E3372h traci połączenie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukkie002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-25, 15:26

E3372h traci połączenie

Post autor: lukkie002 »

Witam.kupilem modem e3372 h do tego karta z orange i stały nr ip.modem jest polaczony do komputera przez aktywnego huba a to wszystko dla tego ze komputer jest sterowany zdalnie na odległość po przez Teamviewer.Dzieje sie jednak rzecz nieprzewidziana przezemnie ponieważ modem co chwile rozlacza sie no chyba ze jest uruchomiony Teamviewer wtedy zestaw pracuje jak sie sie rozlaczy i zamknie program to traci połączenie z siecia.prosil bym o pomoc i to baardzo.z gory dziękuję i pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: dzejk »

Może zwyczajnie modem rozłącza połączenie, gdy nie ma ruchu sieciowego ? Ustaw w opcjach, aby utrzymywał połączenie, a jeśli nie ma takiej opcji, to zrób jakiegoś watchdoga, który np. będzie pingował jakiś serwer co minutę.
Co ma aktywny hub do zdalnego sterowania ?
lukkie002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-25, 15:26

Re:E3372h traci połączenie

Post autor: lukkie002 »

Modem mam podlaczony do kompa przez aktywnego huba bo myślałem ze ma za małe napięcie i dla tego go rozlancza.Ale od wczoraj mam wlaczonego Teamviewer na komórce i wszystko działa jak powinno ale jak sie rozłaczy komórkę to modem po jakims czasie tez sie wylancza.spróbuję tak jak piszesz coś z jakims programem.oby zadziałało bo mi niesamowicie zależy na tym zdalnym sterowaniu.pozdrawiam i puki co dziękuję
lukkie002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-25, 15:26

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: lukkie002 »

Więc przyznam się że nie znam sie na tych rzeczach bo zawodowo zajmuje się całkiem czymś innym więc prosze o cierpliwość.Ale jeśli dobrze wszystko zrozumiałem to musze zainstalować niejakiego Gargoyle np 1.9 a tam jest opcja monitoringu/podtrzymania ruchu sieciowego.Ale czy mogę to zrobić zdalnie przez teamViewer nie tracąc kontroli nad tym komputerem.Jeśli stracę połączenie to będę musiał jechać naprawdę wieeelki kawał drogi żeby wypiąć modem 3372 i spróbować coś wgrać lokalnie.A może jest jakiś inny program do pingowania z poziomu windows 10 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: wojteks »

Gdzie to gargoyle chcesz instalować?

Osobiście to wymieniłbym modem USB na router LTE z wyjściem ethernet, nic nie powinno rozłączać a do takiego zastosowania nawet E5180 powinien się nadać, aaa Orange i PIN to może być problem, musi być router z zapamiętywaniem PIN chyba że masz kartę bez PIN.
Nie pomagam na PW!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: dzejk »

Zrób sobie prosty skrypt w notatniku i zapisz jako plik bat
@echo off
cls
:start
echo Ping co minute na serwer dns google
ping -n 2 8.8.4.4
sleep 60
goto start
lukkie002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-25, 15:26

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: lukkie002 »

Mam karte SIM orange ze stałym IP i bez Pinu.ten 3372 jest o tyle fajny ze wpinam pod USB i samo sie instaluje,w miejscu gdzie jest ten komputer to nima nawet monitora jest tylko prąd i słaby zasieg H+
lukkie002
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-25, 15:26

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: lukkie002 »

Dzejk-zrobilem plik.bat i uruchomilem ,leciało całą noc i wyglada na to że mnie uratowaleś co musze chyba jedynie zrobic to wydluzycz czas.ale zapraszam na bro jak bedziesz w rybniku
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: dzejk »

Wystarczy podmienić liczbę w linijce sleep 60 na jakaś większą ilość sekund.
Żeby nie śmiecić w okienku konsoli możesz przesunąć polecenie cls linijkę niżej - mała gafa z mojej strony.
fzk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-02, 10:03

Re: E3372h traci połączenie

Post autor: fzk »

<sleep> nie jest natywna komendą n.p. w windows 8.1, więc warto zmienić na <timeout>.
Dodałem też małe ulepszenie.

Kod: Zaznacz cały

@echo off
:start
cls
echo Ping co minute na serwer dns google
ping -n 2 8.8.4.4 > nul
timeout /t 60
goto start
ODPOWIEDZ