien ale możliwe że problem wystąpił po aktualizacji firmware, ale routera. Modem nie był wtedy nawet podłączony.

Pozdrawiam,
musicshaggy
Ostatnio zmieniony 2017-05-10, 22:09 przez musicshaggy, łącznie zmieniany 1 raz.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [Problem]E3372s-123 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: dzejk »

Jeśli tylko windows go nie widzi, to raczej w nim jest problem - na początek odinstaluj sterowniki od modemu (mobile broadband hl service), zrób restart kompa i zainstaluj ponownie. Jak masz możliwość, to sprawdź też na innym kompie.
musicshaggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-10, 21:25

Re: [Problem]E3372s-123 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: musicshaggy »

Zapomniałem wspomnieć że sprawdzałem na 3 komputerach z Windowsem i jednym z Linuxem, wszędzie to samo.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [Problem]E3372s-123 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: dzejk »

pobierz i uruchom program dc-unlocker, wciśnij przycisk z lupą, aby wykryć modem i pokaż co wypluje.
musicshaggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-10, 21:25

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: musicshaggy »

dc-unlocker nie wykrywa nic, właśnie sprawdziłem na czystym systemie ze sterownikami z napędu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: dzejk »

Trzeba by dłużej nad nim posiedzieć. Najprościej zrobić metodę igły lub nawet firstboot. Obie opisane na forum.
musicshaggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-10, 21:25

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: musicshaggy »

O ile widzę i mniej więcej orientuje się jak zrobić to metodą igły to tyle że wolałbym zrobić to jak najmniej inwazyjnie, a o firstboot'cie nie mogę nic znaleźć na forum.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: dzejk »

na mediafire z podpisu, folder e3372h masz plik modem2.pdf
podobnie jest dla Twojego modemu, tylko pliki bierzesz z folderu e3372s.
musicshaggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-10, 21:25

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: musicshaggy »

Poradnik znalazłem, ale jak już wspomniałem chciałbym to załatwić jak najmniej inwazyjnie. Dziur nie chcę robić, a znając moje wyczucie to powyłamuje wszystkie zawiasy przy otwieraniu obudowy. Ale jeśli to jedyna opcja to chyba trzeba będzie tak zrobić.
charlie112

Re: [Problem]E3372s-153 Działa wyłącznie w routerze

Post autor: charlie112 »

Nie da się wykonać operacji serca przez odbyt, a to próbujesz zrobić i o to pytasz - no nie ma takiej metody :) Jak trzeba rozkręcić to wyjścia nie ma i tyle. Blizny zawsze zostaną, ale modem ma działać, a nie ładnie wyglądać :) A dziura jest praktyczna - daje możliwość strzału z igły. Widzę gdzie przykładam. Lepsze takie rozwiązanie niż celowanie "na ślepo" po kondensatorach, rezystorach i dodatkowych zworkach albo rozkręcanie i skręcanie za każdym razem. Modem po rozdziewiczeniu sobie ładnie leży przy oknie ze swoją dziurką i po prostu działa. Nie klęczę przed nim, nie wzdycham do niego, nie interesuje mnie jak on wygląda. Poprzedni z dziurką też ładnie działa, bo ma działać, a nie wyglądać. Pięknie wyglądające modemy są na znanym portalu aukcyjnym za grosze. No piękne są, ale nie działają :)
ODPOWIEDZ