modemy LTE wymuszenie częstotliwości

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bohors
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-12, 21:56

modemy LTE wymuszenie częstotliwości

Post autor: bohors »

Witam

Od jakiegoś czasu korzystam z RBM , ale jakiś miesiąc temu mój stary modem zte mf93d dostał zadyszki i przestał działać . Kupiłem więc nowy czyli Huawey E5573s-320 z plusa na alledrogo i ten modem działał nawet lepiej niż stary niestety tylko jakieś 2 tygodnie i się zwiesił( restarty nie pomagały) . Odesłałem go do sprzedawcy a w międzyczasie do starego modemu zte wsadziłem kartę z tmobile i o dziwo modem działał . Wymieniłem kartę RBM w salonie play na nową i modem znowu zaczął na niej działać i co ciekawe okazało się że mogę ustawić na sztywno częstotliwość 2600 i mam nawet do 45mb/s :szok: . Niestety jest tak tylko jak modem leży w jednym miejscu , ma wtedy dwie kreski zasięgu , przestawienie modemu w inne miejsce powoduje spadek osiągów. Dzisiaj przyszedł ten stary modem niby sprawny wsadziłem kartę RBM , zrobiłem speedtest i wyszło że działa , ale słabo. odpaliłem Toolboxa i wymusiłem częstotliwość 2600 i wyszło jeszcze słabiej . I tutaj mam pytanie jakim cudem stary modem ZTE działa na częstotliwości 2600 10 razy szybciej od o wiele nowszego huaweya. czy ten e5573 to takie dziadostwo czy może aby poprawnie działał trzeba mu zmienić sterowniki ( trudny temat) A jeśli trzeba wgrać nowe stery to jak i czy warto się w to bawić tzn czy będzie działał choć tak szybko jak ten stary zte.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: modemy LTE wymuszenie częstotliwości

Post autor: robertnik »

Żeby porównywać musisz wykonywać speedtesty w możliwie najkrótszych odstępach czasu i w tym samym miejscu.
Dopiero na ich średniej można to w miarę rzetelnie porównać.
ODPOWIEDZ