Huawei e5180s-22 - zmiana firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ozzek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-03-14, 01:09

Huawei e5180s-22 - zmiana firmware

Post autor: Ozzek »

Witam.

Mam pewien problem z modemem Huawei e5180s-22. Otóż urządzenie ma tendencję do rozłączania się z siecią na co jedynym skutecznym lekarstwem jest restart. Niestety jest to rozwiązanie doraźne bo czasem jestem zmuszony to robić kilka razy dziennie, a czasem nie ma problemów przez kilka dni. Sprzęt od Play, kierowany na gwarancję, zwrócony z łatką "wszystko gra ale wgraliśmy nowy firmware". Dało to tyle co nic więc na ten moment używam tabletu jako hotspot'a.

I teraz kwestia właściwa - czy ktoś mógłby mi pomóc ze zmianą firmware na jakąś sprawdzoną wersję. Urządzenie może nie jest najwyższych lotów ale jak już jest to chcę wycisnąć z niego ile się da. A skoro podobno samo urządzenie jest sprawne, a spotkałem się z informacjami że podobne problemy przy innych urządzeniach sprawiał właśnie soft to może coś da się poradzić.

Ktoś coś poradzi? Z góry dzięki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e5180s-22 - zmiana firmware

Post autor: matek451 »

A kto ci naopowiadał tych bzdur? Masz router bez możliwości zamontowania anten zewnętrznych co w większości lokalizacji jest konieczne, wybrałeś niewłaściwy sprzęt. Wiesz chociaż z jakiego pasma LTE korzystasz w Play? Wymuszałeś pasma LTE na nim za pomocą LTEWatchH, znasz parametry sygnału i CID BTs-a z którego korzystasz , jaka jest twoja lokalizacja?
ODPOWIEDZ