Huaweii E5786s-32a problem z DFS - czy jest możliwa zmiana opcji kraj/region?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sergiusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-14, 16:26

Huaweii E5786s-32a problem z DFS - czy jest możliwa zmiana opcji kraj/region?

Post autor: Sergiusz »

Zakupiłem dopiero co powyższy router do samochodu i wywiązał się następujący problem
Co jakiś czas router wyłącza WiFi i robi coś, jak przeszukiwanie dostępności kanału (nie pamiętam dokładnej treści komunikatu na wyświetlaczu). Trwa to od minuty do kilku, po czym sieć WiFi pojawia się. Telefon mi się łączy ponownie zaraz po pojawieniu się sieci, natomiast Nexus 7 czasami się nie połączy, aż nie włączę i wyłączę w nim WiFi. Strasznie to uciążliwe, zwłaszcza podczas jazdy...
Rozpoznałem temat i z tego co wykumałem, router gdy "wyczuje" jakąś inną transmisję na częstotliwości, na której emituje, wyłącza swoją transmisję i szuka innego kanału, żeby nie kolidować z innymi urządzeniami nadawczymi (radary itp.) - funkcja DFS narzucona producentom urządzeń MiFi, której nie da się wyłączyć.
Istnieją kanały, które są poza zakresem DFS, jednak na moim routerze są niedostępne. Pomyślałem, że gdybym zmienił mu inny region, niż Europa, zwiększył by się zakres kanałów.
Ale to nie takie proste
Screenshot_20180720-155059.png
Jak widać powyżej, istnieje opcja Country/Region adaptation, ale nie ma możliwości przerzucić na "Disable". A co za tym idzie, w kolejnej opcji "Working band" też nie ma możliwości zmiany kraju.

Może ktoś mógłby mnie naprowadzić na jakieś sprytne rozwiązanie tego problemu :-)
Szczerze będę wdzięczny
ODPOWIEDZ