Huawei B715 z Play

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Jesteś pewny że obecnie karty na abonament mają opcje wylaczenia PINu ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Witam. Czy w B715 mozna ustawic okreslony limit pobranych danych dla kazdego uzytkownika oddzielnie ?
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

grzegorzsad`` na androida sciagasz HUAWEI HiLink i tam mozesz kazdemu uzytkownikowi wlaczac internet o okreslonych godzinach jak i zablokowac.
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

mrotom pisze:grzegorzsad`` na androida sciagasz HUAWEI HiLink i tam mozesz kazdemu uzytkownikowi wlaczac internet o okreslonych godzinach jak i zablokowac.
To wiem ale dziękuję.Myślałem o czymś innym. O całkowitym wyłączaniu i włączaniu nadawania WiFi w określonych godzinach wg zaprogramowanego schematu np. praca w godz. 18.00-20.00. Ruter stoi w sypialni ,komputer pracuje po LAN a z WiFi korzystają dzieci tylko przez 2 godz. Jest uciążliwe pamiętanie o ciągłym włączaniu/wyłączaniu.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Dokładnie możesz ustawić dowolne godziny, może być 18-20 jak i 17:50 do 19:45. Ściągnij i zobacz.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Tutaj tak wyglada
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Tak serio ?? Mózg wypala czy jak ? ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: amstat »

grzegorzsad pisze:Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
To pozostaje ci dokupić drugi router WiFi jakiś tani używka za 20 zł połączyć go kablem lan z routerem LTE w routerzr LTE wyłączyć wszelkie WiFi a ten tani router połączyć do prądu przez wyłącznik czasowy elektryczny koszt 20-30zł i ustawić wyłączanie o określonych godzinach.
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

amstat pisze:
grzegorzsad pisze:Wiem w kontroli rodzicielskiej jest możliwość ustawienia godzin dostępu konkretnego telefonu lub PC do sieci. Np.w godz.18.00-20.00 jest dostęp do internetu a w godz.20.01 do 17.59 nie ma( ale niestety nadaje WiFi).To wiem to jest i działa.Mi chodziło o to by w w godz.20.01 do 17.59 wyłączało się całkowicie nadawanie WiFi i nie siało po domu 2,4 i 5 GHz. Z panela rutera czy z aplikacji jest poprostu upierdliwe codzienne włączanie i wyłączanie WiFi i jego pracującej anteny.Uważam że jeśli można uniknąć espozycji na pole elektromagnetyczne 2,4 i 5 GHz to tak trzeba robić. Byłoby wygodne aby nadajnik WiFi pracował / nadawał z automatu tylko w założonych gozinach a resztę czasu był na off. Cóż WiFi będzie włączane na życzenie ręcznie.
To pozostaje ci dokupić drugi router WiFi jakiś tani używka za 20 zł połączyć go kablem lan z routerem LTE w routerzr LTE wyłączyć wszelkie WiFi a ten tani router połączyć do prądu przez wyłącznik czasowy elektryczny koszt 20-30zł i ustawić wyłączanie o określonych godzinach.
Jest to jakieś rozwiązanie.Dziękuję.
mrotom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-09-26, 12:25

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: mrotom »

Kup sobie np. w Obi programator czasowy i on bedzie ci wlaczal i wylaczal router w okreslonych godzinach.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Mig25 »

Pytanie ,czy ktoś wie od czego są te dwie osobne antenki podłączone do płyty B715 ?
Te z pigtailem w kolorze szarym i czarnym ?
Obrazek

Chcę wystawić ruter do puszki zewnętrznej i muszę wyjąć go z obudowy ( bo się cały nie mieści) , i się zastanawiam czy te antenki też.
Odłączyłem je na próbę i żadnych zmian nie widzę.
Zasięg WiFi się nie pogorszył , parametry sygnały na wszystkich bandach z osobna też nie uległy zmianie , agregacje 2CA działają ( plusik się pokazuje). Speedtest też nigdzie zauważalnie nie spadł. Testowałem też 2G i 3G i również paramery sygnału bez zmian.
3CA to trudno mi jednoznacznie potwierdzić czy się agreguje czy nie .
Brak podłączenia zewnętrznych anten , i w sofcie anteny ustawione na internal.
Testowałem zarówno z nadajnika oddalonego o 1km z Play ( parametry ogólne sygnału bardzo dobre) jak i z T-Mobila - ok 2,5km ,i parametry już średnie.

