Modem m-life M-102A pod androida

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

charlie112

Re: Modem m-life M-102A pod androida

Post autor: charlie112 »

Słuszna uwaga. No ale kolega @active ma ten router, więc może sprawdzić przed przystąpieniem do operacji :)

Tutaj opisują procedurę resetowania do ustawień fabrycznych:
http://setuprouter.com/router/huawei/e5 ... router.htm

Trzeba trzymać, aż dioda zacznie migać. Być może krótkie wciśnięcie reset powoduje restart samego urządzenia, więc być może stałe wciśnięcie Power nie wywołuje efektu o którym piszesz, bo być może do tego służy ten mały przycisk reset, ale to już @active musi sprawdzić, bo nie mamy tego cudeńka w rękach i możemy sobie jedynie gdybać :)
Ostatnio zmieniony 2017-06-17, 13:47 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem m-life M-102A pod androida

Post autor: Hermogenes »

Teraz wpadłem na takiego pomysła aby wykorzystać jak się ma starą obudowę od baterii ( tylko ostrożnie bo przebite ogniwo się zapala i strasznie waniajet raczej nie polecam tym co tego nie robili) i w niej zamontować rezystor i diodę wyprowadzić tylko 2 kabelki do ładowarki samochodowej będzie pewniej a nie jak koleś napisał skleić taśmą samoprzylepną.poz Hermogenes
Jeśli jest to niezgodne z zasadami forum to proszę usunąć.
charlie112

Re: Modem m-life M-102A pod androida

Post autor: charlie112 »

Ja tam bym lutował na stałe, zakleił styki baterii i wsadził ją jako wypełniacz i tyle :)
A sam rezystor wyprowadziłbym do slotu karty sim żeby się nie plątał, bo na zdjęciu widać, że jest tam trochę miejsca, więc może dałoby radę go tam wcisnąć.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem m-life M-102A pod androida

Post autor: Hermogenes »

Tam nie może być ogniwa kontroler nie działa i w razie awarii zasilacza wybuchnie jak dostanie pełne napięcie z aku samochodowego.poz Hermogenes
charlie112

Re: Modem m-life M-102A pod androida

Post autor: charlie112 »

No ja rozumiem. Dlatego napisałem, że zakleiłbym styki baterii(albo najpierw zalakierować, a później dodatkowo zakleić izolacją). Ale to już w sumie nieistotny detal ta obecność baterii. Grunt, by w ogóle to ruszyło.
ODPOWIEDZ