E3372h - problemów ciąg dalszy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-26, 14:19

E3372h - problemów ciąg dalszy

Post autor: nex »

Cześć!

Parę dni temu pomogliście mi w naprawianiu źle przeflashowanego modemu - nie wyjaśniłem wtedy po co w ogóle zmieniałem oprogramowanie.

* Na starym, oryginalnym sofcie od Playa działa się następująca rzecz: w losowym momencie modem przestawał działać. Cały czas mogłem wejść na jego stronę konfiguracyjną, zasięg był, uptime pokazywał, że nie doszło do resetu, a mimo to nie miałem dostępu do internetu. Testowane podpięte bezpośrednio do PC jak i do routera (bodajże TL-MR3220, logi routera nie pokazywały żadnego błędu). Po zresetowaniu zasilania modem zaczyna działać.

* Na nowym sofcie błąd powtarza się, chociaż symptomy są trochę inne. Dalej w losowym momencie tracę internet. W modemie dioda LED powoli (co 2-3 sekundy) miga na niebiesko, a router przestaje widzieć dongla jako "connected". Nie mogę dostać się do strony konfiguracyjnej. Logi routera nie pokazują żadnego błędu. Po zresetowaniu zasilania modem zaczyna działać.

Wydaje się więc, że jest to problem niezależny od wgranego SW. Nie mogłem znaleźć opisu statusu diody dla e3372h, ale po przeszukaniu innych manuali znalazłem wzmiankę o tym, że modem migać w ten sposób gdy jest wyrejestrowany z sieci.

Jakieś pomysły, sugestie, doświadczenia? Co sądzicie, uwalony modem, problem z siecią?

Pozdrawiam!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372h - problemów ciąg dalszy

Post autor: dzejk »

mr3220 często daje za mały prąd na port usb, stąd problemy, szczególnie przy słabym sygnale. Przydałby się aktywny hub.
ODPOWIEDZ