Huawei e3372s - connection failed to the network

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

To mój pierwszy post na forum, tak więc witam wszystkich użytkowników forum bez kabli :)

Jakieś pół roku temu nabyłem drogą kupna router, modem i usługi jednego z operatorów GSM. Dzięki przebrnięciu przez kilka obszernych tematów na tym forum, a w szczególności dzięki postom i bazie plików kolegi @dzejk (któremu przy tej okazji bardzo dziękuję), udało mi się to wszystko uruchomić i bezproblemowo korzystać aż do wczoraj.

Niestety wczoraj zdaje się że mój modemik padł, lecz jakoś nie mam ochoty go tak odrazu wyrzucać do kosza bez walki.
Pytanie czy można jakoś lepiej zdiagnozować problem w przypadku tego modelu? może wystarczy wykonać kilka magicznych sztuczek i modem zadziała? Modem po prostu przestał łączyć się z siecią (oczywiście sam, nie były zmieniane żadne jego ustawienia w tym czasie), poza tym jest w pełni operacyjny. Sprawdzałem na 2 simkach 2 rożnych operatorów i nic nie łączy. Próbowałem także restartować router oraz przywracać go do ustawień fabrycznych.

Mój zestaw:
TP-LINK TL-WR1043ND v2 @ Gargoyle + Huawei e3372s-153 + Orange 1410

Szczegóły modemu:
Device name: E3372
Serial number: L8FDW14C26014104
My number: Unknown
Hardware version: CL1E3372SM
Software version: 22.300.09.00.00
Web UI version: 17.100.13.01.03-Mod1.9
WAN IP Address: Unknown
DNS 1 / DNS 2: Unknown / Unknown

Strona główna modemu z tytułowym błędem:
https://zapodaj.net/31f5807593524.png.html
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

Na moje oko - igła. Jak się zgłosi, to jest pięknie. Zerknij tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=49073

To jest jakaś bolączka tych modemów.
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Ok dzięki tobie mam wiedzę a także odpowiednie pliki od @dzejk. W sumie zgadzałoby się mój modem pracuje w dość wilgotnym miejscu, to mogłoby tłumaczyć czemu on tak sam z siebie padł. Spróbuję dziś wieczorem, muszę jeszcze od kogoś ogarnąć torx 5 bo nie mam takich małych :)
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Mam problem na etapie wykonywania skryptu go.cmd
Generalnie modem po wpięciu z igły jest wykrywany tak jak ma być Huawei mobile connect - 3G PC UI Interface (COM3):
https://zapodaj.net/d989ab3429f76.png.html

Skrypt po odpaleniu znajduje urządzenie pod COM3, w tym czasie stan urządzenia w menedżerze udządzeń zmienia się na urządzenie nierozpoznane:
https://zapodaj.net/1964901a4a983.png.html

Po wciśnięciu ostatniego entera skrypt utyka na "waiting for device":
https://zapodaj.net/6199fd33a77bd.png.html

Oczywiście skrypt odpalam jako zwykły użytkownik. Całą operację przeprowadzam na Windowsie 10, nie mam nawet specjalnie dostępu do innego systemu na ten czas.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: dzejk »

sterowniki, najpewniej adb - wyjaśnione w pliku modem2.pdf
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

i jak tam idzie ta nierówna walka? :)
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Gdybym wiedział o istnieniu tego pdf-a może by mi się dzisiaj udało :D. Widzę że zawiera sporą sekcję troubleshooting-u. Słabo czytałem drugą stronę tematu który mi podlinkowałeś @charlie112 i sądząc że mam wszystko co trzeba o pdfie nie doczytałem. No nic moja wina, obiecuję poprawę ;).

Na dziś pozwolę sobie zakończyć tę walkę, jutro spróbuje z tym pdf-em zadziałać, dam wam znać, obiecuję.

