Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: bballfreaker »

Dzień dobry.
Mam mały problem z routerem ZTE MF286, otóż nie mogę wyłączyć w nim pasm niższej prędkości, przez co non-stop przełącza mi automatycznie na niższą prędkość tylko dlatego, że na HSDPA mam wszystkie kreski zasięgu, a na LTE tylko dwie. Jest to cholernie uciążliwe, bo automatycznie prędkość internetu leci strasznie i jest mega odczuwalna "in minus". Przy odhaczeniu opcji HSDPA otrzymuję komunikat, że muszę jakieś pasmo wybrać, inaczej zmian nie zapiszę. Jest na to jakiś sposób??? Proszę, pomóżcie!

Pozdrawiam
Marcin
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: Hermogenes »

"Mnie się wydaje" powinieneś tą białą kropką zasłonić to ON na niebieskim ekranie wtedy będzie wyłączona technologia WCDMA . poz Hermogenes
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: FF2004 »

zostaw zaznaczone po jednym paśmie 2G i 3G, następnie zmień tryb urządzenia ma Tylko LTE.
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: bballfreaker »

Hermogenes pisze:"Mnie się wydaje" powinieneś tą białą kropką zasłonić to ON na niebieskim ekranie wtedy będzie wyłączona technologia WCDMA . poz Hermogenes
Nie będzie wyłączona technologia HSDPA tylko będzie wyłączony modem. Aktualnie jest po prostu ta technologia (a nie LTE), bo ma najsilniejszy sygnał.
FF2004 pisze:zostaw zaznaczone po jednym paśmie 2G i 3G, następnie zmień tryb urządzenia ma Tylko LTE.
Sęk w tym, że tu nigdzie nie ma opcji zmiany trybu tylko na LTE. Gdyby tak było, to bym tego posta nie pisał...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: Hermogenes »

Nie mam tego routera, w takim razie musisz poszukać w wyborze sieci i zmienić z automatyczny na ręczny jeśli są takie ustawienia. Po jaką cholerę wybór pasma jak technologi zmienić nie można. poz Hermogenes
bballfreaker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-03-08, 11:43

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: bballfreaker »

Zmiana na ręczny wybór sieci nic nie daje, ponieważ nie można tam wybrać pasma, a po prostu dostępnego operatora. Do d***, po prostu do d***...
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: FF2004 »

W trybie automatycznym przekręć głową lekko w prawo i tam masz rozwijane menu, gdzie się zmienia tryby.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak wyłączyć pasma GSM i HSDPA w ZTE MF286???

Post autor: ja.michal »

Screenshot-2018-4-3 LTE CPE.png
Screenshot-2018-4-3 LTE CPE(1).png
Prościej już się nie da!

Router musi być rozłączony z siecią (LTE/3G/GSM), aby można było edytować te ustawienia. W wyborze częstotliwości musi być wybrana chociaż jedna z każdej technologii (LTE, 3G i GSM). Przy zapisywaniu opcji należy poczekać, aż wyskoczy okno potwierdzające operację.
ODPOWIEDZ