B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: Hermogenes »

boyek88
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-05-16, 17:54

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: boyek88 »

Witam mam obecnie V200R001B270D25SP03C182
jaki bym musiał wgrac teraz numer bo zaden mi nie wchodzi chciałbym wgrac jakis z wyborem pasma jakis najbardziej aktualne
thisisme009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-26, 00:04

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: thisisme009 »

@dzejk

Miałem problemy z połączeniem WiFi. Miałem oprogramowanie układowe V200R001B236D30SP01C56 dla routera B593-U22. Błysnęłam B710C0UPDate_v200R001B270D10SP05C69, ale teraz router jest zamurowany, a tylko światło zasilania.

Jakikolwiek sposób na Unbrick The Router? Wszelka pomoc byłaby doceniana. Nie mam dostępu do SSH

Przetłumaczone z języka angielskiego na polski przez Google Tłumacz, więc przepraszam za jakiś błąd
motoracer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-01-06, 14:14

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: motoracer »

Witam
mam taki router który kiedyś był od plusa. chociaż nigdy tam loga nie widziałem.
Kiedyś dawno chciałem go ulepszyć i wgrałem B3000
teraz mam:
Product Information
Model: B3000
Hardware version: Ver.B
Firmware version: V200R001B236D30DM09C11
Firmware build time: Aug 27 2014 / 17:14:31

no a teraa wifi czasem nie przerywa.
Jak mogę wgrać jakiś inny firmware? (wiele firmware próbowałem ale za każdym razem fail)
i jaki najlepszy?

pozdrawiam i góry dziękuje za odpowiedź
dukers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-06, 12:59

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: dukers »

Cześć. Przepraszam za odgrzebywanie tematu, ale zakupiłem router huawei B593s-22(V200R001B180D20SP00C26)na allegro i prędkości na nim nie są powalające. Czy polecicie jakiś aktualny firmware do tej sztuki? Przeglądałem katalog od dzejka ale nie chcę uwalić sprzętu. Ostatnio mam pecha :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: wojteks »

Zwróć sprzedawcy i kup coś współczesnego.
Nie pomagam na PW!
dukers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-06, 12:59

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: dukers »

niestety nie mam już możliwości zwrotu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: matek451 »

A co ma ci dać zmiana FW , to jest elektrosmieć z 2012 roku, wart moze za 20 zł, na Allegro pełno takiego złomu. To jest sprzęt nie nadajacy się do dzisiejszych sieci mobilnych polskich operatorów. Zakup sprzętu poprzedza się wizyta na fachowym forum, podaje się lokalizację i na tej podstawie wykonuje testy na kartach operatorów i wybiera się optymalnego oraz sprzęt do niego. 95% ludzi tak nie robi i nie osiaga nawet 20% możliwości jakie w ich lokalizacji daje internet mobilny.
dukers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-05-06, 12:59

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: dukers »

matek451 pisze:A co ma ci dać zmiana FW , to jest elektrosmieć z 2012 roku, wart moze za 20 zł, na Allegro pełno takiego złomu. To jest sprzęt nie nadajacy się do dzisiejszych sieci mobilnych polskich operatorów. Zakup sprzętu poprzedza się wizyta na fachowym forum, podaje się lokalizację i na tej podstawie wykonuje testy na kartach operatorów i wybiera się optymalnego oraz sprzęt do niego. 95% ludzi tak nie robi i nie osiaga nawet 20% możliwości jakie w ich lokalizacji daje internet mobilny.
zatem jaki router polecasz do 200 zł z zakresem częstotliwości który obsługuje ten router? Bo widzę, że dużo teorii mało konkretów.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: cis_krk »

dukers pisze:
matek451 pisze:A co ma ci dać zmiana FW , to jest elektrosmieć z 2012 roku, wart moze za 20 zł, na Allegro pełno takiego złomu. To jest sprzęt nie nadajacy się do dzisiejszych sieci mobilnych polskich operatorów. Zakup sprzętu poprzedza się wizyta na fachowym forum, podaje się lokalizację i na tej podstawie wykonuje testy na kartach operatorów i wybiera się optymalnego oraz sprzęt do niego. 95% ludzi tak nie robi i nie osiaga nawet 20% możliwości jakie w ich lokalizacji daje internet mobilny.
zatem jaki router polecasz do 200 zł z zakresem częstotliwości który obsługuje ten router? Bo widzę, że dużo teorii mało konkretów.
A Ty co kolekcjonujesz elektrośmieci ? przepraszam nie mogłem się powstrzymać :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: matek451 »

