Huawei B715 z Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: amstat »

W orange abonament internet niema możliwości wyłączenia pin tak konsultant powiedział.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: fatum1 »

Lata temu z firmowego abonamentu jakieś pisma im wysłałem i przysłali mi bez pinu, z OFNK przez stronę wymieniłem kartę. Skoro tak się nie da to pozostają modowane z 4pda.ru lub wgrywanie i testowanie oryginałów na różne regiony. Innych opcji nie ma no chyba, że swój ulubiony firmware sam sobie przerobisz uaktywniając tą opcję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26128
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

No właśnie, lata temu to się udawało, obecnie nie można i koniec.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Mozna raczej i teraz miec karte bez PINu, to sie nazywa karta m2m.
Ale ona nie ma najmniejszego rozmiaru i wymiana jest płatna.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26128
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

W taryfie internetowej jej nie dostaniesz raczej
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Miałem kilka takich kart jak Orange dawał jeszcze 500 GB w strefie biurowej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: fatum1 »

Kilka minut roboty i ma się kuchnię do testowania firmware, któryś z pewnością zapamięta pin.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26128
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: wojteks »

W sumie jak podłączyłem router z kartą Orange to od pierwszego podania PINu do kolejnego upłynął chyba miesiąc więc w czym problem? Routera nie wyłączam jak nie muszę (24h/dobę działa i tygodniami/miesiącami). Awaria prądu (rzadko) wymusza podanie PINu.
Nie pomagam na PW!
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: lucek1221 »

amstat pisze:W orange abonament internet niema możliwości wyłączenia pin tak konsultant powiedział.
Da się wymienić kartę na inną nie pamiętam jaką w salonie mi wymienili i dali instrukcje jak to zrobić w ofercie 250GB w strefie domowej nie tak dawno bez pinu
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Pewnie karta typu m2m, jak już pisałem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: amstat »

Ale ja mam z allegro więc jak wymienię https://allegro.pl/oferta/orange-intern ... 8630101025
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: GHOGH »

Ponawiam pytanie, nie mogę sobie z tym poradzić. Ktoś z Was ma Maca i mógłby zerknąć jak to wygląda? Ewentualnie jaki soft jest polecany, który mógłbym przetestować i sprawdzić czy też będzie ten problem z dyskiem na USB na Macu.
GHOGH pisze:Mam B715 z Play, do którego podpinam dysk USB. Dysk na pewno działa widzą go komputery z windows, podobnie TV z androidem. Nie mogę się jednak na niego dostać z Macbooka. Próbowałem już na dwóch. Czy osoby z produktami apple, mogą zerknąć czy u Was wszystko działa bez problemu, bo ja nie mogę zmapować dysku (Finder --> Idź --> Połącz z serwerem). Wygląda jakby było złe hasło. Dodawałem już różnych użytkowników w ustawieniach routera i wszędzie to samo.

Przy okazji podpytam czy jest sens wgrywać jakiś inny soft niż ten od Play? Są jakieś dodatkowe funkcjonalności lub inne korzyści?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: fatum1 »

Kiedyś tym się bawiłem, jest tam limit pojemności dysku i chyba formaty zmieniałem. Mac go w końcu zobaczył.
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: GHOGH »

fatum1 pisze:Kiedyś tym się bawiłem, jest tam limit pojemności dysku i chyba formaty zmieniałem. Mac go w końcu zobaczył.
Dzięki. Zatem pewnie Mac widzi tylko "swoje" formaty plików. Sprawdzę!
SiB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-01-02, 11:18
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: SiB »

amstat pisze:w orange nie da się wyłączyć pin ?
Masz starą kartę SIM, idź do punktu i wymień na nową a będziesz mógł wyłączyć PIN.
U klienta 2 dni się bawiliśmy aż na infolinii odebrał konkretny facet, sprawdził SIM i podał te, jakże banalne rozwiązanie. Klient płacił za wymianę SIMa, było to na początku tego roku.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Jesteś pewny że obecnie karty na abonament mają opcje wylaczenia PINu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Witam. Czy w B715 mozna ustawic okreslony limit pobranych danych dla kazdego uzytkownika oddzielnie ?
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

grzegorzsad`` na androida sciagasz HUAWEI HiLink i tam mozesz kazdemu uzytkownikowi wlaczac internet o okreslonych godzinach jak i zablokowac.
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

