Huawei E5377 - brak portu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janek0227
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-18, 12:13

Huawei E5377 - brak portu

Post autor: janek0227 »

Dzień dobry,
mój problem jest następujący. Posiadam modem Huawei E5377 zakupiony kilka lat temu w sieci PLAY. Obecnie przez pół roku będę przebywał na Łotwie i chciałbym korzystać z tutejszej sieci LMT.
Bo włożeniu karty SIM na modemie wyświetla się komunikat "Wprowadź PIN". Po uruchomieniu strony do zarządzania routerem (http:192.168...) wyskakuje okienko w które należy wpisać login i password. Wielokrotnie próbowałem wpisać dwukrotnie "admin" ale niestety bez skutku. Nie pomogły próby wykonania resetu przyciskiem znajdującym się pod klapką baterii.

Dodatkowo próbowałem kilkoma programami (np. Mobile Partner) połączyć się z modemem ale wtedy wyświetla się błąd nr 10 dot. nie znalezienia portu.

Czy istnieje jakiś sposób na uruchomienie karty z sieci LMT na takim routerze?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5377 - brak portu

Post autor: dzejk »

A na karcie play działa? Bo z tego co wiem, to play nie blokował routerów simlockami.
Zobacz z tyłu routera lub pod klapką baterii, czy nie ma zapisanych danych do logowania.
Przycisk reset trzeba trzymać z 10 sek. po których router sam się restartuje.
janek0227
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-18, 12:13

Re: Huawei E5377 - brak portu

Post autor: janek0227 »

Niestety działającej karty play już nie posiadam a jestem na już na Łotwie. Do niedawn korzystał z niego z kartą Play mój brat i wszystko było ok. Próbowałem resetować przez 6, 8, 10, 12 sekund... nadal nic to nie dało. A dane pod klapką to „admin” i „admin”. Z tym że gdy je wpisuje nic się nie dzieje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5377 - brak portu

Post autor: dzejk »

Nie wiem, czy zmiana firmware i webui pomoże, ale możesz próbować. Pliki z linka niżej. Instrukcje i sterowniki masz w innych wątkach o modemach huawei.
Spróbuj wyłączyć pin na karcie sim, wkładając ją do telefonu. Może samo zaskoczy i nie trzeba będzie wchodzić do panelu, aby net działał.
ODPOWIEDZ