BTW kopiąc przez któryś temat na forum znalazłem ciekawe stwierdzenie "Kto nie przejdzie prze "igłę" ten jakby nigdy nie posmakował tego modemu" myślę że jest w tym trochę racji :D
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

Spoko, spoko. Jak z igły startuje to do odratowania. Sugerowałbym w miarę możliwości myśleć nad Win 7, bo 10-tka upierdliwa, szczególnie po ostatnich aktualizacjach. U mnie igła idzie na Win 10, ale widocznie jestem szczęściarzem, bo wielu userów miało z nią problem.
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Spróbuję mimo wszystko na win 10, ale jakby mi się nie udało zainstaluje sobie gdzieś obok win 7 specjalnie do tego celu.
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

Spox. Taka sugestia: próbowałem odratować swojego paździocha na drugim kompie z Win 10 i lipa. Dodałem tę poprawkę:
http://www.mediafire.com/file/8jy5k3mhp ... tion_2.rar

Lipa dalej, ale w menadżerze urządzeń w "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" pojawiło mi się jakieś urządzenie od "Huawei" się zaczynające. Usunąłem je, resecik kompa i spróbowałem jeszcze raz i poszło.

Nie wiem jaki to ma związek, szczególnie, że po kolejnym dodaniu wpisu to urządzenie tam było i z ciekawości raz jeszcze spróbowałem i wszystko śmiga. Próbuję namierzyć powód problemów na Win 10, ale ciężko za MS trafić. Ogólnie - kombinatoryka, jak widać.
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Działa!

@Dzejk miałeś rację to były stery ADB. Trzeba było dla tego nierozpoznanego urządzenia ręcznie doinstalować stery ADB z poziomu menedżera urządzeń (tak jak to opisuje modem2.pdf).
Później już jakoś szło, aż do ostatniego kroku czyli instalowania webui. Za chiny niemogłem tego zainstalować na win 10, na etapie wyszukiwania urządzenia zawsze staje po dłuższym czasie i wywala błąd 10.
Na szczęście miałem maszynę wirtualną z win 7 na lapku służbowym, trochę wypróbowałem tych wersji webui niestety najnowsza mod 1.20 również zwracała mi błąd 10 (mimo robienia tego na win 7). Ostatecznie skończyłem na webui mod 1.10.

W każdym razie zadziałało dzięki chłopaki ;)
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

Problemy z wgraniem WebUI miałeś prawdopodobnie z tego powodu:
viewtopic.php?f=12&t=51305

Rozwiązaniem jest albo pobrać wszystkie aktualizacje do Win 10, szczególnie KB4051963 albo na czas wgrywania WebUI ręczne ustawienie IP dla modemu na 192.168.1.1, bo na tym adresie jest ono wgrywane po wgraniu firmware albo strzał z igły, później punkt 6 z pdf i oddzielnie wgranie WebUI i firmware.
Ostatnio zmieniony 2017-12-14, 21:50 przez charlie112, łącznie zmieniany 1 raz.
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Pewnie masz rację, bo na win 7 normalnie ten modem reaguje, a na 10 wcale. Ale mi to już nie robi ważne że po wpięciu w router wszystko działa, czy na webui mod 1.10 czy mod 1.20 bez znaczenia.
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

No i git, grunt, że śmiga. Zapraszamy za rok, bo te modemy mniej więcej po takim czasie zaczynają grymasić i trzeba wszystko powtarzać :)
Pestkowiec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-07-24, 18:43

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: Pestkowiec »

Następnym razem powinienem dać sobie radę, wszystkie pliki które użyłem skrzętnie zachomikowałem, może nawet następnym razem pokuszę się na te nowsze webui :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: dzejk »

charlie112 pisze:No i git, grunt, że śmiga. Zapraszamy za rok, bo te modemy mniej więcej po takim czasie zaczynają grymasić i trzeba wszystko powtarzać :)
mój e3372s ma ponad 3 lata, a e3372h blisko 2,5 roku i mimo ciągłych testów, czy zmiany softów, pracują stabilnie do dzisiaj :)
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

A to chyba jakieś szczęśliwsze, chińskie łapki musiały składać, bo mój i mojego znajomego(wersje H) w okolicach końca roku woła o igłę :) Mój ostatnio padł po wypięciu z USB. Leży pod przedłużaczem, na kaloryferku, pięknie dogrzany, podpięty pod WR1043v1 i jakoś mu źle. Czułe i wrażliwe to jakoś takie xD
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: dzejk »

Może tu jest problem, że się przegrzewa. Moje są wpięte w routery i leżą na biurku w najzimniejszym pokoju - średnio po 20 stopni.
charlie112

Re: Huawei e3372s - connection failed to the network

Post autor: charlie112 »

Całkiem możliwe, ale tak już te kable puszczone, że nie ma innej opcji, a mnie już się nie chce kombinować.
ODPOWIEDZ