Modem na zewnątrz - ryzyko uszkodzenia

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zenono
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-05-04, 15:29
Lokalizacja: miasto nad Wisłą

Modem na zewnątrz - ryzyko uszkodzenia

Post autor: zenono »

Macie doświadczenia z pracą modemu umieszczonego na zewnątrz przy niskich i ujemnych temperaturach? Mam pracujący cały czas E3372, umieszczony w foliowym woreczku, osłonięty przed bezpośrednim opadem deszczu. Domyślam się, że kłopoty mogą się zacząć poniżej zera, pytanie co konkretnie może się stać i jak duże jest tego prawdopodobieństwo?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26130
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem na zewnątrz - ryzyko uszkodzenia

Post autor: wojteks »

Przy wartości modemu około 100zł nie warto tym się przejmować, powinien wytrzymać, może zamiast woreczka włożyć go do mydelniczki czy podobnego pojemnika (nie może być hermetyczny i musi od dołu mieć otwór odwadniający).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem na zewnątrz - ryzyko uszkodzenia

Post autor: matek451 »

Druciarstwo, przedłużacz USB i modem w słoiku to nie na dzisiejsze czasy. Teraz stosuje się zewnętrzne anteny kierunkowe jak się ma problemy z zasięgiem LTE.
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Przez lata korzystałem z takiego rozwiązania - kawałek dużej średnicy węża PCV zgięty wpół u góry, wewnątrz wciśnięty modem, przewód wychodzący od dołu, niczym nie zabezpieczony poza powyższym. Najważniejszą sprawą jest zapewnienie odprowadzenia ewentualnej wilgoci, stąd otwarty dół. Działało bezawaryjnie do czasu gdy przeszedłem na radiówkę. To tyle w temacie "czy się da". ;)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
ODPOWIEDZ