FritzBox 4040 i Huawei E5786

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pegaz123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-09, 11:48

FritzBox 4040 i Huawei E5786

Post autor: Pegaz123 »

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać z Wszystkimi użytkownikami.

Mam problem z połączeniem Huawei E5786 z Ruterem FritzBox 4040. W miejscu gdzie mieszkam nie mam możliwości podłączenia się po kablu do Internetu więc łączę się przez LTE. Aktualnie korzystam z Routera ASUS RT-N56U, do którego jest wpięty Huawei E5786 i wszystko działa dobrze, poza tym że po 8 latach zaczyna się Asus rozłączać i nie chce się ponownie łączyć. Potrzebny restart. W związku z tym chciałem uaktualnić swój sprzęt i kupiłem FritzBoxa 4040, który miał pracować z każdym sprzętem LTE. Niestety z E5786 nie działa. W ustawieniach sieci widzi modem Huawei, ale się nie łączy. Nie ważne czy jest włączony tehtering usb czy nie. Po podpięciu telefonu Honor V10. Połączenie jest super i wszystko działa. Za nic nie mogę zmusić Friza i Huaweia do współpracy... Brakuje już mi pomysłów jak można nawiązać to połączenie. jak podepnę Fritza po wifi jako klienta, to kontrolka internet się uaktywnia, natomiast nie ma możliwości korzystania z internetu na innych urządzeniach. FritzBox ma połączenie natomiast nie podaje go dalej ani po kablu ani wifi... Nie mogę też po wifi dostać się do fritza, tak jakby odcinał interfejsy się od internetu i tylko na routerze był dostęp.
Może ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem.
Z góry dziękuję.
Tomek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: FritzBox 4040 i Huawei E5786

Post autor: key »

Masz polski, niemiecki czy angielski interface?

Te dwa zdania sie wykluczaja:
Pegaz123 pisze:W ustawieniach sieci widzi modem Huawei, ale się nie łączy.
oraz
Pegaz123 pisze:FritzBox ma połączenie natomiast nie podaje go dalej ani po kablu ani wifi...
W koncu jak wyglada - masz polaczenie z internetem poprzez Huawei'a czy nie?
Pegaz123 pisze:Nie mogę też po wifi dostać się do fritza, tak jakby odcinał interfejsy się od internetu i tylko na routerze był dostęp.
Wyglada jak zle skonfigurowane polaczenie wewnetrzne. Masz ten sam problem przy polaczeniu kablem?
Nie pomagam na PW.
Pegaz123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-09, 11:48

Re: FritzBox 4040 i Huawei E5786

Post autor: Pegaz123 »

Interface mam polski.
Co do ustawień modem wpięty po USB jest widoczny, ale się nie łączy.
Co do drugiego zagadnienia połączenie FritzBoxa przez wifi do E5786 jako klient jako lampka internet włącza się sprawdza aktualizację softu, czyli przez interface komunikuje się z internetem, natomiast jak chcę wejść na jakąkolwiek stronę w sieci z tego samego komputera,który podpięty jest kablem lub przez wifi nie mam dostępu do internetu. Z www działa tylko GUI Fritzboxa, nic nie wychodzi na zewnątrz skrzynki. Do 4040 mogę się dostać tylko kablem poprzez IP "do odzyskiwania" 169.254.1.1. Ruter pokazuje, że połączenie jest, widzi inne urządzenia, ale nie udostępnia połączenia.
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: FritzBox 4040 i Huawei E5786

Post autor: tosiek »

przy kliencie WiFi jeśli to nie wisp: Wyłącz DHCP w 4040 i ustaw mu adres np. 192.168.8.20
brak podpisu, tak jakby
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: FritzBox 4040 i Huawei E5786

Post autor: key »

Zacznij od powrotu Frytki do ustawien producenta.

1.) Jesli modem jest widoczny, to sprawdz jego konfiguracje - powinna byc identyczna jak w telefonie. Tam nie ma cudow.

2.) Przy drugim sposobie - masz podwojny NAT, pewnie zle skonfigurowany. Dostajesz IP od E5786, dlatego nie laczysz sie przez 192.168.178.1. Frytka jest klientem, a routing masz pewnie zle ustawiony, dodatkowo nie wiesz pod jakim IP siedzi Frytka. Ja bym z tej opcji polaczenia zrezygnowal - sa tylko problemy.

Na PC mozesz uzyc komendy ipconfig /all - wyswietli Ci do czego jestes podlaczony i jaki IP masz.

@tosiek: to rozwiazanie do niczego nie prowadzi - Frytka bedzie w sieci, ale nie bedzie dzialala jako router.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