Sprzętu w ciemno to tu nikt ci nie poleci bo wybór własnie na podstawie konkretów ale z twojej strony. Na poczatek lokalizacja gdzie chcesz korzystać z internetu mobilnego, nawet przyblizona czyli miejscowość, ulica oraz operator z którego korzystasz.
Na tej podstawie sprawdza się jak wyglada jego infrastruktura w tej okolicy , czyli gdzie ma stacje bazowe i jakie są na nich pasma LTE. Polscy operatorzy maja stacje na 2/3/4 pasmach LTE i ich agregację. To pozwala wstępnie przymierzyć się do wyboru sprzętu.
Potem robisz test u siebie na telefonie Android z karta tego operatora i pokazujesz screeny z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=USm aplikacja pokazuje dane BTS-A z którego korzystasz oraz pasma LTE i parametry sygnału na nich , wykonujesz też speedtest i pokazujesz wynik bo to pokaze jak w tych warunkach u ciebie działa ten operator. Na podstawie tych danych dobiera się router oraz jesli zajdzie potrzeba zewnętrzna antenę do niego.
To jest standard w postępowaniu, pozwala uniknąć złego wyboru operatora i sprzętu do niego , jesli test na telefonie wypada OK to na jego podstawie przy własciwym doborze sprzętu mozna mieć porzadne prędkości na mobilnym.
Na koniec istotna sprawa to budżet, 200 zł nie pozwoli na zakup sprzętu z agregacją 3/4 pasm LTE co najwyzej jakiś router z agregacją 2 pasm w modulacji QAM64, Na OLX /Allegro jest kilka ofert z uzywanym sprzętem spełniającym twój budzet i agregację 2 pasm LTE.
Podaj operatora, lokalizację , to sprawdzimy czy taki router będzie odpowiedni u ciebie.
Zakup w ciemno z reguły kończy się problemami. Ten router który kupiłeś ma modem 4 kat. LTE nie agreguje pasm LTE, nawet 2. Na dodatek to nie HiLink więc nie współpracuje z aplikacjami do zarzadzania pasmami i diagnostyki co dla Huawei HiLink jest podstawą.
Jesli z automatu łączysz się na nim z LTE800 tego operatora to z reguły na tym paśmie zasięgowym jest lipa, bo to pasmo bywa zapchane. W takiej sytuacji żaden inny soft tego nie zmieni. Agregacja 2 pasm pojemnościowych, ich wymuszenie i optymalizacja parametrów sygnału na nich pozwala uzyskać lepsze rezultaty, nawet jak BTS jest obciążony.
3beat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-01-18, 14:18

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: 3beat »

Witam

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat.
Mój router również ma problem z wi-fi (niby jest a nie chce połączyć, po restarcie wszystko jest ok).
Co ciekawe u mnie w domu działa stabilnie natomiast w domku na wsi gdzie ma być docelowo notorycznie zawiesza się wi-fi.
Czy podmiana firmware mu pomoże?
Jeżeli tak to który konkretnie zastosować?
Nie jestem biegły w tych tematach i nie chciałbym go ubić na amen.

Informacje o produkcie
Model: B593s-22
Wersja sprzętu: Ver.B
Wersja firmware: V200R001B180D20SP06C69
Data kompilacji oprogramowania sprzętowego: Apr 21 2021 / 15:02:19

Z góry dzięki za pomoc.
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: wojtekPBK23 »

Sprawdz sniferem WiFi na jakich kanałach nadają ew inne routery wokół domu. Albo czy nie ma reapitera wifi, które miewają zbyt duża moc nadajnika.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: wojteks »

Obstawiam że na wsi router pracuje po stronie LTE z maksymalną mocą i brakuje zasobów do prawidłowej obsługi WiFi.
To już leciwy sprzęt więc może pora na wymianę na coś nowszego, nie podłączonego do prądu na stałe przez ostatnie kilka lat.
Nie pomagam na PW!
3beat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-01-18, 14:18

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: 3beat »

Co do sieci WiFi w okolicy to większy problem byłby u mnie w domu, w wieżowcu, gdzie są dziesiątki sieci WiFi sąsiadów.
Na wsi jest tylko jedno WiFi od sąsiada, i to jak wiatr dobrze zawieje, i jedna moja antena AP żeby zwiększyć zasięg za zabudowaniami gospodarczymi.

Co do wymiany sprzętu na nowy to zawsze można i to na pewno rozwiązuje wszelkie problemy.
Natomiast mając "działający" sprzęt nie widzę sensu kupować coś nowego tylko na potrzeby zdalnej komunikacji z klimatyzacją czy alarmem.

Wyczytałem na forum że to częsta przypadłość tego routera i myślałem że może prosty manewr podmiany firmware rozwiązał by problem.
Tylko chciałbym mieć pewność że go nie ubije wybierając samemu któryś chociażby z linku dzejk 'a.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: wojteks »

Widać nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem, tu nie chodzi o ilość sieci WiFi tylko moc pobieraną przez część LTE routera a co za tym idzie brak lub mało mocy na obsługę WiFi.
Nie pomagam na PW!
3beat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2024-01-18, 14:18

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: 3beat »

Przeczytałem i dokładnie rozumiem co masz na myśli..
O innych sieciach w pobliżu mogących wprowadzać zakłócenia pisał użytkownik wojtekPBK23 jeden post wcześniej..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: wojteks »

Czy ja cokolwiek pisałem o innych sieciach?

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, zrób upgrade firmware bo nic nie kosztuje a jak nie pomoże to wymień zabytkowy sprzęt na nowszy. Podobnej klasy kosztuje mało.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B593s-22 Zmiana firmware na jakiś stabilny

Post autor: matek451 »

Strata żadna bo to router sprzed 12 lat, wart ze 20-30 zł, oczywiście jak sprawny, aktualizacja raczej niemozliwa bo soft z 2021 i watpię aby była nowsza wersja. Tym się nikt od dawna nie zajmuje , to Huawei a nie Netgear. Huawei już sprzętu klienckiego nie produkuje i nie wspiera nawet dużo młodszych modeli. To praktycznie elektrośmieć, podmień mu ewentualnie zasilacz i sprawdź.
No i twierdzenie ze to działajacy sprzęt jest na wyrost skoro ma problemy z WiFI.
ODPOWIEDZ