Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Zaraz spróbuję , czy muszę mieć do tego kartę SIM w modemie bo już nie chcę wyjmować z telefonu w którym mam małą a już ramka siada .poz Hermogenes
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

Raczej nie, jeżeli bez niej poznasz, że prawidłowo modem wykryło.

A i jeżeli to nie pomoże to wykonaj to samo, ale po tym jak wyskoczy to jedno wykryte urządzenie:
- odznacz "pokaż zgodne urządzenia"
- na liście po lewo wybierz "Microsoft", a po prawo "Karta USB RNDIS" i kliknij dalej.
- wyskoczy komunikat o niezgodności, ale olej to.

Tu masz opis:
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 2783634880
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Dzięki zadziałał internet tylko jest następna skucha modem z automatu przechodzi do strony 192.168.1.1 a on ma przecież 192.168.8.1 za chwilę poczytam ten opis . może coś rozwiąże mam Rosyjski mod może tu jest skucha.poz Hermogenes

Mój angielski jest zapewne taki jak Twój rumuński więc nic nie kapuję o jakiej szybie Oni tam piszą.
Ostatnio zmieniony 2017-12-12, 18:09 przez Hermogenes, łącznie zmieniany 1 raz.
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

Ten opis dotyczy tylko mielenia sterownikami. Poprawka ma dać prawidłowe wykrycie modemu, pobranie prawidłowego IP i przejście pod to IP. A modem w ustawieniach ma na pewno 192.168.8.1? Bo z tego co widzę w polsatowskim E3272 to jest właśnie 192.168.1.1, więc może w tym modelu tak ma być? :)
Ostatnio zmieniony 2017-12-12, 18:11 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Ja mam rosyjski modem ,a sterownik wgrał się dokładnie ten sam co był. więc czemu się nie pobrał automatycznie przy którymś uaktualnieniu.poz Hermogenes
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

Polski, rosyjski... i tak wszystko produkowane w Chinach. Jeżeli pod 192.168.1.1 pojawia się WebUI i net śmiga to E3272 domyślnie śmiga na tym właśnie adresie, co pokrywa się z polsatowską wersją. 192.168.8.1 domyślnie jest w 3372.

U mnie też niby był ten sam co był(po nazwie), a nie chciało zaskoczyć po tym jak odinstalowałem i system sam niby wykrył. Nie wiem. MS miesza dalej. Poprawili stare błędy i wprowadzili kolejne...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Teraz coś wchodzi następne więc nie będę mieszał przyszło powiadomienie jaką wybrać klawiaturę PLP PL214 ANG na razie olałem mam Germańską czy fińską poczekam jak się zaktualizuje to znowu coś pomieszam.
Ale na W10 prof na stacjonarnym nie ma takiego zamieszania i zgłaszał się ostatnio na 192.168.8.1 na XP na Starym HP dziś tak samo przecież sprawdzałem w którymś momencie. poz Hermogenes
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

To już niewiele ma wspólnego z modemem. Wejdź w ustawienia modemu i sprawdź jakie IP ma faktycznie wpisane, bo przecież sam sobie nie zmienia w zależności od kompa :)

Edit: a i w tej poradzie od MS jest napisane, że zmiana portu USB wiązać się będzie z koniecznością powtórzenia całej procedury. To tak od razu mówię :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Na W10 home tym z którym są problemy nie mogę wejść w ustawienia modemu poprzez przeglądarkę ani na 8.1 czy 1.1 wejdę w ustawienia sieci zobaczę co jest tam wpisane.poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: dzejk »

przez ipconfig sprawdź.
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

Pewno wpisane 8.1, a modem jedzie na 1.1, jak sądzę :) Na działającym kompie wejdź przede wszystkim przez WEBUI w ustawienia modemu i sprawdź jakie IP w DHCP ma wpisane. To podstawa, bo coś czuję nosem, że tutaj jest problem :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Nie ma IP4 diagnostyka wywala błąd że brak włączonego DHCP naprawia problem ale tyko do następnego włączenia.Napisałem ten post z tego kompa nie da się na tym modemie pracować buczą głośniki poddaję się. dzięki za poświęcony czas.poz Hermogenes
Wpisałem r ęcznie IP na 8.100 bramę na 8.1 ale tak jak napisałem działa do wyłączenia edytowałem z W10 prof
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

Może prościej przeinstalować system na tym kompie, bo może już czas? Skoro działa na innych kompach, działa u mnie, działa u innych to coś nie tak z kompem :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

To jest ten darmowy up z W7 Home do W10 Home a nawet nie wiem czy działał ten modem na W7 używałem przez wifi coś mnie tak wpadło żeby to sprawdzić i takie kwiatki. w każdym razie jeszcze jedno podziękowanie za pomoc .poz Hermogenes
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