mrotom pisze:grzegorzsad`` na androida sciagasz HUAWEI HiLink i tam mozesz kazdemu uzytkownikowi wlaczac internet o okreslonych godzinach jak i zablokowac.
To wiem ale dziękuję.Myślałem o czymś innym. O całkowitym wyłączaniu i włączaniu nadawania WiFi w określonych godzinach wg zaprogramowanego schematu np. praca w godz. 18.00-20.00. Ruter stoi w sypialni ,komputer pracuje po LAN a z WiFi korzystają dzieci tylko przez 2 godz. Jest uciążliwe pamiętanie o ciągłym włączaniu/wyłączaniu.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Dokładnie możesz ustawić dowolne godziny, może być 18-20 jak i 17:50 do 19:45. Ściągnij i zobacz.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Tutaj tak wyglada
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Tak serio ?? Mózg wypala czy jak ? ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: amstat »

grzegorzsad pisze:Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
To pozostaje ci dokupić drugi router WiFi jakiś tani używka za 20 zł połączyć go kablem lan z routerem LTE w routerzr LTE wyłączyć wszelkie WiFi a ten tani router połączyć do prądu przez wyłącznik czasowy elektryczny koszt 20-30zł i ustawić wyłączanie o określonych godzinach.
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

amstat pisze:
grzegorzsad pisze:Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
To pozostaje ci dokupić drugi router WiFi jakiś tani używka za 20 zł połączyć go kablem lan z routerem LTE w routerzr LTE wyłączyć wszelkie WiFi a ten tani router połączyć do prądu przez wyłącznik czasowy elektryczny koszt 20-30zł i ustawić wyłączanie o określonych godzinach.
Jest to jakieś rozwiązanie.Dziękuję.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Kup sobie np. w Obi programator czasowy i on bedzie ci wlaczal i wylaczal router w okreslonych godzinach.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1699
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Mig25 »

Pytanie ,czy ktoś wie od czego są te dwie osobne antenki podłączone do płyty B715 ?
Te z pigtailem w kolorze szarym i czarnym ?
Obrazek

Chcę wystawić ruter do puszki zewnętrznej i muszę wyjąć go z obudowy ( bo się cały nie mieści) , i się zastanawiam czy te antenki też.
Odłączyłem je na próbę i żadnych zmian nie widzę.
Zasięg WiFi się nie pogorszył , parametry sygnały na wszystkich bandach z osobna też nie uległy zmianie , agregacje 2CA działają ( plusik się pokazuje). Speedtest też nigdzie zauważalnie nie spadł. Testowałem też 2G i 3G i również paramery sygnału bez zmian.
3CA to trudno mi jednoznacznie potwierdzić czy się agreguje czy nie .
Brak podłączenia zewnętrznych anten , i w sofcie anteny ustawione na internal.
Testowałem zarówno z nadajnika oddalonego o 1km z Play ( parametry ogólne sygnału bardzo dobre) jak i z T-Mobila - ok 2,5km ,i parametry już średnie.

Te antenki mają identyczny kształt ( wygląd ) wytrawionego laminatu , natomiast różnią się nieznacznie szczeliną (mam nadzieję ,że wiecie o co chodzi) , stąd wniosek ,że nie są na identyczne częstotliwości.
kaniballo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-11-27, 10:46

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: kaniballo »

Witam,

Potrzebuję porady - zastanawiam się nad zakupem b715 z playa w niecnym celu ;) i

Ma on gniazdo rj11, wiem że w fw 11.197.01.00.965 ponoć jest ono odblokowane, nie wiem czy w innych wersjach również jest...

Czy ktokolwiek z Was może testował, czy podłączając do tego gniazda zwykły stary stacjonarny telefon będzie można wykonywać i odbierać połączenia przychodzące na zainstalowany w tym b715 SIM?
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Myk6414 »

Ale to jest chyba do voipa port a nie do dzwonienua z karty sim.
kaniballo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-11-27, 10:46

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: kaniballo »

Tego niestety nie wiem, może ktoś z Was ma akurat tą wersję fw lub nowszą i byłby w stanie sprawdzić - byłbym mega wdzięczny za info zwrotne jak poszły testy
ODPOWIEDZ