Huawei e3131 i e173s nie odpowiadają na komendy AT w putty

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
g6sd3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-03-31, 08:35

Huawei e3131 i e173s nie odpowiadają na komendy AT w putty

Post autor: g6sd3 »

Witam,
czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie mi pomóc z aktywacja modemów, tak żeby po putty dało się im wysyłać komendy?
Wiem, że są to stare modemy ale potrzebuje je jedynie do podstaoweje komunikacji i ewentualnie wysyłnaia smsow przez mikrotika.
Problem jest taki, że muszę przestawić je w tryb modemu na stałe. W tej chwili to nie hilinki - czyli coś symulujące CDROM.
Oba niestety próbowałem na linuxie i dwóch windach 10 nie odpowiadają na komendy AT. okno jest czarne i zero reakcji. Czy ktoś mi podpowie co robię nie tak albo gdzie tkwi diabeł pogrzebany? z góry dzięki za pomoc
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei e3131 i e173s nie odpowiadają na komendy AT w putty

Post autor: dzejk »

W menadżerze urządzeń widać porty com modemu? Zobacz, czy program dc-unlocker je widzi.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei e3131 i e173s nie odpowiadają na komendy AT w putty

Post autor: key »

Byc moze masz wiecej niz jeden port COM przypisany do modemu - wklej obraz z menadgera urzadzen.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei e3131 i e173s nie odpowiadają na komendy AT w putty

Post autor: ja.michal »

Zobaczy coś jakaś aplikacja nie zajmuje już portów. Wtedy putty nie będzie działać. Do tego oczywiście prędkość portu COM odpowiednia.
ODPOWIEDZ