"Darmowość" nie ma nic z tym wspólnego - to tylko kwestia rozliczenia, produkt jest ten sam. Swoją drogą - widzę, że masz kilka kompów - może prościej jakiś router do podziału łącza i już? Każdy komp skorzysta, telefony/tablety/smart TV też :) Pozdro.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Mam router LTE ale też mam taki modem (przenośny ) za chwilę będę miał światło ale tylko z modemem od dostawcy.Wpadłem na pomysł żeby kupić WR1034 v2 podłączyć do niego światło po WAN a po USB na wszelki słuczaj podłączyć E3272 mój router nie ma portu WAN stawiać 2 routery żeby jeden robił za modem bez głowy. Więc sprawdzam czy on jeszcze działa z tego wyszło całe zamieszanie .poz Hermogenes
LTE-A
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-12-06, 19:54

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: LTE-A »

charlie112 pisze:@LTE-A łap przykład pokazujący jak działa DHCP w tym przypadku(i taka sugestia: nie wiem - nie wypowiadam się. Niczym niepopartą "gdybologię" stosuj w innych dziedzinach życia):
Obrazek
Tylko, że Ty pokazujesz DHCP Windowsa, a nie modemu.
Ten modem ma wewnątrz swoje DHCP.
Trzeba zalogować się do modemu i tam włączyć DHCP, a nie w Windowsie.
Obrazek
charlie112

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: charlie112 »

@LTE-A A Ty dalej po przejechaniu dwóch zakładek, po tym jak sam Microsoft zauważył problem i wydał aktualizację 29 listopada, która nie do końca działa w niektórych przypadkach i 9 grudnia wydaje kolejne rady jak to ogarnąć mimo aktualizacji, po tym jak sam Huawei radzi cofnąć aktualizację do 1703 jako jedyne rozwiązanie na daną chwilę próbujesz udowodnić, że wielbłąd to taki afrykański odpowiednik polskiej krowy, tyle, że cyce ma na grzbiecie...
Czy myślisz, że nie mam włączonego DHCP na modemie i od tak sobie z palca problem wyssałem, podobnie jak inni userzy? Co chcesz udowodnić? Już Ci raz napisałem, ale powtórzę - nie masz tego modemu, nie masz tej aktualizacji to nie WYPOWIADAJ się w tej kwestii, bo NIE ROZUMIESZ istoty problemu! Tobie się wydaje, że jak DHCP włączone na modemie i jak u Ciebie działa to tak ma być i już, a nie rozumiesz, że Microsoft spaprał temat swoimi poprawkami i DHCP NIE DZIAŁA, NIE DZIAŁA, NIE DZIAŁA i jeszcze raz powtórzę - NIE DZIAŁA!

"Tylko, że Ty pokazujesz DHCP Windowsa, a nie modemu. " - jakie "DHCP w Windowsie"? Nie ma czegoś takiego! Ustawienia automatyczne w Windowsie to "pobierz IP z DHCP", ale dla Ciebie bez różnicy - DHCP to DHCP, a czy serwer, czy klient - who cares... Serwer DHCP jest w routerze lub podpinanym modemie - Windows robi za klienta i jakie IP dostanie na nim jedzie. Nawet nie wiesz o czym piszesz... Wróć do oglądania Cartoon Network...
Ostatnio zmieniony 2017-12-12, 20:53 przez charlie112, łącznie zmieniany 6 razy.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Przyjacielu mam włączone w modemie DHCP na adresie 8.1 ( napisałem to wcześniej) ale ten soft od W10 Home widocznie nie chce uznać takiej konfiguracji- W10 prof uznaje i jest wszystko OK jak będę miał chwilę wolną może jutro rano zmienię w modemie na 1.1 a w routerze na 8.1 tylko zrobię to najpierw na XP jak wszystkie kompy powyłączam i zdecyduję się na chwilę bez neta. poz Hermogenes
To jest do kolegi LTE-A

Edycja musiałem zresetować ustawienia wszystkich kart po tych przeróbkach laptop przestał przyjmować adresację od routera głównego po Wifi jaki po LAN. nowa wiadomość od Microsoft mają dla mnie jakąś nową aktualizację na tym laptopie zaraz włączę zobaczymy ładuje się.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Chlopie ja mam pewien problem i staramy się z kolegą charlie112 go rozwiązać.poz Hermogenes
to było do LTE_A
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Najnowsze wieści są takie pomimo zresetowania ustawień kart na drugi dzień netu nie było. Przywróciłem komputer do ustawień początkowych ,zainstalowałem wszystko od nowa .Dziś włączam niestety jest ta sama sytuacja pytanie może odinstalować protokół IPv6 na takim zastaję wszystkie karty i wtedy soft wybierze IPv4 ? zaraz popróbuję.poz Hermogenes
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: atento »

