E3372 - totalna cegła

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

E3372 - totalna cegła

Post autor: pirotechnik1212 »

Witam,
piszę do Was z prośbą o porady, co mógłbym więcej zrobić aby spróbować odratować swojego E3372 hilink.

Zaczęło się od tego, że przestał widzieć jakąkolwiek sieć. Spróbowałem zrobić wgrać mu ponownie firmware i webui jednak przy wgrywaniu firmware pojawił się błąd (nie pamiętam numeru lecz komunikat mówił o niemożności przywrócenia konfiguracji użytkownika). Z resztą mniejsza o to, ale od tego momentu już był widziany tylko jako balong 7.2.
Doczytałem o metodzie "na igłę", znalazłem plik z instrukcją modem2.pdf, pościągłałem wskazane rzeczy, poinstalowałem. Udało się go odpalić igłą ale oczywiście skrypt go.cmd stawał na <waiting for devce>. Po wielu próbach (nie wiem w końcu co to spowodowało, lecz na pewno nie było to jak w instrukcji) fastboot <chyba> zaskoczył bo przewijało się sporo tekstu w konsoli ale nic więcej się nie zadziało, nic w menadżerze urządzeń się nie zmieniło.

Obecnie status jest taki, że modem ZAWSZE włącza się tak, jakbym mu zapodał igłę. Pojawia się w menadżerze urządzeń Huawei Mobile Connect -3G PC UI Interface i nic więcej. Nie mam możliwości wymusić instalacji sterowników adb bo nie ma w menadżerze nieznanego urządzenia. (wcześniej, zanim zaczął zawsze odpalać się jak na igłę, to gdy tej igły nie było, to w menadżerze urządzeń wyświetlało się urządzenie Android ADB cośtam)
Próbowałem wszystkiego na 3 różnych kompach z Win10, 7 i XP na każdym to samo.
Gdy teraz spróbuję go odpalić z "igły", to gdy pin zwarty jest z masą, po włożeniu modemu do USB totalny brak reakcji. Dopiero w momencie puszczenia tego pinu zaczyna być wykrywany jak port COM.

Może ktoś mi coś doradzi. Dla mnie najdziwniejsze jest to, że on ZAWSZE odpala się jakby ten pin był zwarty z masą, ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje? Patrzyłem czy na płytce nic fizycznie nie zwiera tego pinu, nawet sprawdzałem miernikiem czy nie ma przejścia do masy - nie ma, a on i tak odpala się jakbym wymuszał ten tryb "igłą".
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: E3372 - totalna cegła

Post autor: dzejk »

A jak już masz ten jeden port widoczny - próbowałeś wgrywać usblsafe? Po jego poprawnym wgraniu powinny wyskoczyć 2 porty, wtedy wgraj firmware.
Możliwe, że coś więcej mu dolega i lepiej sobie darować. Używany kupisz za mniej niż 50 zł, jak dobrze poszukasz.
pirotechnik1212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-08, 15:15
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: E3372 - totalna cegła

Post autor: pirotechnik1212 »

Tak, próbowałem wgrywać i teoretycznie się wgrywa, tylko po wszystkim nic się nie dzieje i nadal mam tylko ten jeden port. Już straciłem na niego 3 dni i chyba nie stać mnie już marnować więcej czasu, będę zmuszony kupić kolejny. Korzystanie z telefonu jako hotspotu, bez zewnętrznej anteny to męka i dłużej tak nie mogę.
ODPOWIEDZ