Te antenki mają identyczny kształt ( wygląd ) wytrawionego laminatu , natomiast różnią się nieznacznie szczeliną (mam nadzieję ,że wiecie o co chodzi) , stąd wniosek ,że nie są na identyczne częstotliwości.
kaniballo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-11-27, 10:46

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: kaniballo »

Witam,

Potrzebuję porady - zastanawiam się nad zakupem b715 z playa w niecnym celu ;) i

Ma on gniazdo rj11, wiem że w fw 11.197.01.00.965 ponoć jest ono odblokowane, nie wiem czy w innych wersjach również jest...

Czy ktokolwiek z Was może testował, czy podłączając do tego gniazda zwykły stary stacjonarny telefon będzie można wykonywać i odbierać połączenia przychodzące na zainstalowany w tym b715 SIM?
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Myk6414 »

Ale to jest chyba do voipa port a nie do dzwonienua z karty sim.
kaniballo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-11-27, 10:46

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: kaniballo »

Tego niestety nie wiem, może ktoś z Was ma akurat tą wersję fw lub nowszą i byłby w stanie sprawdzić - byłbym mega wdzięczny za info zwrotne jak poszły testy
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: darekka »

Mam niebrandowany B618 duński i zwykły telefon podpiety do niego mimo, że ma sygnal w słuchawce to nie wykonuje połączenia. W routerze mamy tylko VOIPa. Podobnie jest w B715.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A nie wpisales przypadkiem w ustawieniach samo LTE... ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
grzegorzsad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-05, 19:01

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: grzegorzsad »

Kaniballo,stary telefon ale z wybieraniem tonowym działa w wersji softu 965- trzeba go zainstalować a telefon ten bardzo stary na tarczę numerową nie wiem czy działa.Do samych rozmów rozważ zakup starszego a tańszego np Huawei B 593 s22.
koras_bdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-04, 22:29

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: koras_bdg »

Witam,
Mam Huawei 715 z Playa, chciałbym mieć możliwość przypisywania statycznie IP po mac address, przyda się tez opcja recznej agregacji pasm czy też VOIP

Dzisiaj mam taki soft:
Wersja oprogramowania modemu: 11.198.01.00.264
Wersja interfejsu www: 21.100.52.01.03

Czy istnieje gdzieś rozpiska dostęnego oprogramowania / funkcji? Jeżeli nie jaka wersje mam wgrac dla modemu / interfejsu www ?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

ramonramirez pisze:Mój router zawiesza udostępnianie internetu na kilka minut ze dwa razy dziennie. Wifi i ethernet są połączone, ale nie działają. Mogę się logować do panelu i restartować, żeby przyspieszyć odblokowanie, albo wyciągnąć wtyczkę, żeby przyspieszyć odetkanie. Połączenie routera z internetem przez cały czas pozostaje aktywne, siada tylko udostępnianie po LAN.
Co ciekawe, robi to dość regularnie, np. ok 11:30 wieczorem.
Tinkas pisze:Mam podobnie - jakby zawieszało się połączenie z BTSem. Link fizycznie działa, bo parametry sygnału się zmieniają, ale nie ma komunikacji z internetem. Czasami śmiga kilka dni bez przerwy, a są dni, że kilka razy trzeba restartować połączenie. Co ciekawe wystarczy z HManagera zmienić częstotliwość, żeby wyjście na internet zaczęło działać, nie trzeba restartować urządzenia.
Myślałem o reklamacji, ale podejrzewam, że tylko niepotrzebnie wydam pieniądze na kuriera. Ktoś miał do czynienia z serwisem Playa? Zajmą się rzeczowo, czy odeślą z adnotacją, że "u mnie działa"?
Udało mi się namierzyć problem - ktoś na jakimś niemiecki forum pisał, że router nie radzi sobie z fragmentowaniem ramek. U mnie winowajcą było połączenie linuksowego klienta OpenVPN z profilem od NordVPNa w połączeniem z ruchem torrent - szczególnie uploadem. Zwykle padało po około 3GB wysłanych do sieci, czasami mniej, czasami więcej. Zmieniłem parametr mssfix w konfigu OpenVPN zgodnie z https://www.sonassi.com/help/troublesho ... or-openvpn i przez cały dzień był spokój mimo wysłanych kilkudziesięciu GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Hmm, u mnie pada ( na torentach ) ale nie przez open vpn.
Więc jak to zmienić przy zwykłym połączeniu po LAN ?

