Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

Witam
Mam mobilny router Huawei E5372 z plusa, który nie chce się włączyć, ale przy podłączeniu ładuje baterię. Do pełna również a na wyświetlaczu pojawia się symol ładowania baterii, więc to wykluczam, pytanie, czy da się go jakoś ożywić, czy uceglony na dobre? Nic z nim nie robiłem w sensie wgrywania jakiegoś firmware czy coś, od po prostu przestał działać sam z siebie, jest już dawno po gwarancji więc nie mam nic do stracenia. Sprzęt mam od nowości i jestem jego pierwszym właścicielem, nie przypominam sobie też aby spadł czy się zalał. Pomożecie??.... ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: dzejk »

Podłącz go przewodem usb do kompa i sprawdź w Menadżerze urządzeń, czy pojawią się jakieś nowe pozycje.
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

Niestety nie - zapomniałem o tym napisać w pierwszym poście, przy podłączeniu do komputera pojawia się logo Huawei a później ładowanie baterii, dodatkowo zgodnie z oczekiwaniami gdy podłączę sprzęt do ładowarki lub kompa i wyjmę baterię na wyświetlaczu pojawia się napis Battery Error, wygląda to tak jakby coś tam w nim żyło ;), ponadto gdy nacisnę przycisk menu pojawia się stan naładowania baterii, ogólnie wrażenie jest takie jakby zdechł włącznik, a, że bateria się rozładowała to router się wyłączył i teraz nie ma jak go włączyć. Z tym, że nie widać jakichś oznak fizycznego uszkodzenia tego włącznika, normalnie klika i można go wcisnąć.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: dzejk »

Spróbuj tak https://routerunlock.com/huawei-r215-e5 ... i-devices/
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

no niestety po wyjęciu i ponownym włożeniu baterii przy próbie włączenia nic się nie pojawia na wyświetlaczu, w programie flesher tool nie widać portów.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: dzejk »

A próbowałeś z wciskaniem obu przycisków ?
Kabel dobry, wifi też nie widać ?
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

Tak próbowałem, bez efektu, kabel... dobry w końcu ładuje baterię
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: dzejk »

akurat za wymianę danych odpowiadają inne piny, niż za ładowanie
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

Po kilku próbach z wkładaniem i wyjmowaniem baterii w końcu router się włączył, można się z nim połączyć, tzn. widać sieć wi-fi, no ale utwierdzam się w przekonaniu, że padł włącznik bo przycisk menu funkcjonuje, umożliwia poruszanie się po menu ale już nie ma jak zatwierdzić czegokolwiek bo klikanie włącznikiem nie daje żadnego efektu, znalazłem jakiś soft do tego routera, przy próbie aktualizacji pyta o hasło, na tym etapie anulowałem, nie podejmując dalszych prób bo nie wiem czy to w ogóle ma sens? Dodam, że strona konfiguracyjna routera wyświetla się prawidłowo ale ponieważ nie włożyłem aktualnie karty SIM nie mogę zweryfikować samego połączenia z internetem. Kabel też na pewno jest dobry bo gdy udało mi się go włączyć widać w managerze urządzeń nowe urządzenia po podpięciu kablem USB do komputera. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: dzejk »

Podaj numer firmware. Wgramy moda i ustawimy tak, że będzie startował po podpięciu kabla usb, nawet bez baterii.
Z wymianą przycisku zdalnie nie pomogę ;) W serwisie gsm czy telefonów powinni dać radę.
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

Jeden serwis wymiękł z tekstem "my się tym nie zajmujemy" ;) więc jakby ktoś chciał się pobawić to chętnie wyślę do kogoś + bonus na piwo ;) Pytanie tylko czy w ogóle taki włącznik byłby dostępny i opłacalny do kupienia.
marson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-05-30, 18:15

Re: Huawei E5372 nie włącza się ale ładuje baterię - pomożecie?

Post autor: marson »

dzejk pisze:Podaj numer firmware. Wgramy moda i ustawimy tak, że będzie startował po podpięciu kabla usb, nawet bez baterii.
oto dane o urządzeniu ze strony konfiguracyjnej:

Kod: Zaznacz cały

Nazwa urządzenia:	E5372
IMEI:	860650023955264
IMSI:	Nieznane
Mój numer:	Nieznane
Wersja sprzętu modemu:	CL1E5372SM
Wersja oprogramowania modemu:	21.236.03.03.69
Wersja interfejsu www:	13.100.08.03.69
Adres MAC:	90:4E:2B:F7:ED:FC
Adres IP WAN:	Nieznane
w urządzeniu nie ma karty SIM więc dlatego w kilku miejscach jest nie znane. Sorki, że tak długo wszystko trwało ale dopiero teraz udało mi się znów go odpalić. Także jeśli ktoś ma moda do tego routera to będę wdzięczny za pomoc
ODPOWIEDZ