Wczoraj instalowałem windowsa 10 home 1709 16299.125 w nowym komputerze po wszystkich aktualizacjach modem 3372 rusza od strzału tak samo 5372... Nie ma żadnych problemów

to samo na pro i enterprise, używam modemów 24/7 jedynie gdy instaluje sie oprogramowanie trzecie do vpn to sie kisi przy deinstalacji i to nie zawsze, również oprogramowanie staroswieckie od kart sieciowych. Osobiscie używam tylko sterownika bo za dużo było zachodu, nie działały mi poprawnie dwa porty lan przez soft tplinka od wifi :D

Instaluje sie czystego nowego windowsa, jak miałeś jakiegoś starego i robisz wszystkie update to póżniej wychodzą kwiatki. Przywracanie systemu do ustawien początkowych to też nie jest dobry pomysł, masz jakąs wadliwa stara wersje która po update nie działa poprawnie.


Jak robiłem na laptopie update z 8.1 do 10 to była taka kaszanka, że używać sie nie dało, dysk m2 wsadziłem do pc skasowałem wszystko wraz z partycja windowsa recovery bo i po co to w dzisiejszych czasach, poszedłem na strone microsoft zrobiłem penisa z obrazem w10, wsadziłem do laptopa i wgrałem i wszystko działało idealnie, nawet klucza nie musiałem wpisywać i nie mam klucza zapisanego w biosie... teraz wystarczy internet i sam sie aktywuje po identyfikatorze urządzenia.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: Hermogenes »

Mam dokładnie tą wersję co Ty i i na nią jest ustawione przywracanie ,wszystko było dobrze dopóki nie wpadłem na pomysł sprawdzenia modemu co napisałem na początku, nie wiem nawet jakie protokoły IP były używane wcześniej .
Teraz po dzisiejszym usunięciu IPv6 jak na razie po WiFi i Ethernet łączy się prawidłowo z netem , przy kilku pozytywnych próbach. poz Hermogenes
edycja zaraz sprawdzę na rosyjskim modemie. :D :D
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: atento »

Na stronach pomocy https://social.technet.microsoft.com/Fo ... networkingbąkali, że staryszy windows posiada dwie wersje sterowniaka 5 i 6, nowszy tylko 6 i może nie działać z wszystkimi firmware.

Ja mam na wszystkich modemach modowane firmware.
sulez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-28, 20:32

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: sulez »

Zakładam, że to z powodu tego błędu nie mogę w swoim laptopie zrobić hotspota?
Awatar użytkownika
fidodido
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2008-01-03, 14:29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: fidodido »

Mam HLinka Windows 10 Enterprise, też nie działa mi internet tylko u mnie występuje problem taki że połączenie jest ping do stron dociera i odpowiada ale niestety strony się nie otwierają, dodatkowe utrudnienie że jest to firmowy komp i niestety nie mam uprawnień administratora.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: robertnik »

Czemu utrudnienie, ułatwienie. Odnosisz informatykowi mówisz że nie ma internetu, nie masz jak pracować i Ci zrobi, a może firma lepszy modem kupi... Jak na firmą to krzycz że chcesz e5788, bo konkurencja już ma i ma wszędzie internet, czy coś co zadziała.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: xander21 »

Ja mam e3372h i po wgraniu firmware E3372h-153_Update_22.323.01.00.143_M_AT_05.10 i Webui 17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.10. Już modemik na W10 śmiga. :)
Awatar użytkownika
fidodido
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2008-01-03, 14:29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: fidodido »

Wgrywałeś ręcznie czy jakoś z automatu ?
t_j
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-10, 17:11
Lokalizacja: Skąd:

Re: Problem z modemami HiLink na Windows 10 ver. 1709

Post autor: t_j »

Witam.
Tydzień temu wyszedł windows 10 1803 i nadal jest problem z hi-link.
Ustawienie IP na sztywno nic nie daje.
Jedyną formą naprawienia połącenia jest zrestartowanie karty NDIS w dowolny sposób.
- wyjecie i ponowne włożenie modemu do gniazda USB
- wyłączenie i włączenie karty NDIS w połączeniach sieciowych
- zrestartowanie sterownika opcja "napraw problem z siecią" przez klikniecie na ikonkę wykrzyknika w trayu
- zrestartowanie komputera opcja "uruchom ponownie"
Po wyłączeniu komputera i włączeniu ponownie, np. za minute, znowu jest brak łączności z poprawnie zalogowanym do sieci modemem.Czy jest ktoś w stanie coś poradzić?
ODPOWIEDZ