Też mam openwrt

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

Ja mam FreshTomato, więc nie wiem czy się da, ale zakładam, że tak. Może spróbuj w openwrt w konfiguracji WAN zmniejszyć MTU. Wtedy ramki będą fragmentowane na openwrt.
Widać musi to być związane z ruchem torrent, bo jak wysyłałem po http dziesiątki GB to nic się nie działo.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Zmniejszyłem na MTU 1460 ale B715 wywala sie juz po kilku minutach na Orange.
I router wisi :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

Ciekawe. W wolnej chwili (czyli pewnie w piątek) sprawdzę, czy bez VPN też mi będzie ciąć.
Spróbuj jeszcze MTU 1458 - https://www.lteforum.at/mobilfunk/tschu ... te-28.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: dzejk »

zmniejszenie ilości jednoczesnych połączeń w kliencie torrent też powinno pomóc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Mam ustawione na 150 , realnie około 30-40 jest online.

Więc to nie jest dużo.

Ale problem wydaje się że się rozwiązał, karta USB LAN do której był podpięty B715 okazała się problrmatyczna.

Po wymianie problem jakby ustąpił ( i MTU jest spwrotem na 1500, warto zmieniać ? ), testy trwają jeszcze :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

W profilu OVPN mam ustawione MTU 1472, ale domownicy donieśli mi, że dzisiaj około południa się rozłączył. Wg statystyk Tomato to około 70GB wysłanych, więc i tak nieźle. Niemniej spróbuję zmniejszyć do tych 1458 z niemieckiego forum i zobaczę co będzie. Ale szczerze mówiąc nie wiem czy ta zwiecha nie była z jakiegoś innego powodu.
Ilość połączeń u mnie chyba nie powinna mieć wpływu, bo leci po VPN. Ponadto połączenie zawieszało się nawet jak tylko jedna osoba ode mnie coś ciągnęła.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

Może po prostu nord VPN się wysypał.
To nie jest idealnie płynna usługa....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: Tinkas »

Nie, Norda mam tylko na serwerze Ubuntu, reszta sieci idzie bezpośrednio. I szczerze to nie narzekam - nie zauważyłem, żeby sam z siebie się rozłączał, a prędkości do warszawskiego serwera mam 100-120mbps, więc bajka. Jedyne czego mi brakuje to szybszych restartów połączenia w przypadku padu neta - domyślnie sesja jest restartowana po 5 minutach bezruchu i nie udało mi się zmniejszyć tego czasu mimo odpowiednich zmian w profilu.

Tego MTU jednak nie zmieniłem, bo pomyślałem, że przecież przy obecnej wartości pakiety przechodzą bez fragmentacji. Także testuję dalej z 1472. Nawet jakby miał zawieszać się po kilkudziesięciu GB uploadu torrentów, to i tak dla mnie jest to akceptowalne, bo zwykle tyle wychodzi w dwa tygodnie, a nie dwa dni :)
Zastanawiam się też jeszcze nad tą kartą, której wymiana u Ciebie pomogła. Między Tomato, a Ubuntu mam jeszcze jakiś niezarządzalny przełącznik TP-Link'a, który przez pewien czas potrafił się zawieszać raz, dwa razy dziennie. Niby zmiana zasilacza na mocniejszy pomogła, ale sprawdzę jeszcze czy przy normalnym MTU, bez tego przełącznika, bezpośrednio do Tomato, będzie taki sam efekt.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B715 z Play

Post autor: onken »

A wiesz że zmianę MTU masz i z poziomu samego B715 ?

Ja u siebie patrzyłem i nie widzę fragmentacji nawet przy MTU 1500

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