Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Post autor: kompleksowy »

Witam
Sprawdzałem ostatnio karty od innych operatorów. Po pionowym włożeniu karty RMB do modemu okazuje się że huawei nie kończy sesji tylko pracuje w trybie ciągłym. Nie odnalazłem w menu gdzie ustawić wymuszenie resetowania sesji.
Do tej pory po każdym dniu miałem w Play24 podsumowanie zużytego transferu. Teraz tego nie widzę.
Dziwne jest to o tyle że nie pamiętam abym wcześniej ustawiał ten parametr. Sprzęt pochodzi chyba z plusa.
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Post autor: wojteks »

Co to znaczy "nie resetuje sesji"?
Nie pomagam na PW!
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Post autor: kompleksowy »

Od dłuższego czasu mam dodany numer RMB do portalu Play24. Do niedawna po każdym dniu mogłem w play24 sprawdzić ile zużyłem transferu. Maiłem wszystko pod kontrolą. Od kilku dni nie widać historii połączeń.
Pojawiają się dopiero wtedy kiedy ręcznie zresetuję modem. Na infolinii dowiedziałem się że mój modem cały czas ma aktywną sesje internetową i dlatego statystyka na play24 nie pojawia się.

Problem w tym że nie mogę doszukać się w menu modemu funkcji pozwalającej na ustawienie codziennego resetowania połączenia. Nie pamiętam abym kiedyś to ustawiał.
Tryb połączenia mam ustawiony na "zawsze włączone". Jest jeszcze dostępna druga opcja "ręcznie" ale nie ma tam żadnych opcji do konfiguracji odnawiania połączenia.

Czy wiecie gdzie to ustawić?
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Post autor: dzejk »

Mój trzyma sesję po kilkaset godzin i jest to pożądana cecha. Te statystyki na play24 nie są zbyt dokładne, masz w routerze ilość danych przetransferowanych przecież.
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B593-s22 i automatyczne zamykanie sesji?

Post autor: kompleksowy »

Mój trzyma sesję po kilkaset godzin i jest to pożądana cecha]
A jakie z tego masz plusy?

Moim zdaniem ta statystyka z play24 nie jest taka zła. Widzę które dane i kiedy idą z danej paczki (darmowy lte, pakiet internet, promocyjne MB). Wiem wtedy co i jak. Modem podaje łączny transfer.

Ale wracając do sedna czy wiecie jak mam wrócić do poprzedniego ustawienie i jak ustawić reset sesji każdej nocy? Na pewno jest taka możliwość bo wcześniej statystyki mi się pokazywały z każdego dnia.
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
ODPOWIEDZ