Router stacjonary czy modem + router

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-22, 14:42

Router stacjonary czy modem + router

Post autor: gunek »

Cześć,

proszę Was o pomoc w dobrze sprzętu do domu. Na 70% będę korzystał z anteny zewnętrznej umieszczonej na kominie. W promieniu 2 - 2,5km mam BTSa Play i Orange (Orange jest trochę bliżej), jednak ze względu na las, potrzebuję wzmocnić odbiór sygnału.
Namiar na BTSy: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 93&zoom=15

Z racji, że antena będzie na kominie, zastanawiam się nad użyciem samego modemu i doprowadzenie sygnału do "serwerowni", skąd już sygnał sobie odpowiednio rozdziele. Wydaje mi się, że w ten sposób ograniczę długość kabla antenowego i już pod komin mam wyprowadzony kabel ethernetowy.

Czy polecicie jakiś mode?? Przede wszystkim zależy mi na jakości połączenia, musi działać stabilnie i im szybciej tym lepiej. Cena jest kwestią drugorzędną (chociaż bez szaleństw ze sprzętem po 2tyś+ :D ).

Raczej mniej chętnie podchodzę do opcji routera z wbudowanym modemem, ze względu na to, że byłby on na strychu, więc dostęp byłby do niego ograniczony, a i tak robił by za przeniesienie sygnału do "serwerowni". Jednak, jeśli lepiej zainwestować w router z wbudowanym modemem, to który model polecacie? HUAWEI B618? HUAWEI B715?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router stacjonary czy modem + router

Post autor: matek451 »

Wyboru praktycznie nie masz, tylko stacjonarny router z LTE-A bo na BTS-ach jest po kilka pasm LTE i agregacja. Jeśli ma to być T-mobile lub Orange z NetWorks to najlepiej B715 ( te pochodza z Play), oferta T-mobile na abonament za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł jest lepsza od Orange. Od biedy może być ten B525 z T-Mobile, agreguje dwa pasma, LTE2600 T-Mobile i LTE1800NW lub LTE2600+800 T-mobile z BTS-a Zegrzyńska 38. Oczywiście najpierw testy a potem wybór pasma/pasm i anteny. Zawsze mozesz sprzedać B525 i kupić B715 z agregacją 3 pasm LTE.
gunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-22, 14:42

Re: Router stacjonary czy modem + router

Post autor: gunek »

Dzięki za odpowiedź! Postaram się upolować B715.
Awatar użytkownika
Rezzzio
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-10-06, 08:13

Re: Router stacjonary czy modem + router

Post autor: Rezzzio »

A do agregacji dwóch pasm starczy b528?
ODPOWIEDZ