Huawei B525 wersja

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

Witam, korzystam obecnie z Huawei B593u12 i denerwuje mnie w tym routerze brak wyboru pasma. Mam zamiar kupić Huawei B525, na allegro są 3 wersje które biorę pod uwagę: T-mobile, Plus i Play. Która wersja jest najlepsza, ma najbogatsze opcje ?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: fatum1 »

Jeżeli chcesz mieć wszystkie porty to Plus lub Play, jeżeli chcesz mieć spokój w kwestii własności to Play ( chyba, że masz dowód zakupu za gotówkę w Plus/CP gdzie dla biznesu lub przedłużając umowę może być opcja bez rat ).
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

Co masz na myśli spokój w kwestii własności? Czy kupując z allegro taki router z pudełkiem i papierami paragon itp nie staje się on mój? Bo interesuje mnie samo urządzenie, abonamenty nie wchodzą w grę.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: robertnik »

Jeśli kupisz od operatora to staje, jeśli nie to różnie. W Tmobile np w internecie domowym ruter jest sprzedawany na raty, a zatem własnością kupującego staje się w momencie spłacenia ostatniej. U reszty nie wiem, ale zapewne podobnie.
Kwestia umowy i praktyk, ale jeśli kupujący może przestać spłacać sprzęt to jest możliwość zablokowania IMEI.
Tego z punktu prawnego i moralnego nie powinno się robić ale w tym modelu jest możliwość zmiany oprogramowania i numeru IMEI.
To oczywiście niska szkodliwość społeczna i chryji za to nie będzie, ale tak wygląda zakup z drugiej ręki urządzeń typu telefon, ruter, samochód, czy mieszkanie kupowane na raty w trakcie ich płacenia.

EDIT
Żeby nie demonizować kupiłem 2. Z Tmobile dla siebie, z Plusa dla chrześniaka. Oba działają, mój ma zmieniony firmware i odblokowane USB i rj11. W żadnym nie zmieniałem IMEI.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

To widzę, że najpewniej będzie kupić prosto z plusa, bez umowy ten router można kupić u nich za 465zł, więc wole trochę dopłacić i mieć pewność, że po jakimś czasie router nie stanie się bezużyteczną kupą plastiku.
maro_86
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-23, 07:46

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: maro_86 »

ja kupiłem na allegro z gwarancją prawie 2 lata od T-Mobile za niecałe 300zł. Niby okrojony jest, ale jak ktoś chce to może pomodzić i będzie wersja pełna. Brakujące porty są zaklejone plastikową nakładką.
Ja nic na razie nie zmieniałem, jedynie ustawiłem interesujące mnie pasma za pomocą Huawei Manager na telefonie i śmiga aż miło. Mam RBM DIL i parę razy udało mi się uzyskać prędkości powyżej 100Mbps więc chyba nie jest źle ;)
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

Czyli do wymuszania pasma służą zewnętrzne programiki ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: robertnik »

I tak i nie. W modowanym nie trzeba zewnętrznych programów, można to samo zrobić z gui.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

No to zdecyduje się na wersje z plusa, podejdę jak będę miał po drodze do punktu plusa i sobie kupię bez obaw o gwarancje. Akurat starczy na przeczekanie do 5G które chcą uruchomić na szerszą skalę w 2021 roku.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: fatum1 »

Optymalny wybór to Play z papierami. Oni z tego co wiem nie wprowadzili jeszcze rat a ceno lepiej to wygląda. A swoją drogą to nie wiedziałem, że Plus sprzedaje same urządzenia.
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: KacK »

Na stronie Plusa, w sekcji urządzenia/ modemy i routery, można zamówić w opcji bez umowy, z dostawą do domu kurierem. Ten router nawet ma dobra cenę bo w proline ten sam router tylko niebrandowany kosztuje 100 zł więcej.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Huawei B525 wersja

Post autor: fatum1 »

Jeszcze nigdy żaden router mi się nie zepsuł więc kupiłem najtaniej jak znalazłem, odkleiłem nalepkę i w końcu po wgraniu normalnego firmware po włączeniu telefonu do routera miałem normalne połączenie komórkowe. Na brandowanych miałem z tym kłopot. W mojej lokalizacji 4x4 nie ma, 2600 nie agreguje bo na innym nadajniku siedzi a sama agregacja daje tyle co nic porównując osobno częstotliwości. Szerokość kanału jest w moim przypadku ważniejsza.
ODPOWIEDZ