Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matikwielki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:15

Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matikwielki »

Witam
Kupiłem używany modem huawei E3276s-150. Sprzedawca poinformował mnie, że modem działa. Podłączyłem modem do komputera z win XP zainstalowany został program Mobile Partner z modemu. Program się uruchamia ale jak klikam połącz to wyskakuje okienko "Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne". Na modemie miga dwukrotnie światło zielone co 2 sekundy. Poziom sygnału w Mobile Partner jest 0 % i jest brak połączenia dla danych. W modemie jest karta sim Plusa i na obudowie modemu jest też napis plus. Modem nie ma podłączonej żadnej anteny. W tym miejscu co jest modem telefon ma zasięg 3 kresek. Próbowałem podłączyć ten modem do innego komputera z Win Xp i laptopa z Win 7 i wszędzie tak samo. Nie wiem co jest grane :( . Co zrobić, żeby działało? Czy modem jest w jakiś sposób uszkodzony?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: key »

Sprawdz w sterownikach czy modem jest zainstalowany.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matek451 »

A jaki to operator, zasięg w kreskach nikogo tu nie interesuje. Pokaż screena z zakładki DANE w aplikacji Network Cell Info na telefonie. Jakie ustawienia masz w Mobile Partnerze, jaki APN ?
matikwielki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:15

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matikwielki »

Nie jestem obeznany w sterownikach więc podaje screeny z menadżera urządzeń. Operator Plus na kartę. Karta sim wyjęta z telefonu do modemu. Chcę mieć internet z pakietu jak w telefonie. Podaję wszystkie dane w załączniku.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: key »

Podinstaluj sterowniki do zoltego pytajnika.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matek451 »

A jak wygląda ustawienie wyboru sieci na E3276? Możliwe ze ustawione jest tylko połączenie w LTE. Masz tragiczne parametry sygnału na 3G w telefonie, jaka to lokalizacja? Plus to raczej nie jest operator na ten teren.
matikwielki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:15

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matikwielki »

Nie ma lub nie mogę <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> ustawień wyboru sieci. Moja lokalizacja 51°52′03″N 16°41′45″E. Odinstalowałem te sterowniki z żółtego pytajnika. Nic to nie zmieniło nadal ten sam komunikat co w temacie. Czy ten komunikat jest związany z brakiem zasięgu czy jakiś inny powód? Modem ma gorszą antenę niż w telefonie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: dzejk »

Instalowałeś sterowniki z wirtualnej płyty cd, która się pokazuje po włożeniu modemu do portu usb ?
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: Specjalista_Plus »

Z podanych przez Ciebie informacji wynika, że router ma prawidłowo skonfigurowane połączenie. Zielona dioda, która miga dwukrotnie co 2s oznacza, że modem jest włączony, lecz nie loguje się do sieci. Czy po przełożeniu karty SIM do telefonu Internet działa? Napisz nam też informacje, które pojawią się po wpisaniu kodów: *147#, *136#, *121# oraz *101#. Dodatkowo sprawdź, czy posiadasz ważne konto oraz środki na nim. Możesz to zrobić przy użyciu kodu *100#.
matikwielki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:15

Re: Urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne modem huawei E3276s-150

Post autor: matikwielki »

Na wstępnie przepraszam za błąd ortograficzny.
Sterowniki zainstalowałem z wirtualnej płyty cd, która się pokazuje po włożeniu modemu do portu usb.
Internet działa po przełożeniu karty sim z modemu do telefonu lg p760
*147# - PNK Rok Ważności Konta
*136# - aktywne promocje Rok ważności konta
*121# - aktywne pakiety 30 bezpłatnych wizytówek
*101# - Aktywne usługi: LTE (APN atrybutu A:plus APN atrybutu B: mms), Nowe usługi Głosowe, GPRS, Roaming, Wideorozmowy, Niski kredyt, SMS o koszcie
Środki na koncie posiadam i konto jest ważne.
Włożyłem do modemu kartę aero 2 stworzyłem w MObile Partner profil aero 2 i apn statycznie i wpisałem APN: darmowy. Przy próbie połączenia wyskakuję ten sam komunikat co w temacie. W telefonie działa mi internet aero 2 tam też wpisany jest APN: darmowy.
ODPOWIEDZ